500 TL bütçe ile en mantıklı katlanır bisiklet hangisi?

Tepki
10
Merhaba arkadaşlar. Çocukluğumda ve geçen yıl küçük bir sahil turunda bisiklet kullandım sadece. Yani iyi bir sürücü değilim.
Ama içimde her zaman bisiklete binme isteği oldu, hep bahanelerle erteledim.

- Bulunduğum şehir dümdüz. Yokuş falan yok, yolları da güzel diyebilirim.
- Uzun turlara çıkma niyetim yok, hızı da sevmiyorum.
- Sık kullanmam. Arada akşamları çevrede turlamak istiyorum.
- Kontrolü ve kullanmadığım zamanlar saklaması daha kolay olduğu için katlanır bisikletler çok hoşuma gitti.

Fakat fiyatlar malum. Öğrenci olduğum için kenara çok zor para ayırabiliyorum. Gönlümde şık bir yol - şehir bisikleti var ama iyi olanlar bütçeme uygun değil, kullanmadığım zamanlar saklaması sorun. Tip olarak Salcano City Fun 70 modeli çok hoşuma gitti mesela. Böylece karşıma çok az seçenek çıkıyor. Btwin bfold 3. Ağırlığı 14 kg, çelik kadro tek vites bisiklet.
Aklıma takılan şu, market bisikletinden farkını hissettirir mi? Decathlon ürünün arkasında sağlam duruyor, o güzel. Ama tek vites, 14 kiloluk bisiklete 450 lira çok mu?
Alüminyum kadro, vitesli olanlar ise 850'den başlıyor ki bu fiyata çıkamam.
Sizin düşünceleriniz nedir?

(link)

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Aydında mı yokuş yok Mesire alanı yokuş değil yani :D
aluminyum 15.5 kilo Tourneyli Bianchi speed 4000 600 liraya alınabiliyor, 850'lere çıkmaya da gerek yok bu arada

Tepki
10
@Emre Tekinarslan; bisikleti süreceğim yerlerden bahsettim düz diye, tepelere çıkma niyetim yok :)
Muhafaza konusu önemli benim için. Normal boyutta bir bisikleti kışın evde tutmam, istediğim an arabaya atıp sağa sola götürebilmem lazım.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bulunduğum şehir dümdüz deyince 1 yılımı geçirdiğim Aydın'da çılgınca depremler, aşırı miktarda erozyonlar oldu zannettim :)
Şaka bi yana, Btwin güzel markadır. Katlanır bisikletten anlamadığım için yorum yapmam da saçma olur.

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Dahon aluminyum kadro alıpta katlanma yerlerinden esneme nedeyle ses geldiği şikayetinde bulunanlar var forumda görmüşsünüzdür. Çelik kadroda en azından boyle bir sorun olacağını sanmam o açıdan avantajı var. 14 Kg boyle bir bisiklet için fazla olsada fiyat olarak olarak bence çok uygun hani mamnun kalmasanızda çok fazla bir zarar etmezsiniz.