500 Kişiye ulaştık! - T.C.D.D Kampanyası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Umut SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

 1. Umut SÜRÜCÜ

  Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2013
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  168
  Şehir:
  Bandırma
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar.

  https://www.change.org/tr/kampanyal...arda-taşımanın-özgürlüğüne-kavuşmak-istiyoruz

  linki ile başlattığımız imza kampanyası 500 imzaya ulaşmış bulunmaktadır.

  Site şu saatten sonra ne gibi bir işlem yapıyor bilmiyorum ama bizim bu imzalarla yapabileceğimiz birşey var mı yok mu? bunu tartışabiliriz.

  Fikri ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyoruz.

  Örneğin;

  Site imza listesini PDF olarak veriyor. Bu belgeyi ekte sunduğumuz bir dilekçe ile T.C.D.D Genel Müdürlüğüne iletebiliriz.

  başka fikri olan var mı?
   
 2. attila k.

  attila k. Yeni Üye

  Kayıt:
  14 Mart 2014
  Mesajlar:
  43
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  aydın
  Seviye:
  İyi fikir. Dilekçenin düzgün yazılmış, az ve öz olması iyi olur
  Ayrıca Türkiye'de TCDD'nin 7 ana bölge müdürlüğü var. Bunlardan birine Evrak Kayıt yaptırılarak neticenin bilgi verilmesi istenir
  Dilekçede ad soyad ve adres bilgileri yazılmalı
   
 3. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  884
  Umut tebrik ederim adın zaten Umut hemen umutsuzluğa kapılmamak gerekir.Fikirler yaşadığı sürece sonuç alınır bu işlerden.Her türlü katkıya hazırım.
   
 4. #4
  Umut SÜRÜCÜ

  Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2013
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  168
  Şehir:
  Bandırma
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  site imza sürecine devam ediyor. 500 ü bulduğunda gereken imza için 0 (sıfır) diyordu. bende bitti sanmıştım. ama bir 500 daha başlatmış 25 kişi imzalamış bile üzerine arkadaşlar paylaşıma devam yeni hedef 1000 imza oldu :) ufak bir okulu dolduracak kadar olacağız yakında :)
   
 5. Ahmet F.ELBİR

  Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  471
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  İstanbul / Fatih
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  İmza devam etsin bu arada kalemi güçlü arkadaşlar bir dilekçe örneği hazırlayıp buraya koyabilir ve fikri olanlar ekleme yapabilir, aslında yapılması gereken şeyler var tabiki de basın desteği ile gerekli kurumlarla (ulaştırma Bakanlığı-Tcdd demiryolları Müdürlüğü) ankarada ki arkadaşlar mesela toplanıp böyle bir görüşme için randevu alınabilir güzel bir dille dilekçe elden teslim edilerek taleplerimiz belirtilir, aslında bu işe sen ben değilde burada yönetici olan arkadaşların bu işi üstlenmeleri gerekir çünkü ünvan onlarda adları üstünde bisiketforum YÖNETİCİ leri , he belki akıllarına gelmemişti böyle bir şey sen hatırlatmakla ki sadece hatırlatmadın bi tık ileri götürdün, bundan sonrası sözüm ona yöneticiler ilgilenmeli biz de destek vermeliyiz.

  Burada toplumsal işleri üstlenebilecek gönüllü arkadaşlar-abiler( Tecrübeli emekli memur abilerimiz prosedür ü gayet iyi bilirler ) bu 525 kişi gibi mesela ki oda kayıtlı üye sayısına göre çok az ama azımsancak bir rakamda değil sadece durumu müsait arkadaşlar 1 gün lerini ayırırlarsa sadece bu proje değil daha kapsamlı projeler içinde adım atılmış olunur

  Öncelikle dediğim gibi bize bir temsilci lazım yerel Gazetecide olur bir kimliği var sonuçta ama ses getirmek istiyorsak ulusal gazetelerde köşe yazarı da olsa daha iyi olur belki bir kaç yazıda yazar köşesinde dikkat çekmek için ben bu forumda çok eski olmadığımdan daha önce bir adım atılıp atılmadığını bilmiyorum ama büyük bir boşluk var bu konuda onu hissediyorum zaten atılmış olsa arkadaşlar yorum yapardı daha önce de yaptık ta birşey çıkmadı gene çıkmaz klasik umutsuzluğumuz, önce inanmalıyız gerisi kolay ,sezer abininde dediği gibi önce UMUT:)

  Bu arada hep lafı siyasilere dayandırıyoruz ama acaba biz üstümüze düşeni yaptıkmı hiç , biz istedik de onlar mı yapmadı, Napolyonun da dediği gibi;
  İstemesini bilmiyorsun ki , istemesini bilirsen elde edersin:alkis:
   
  Umut SÜRÜCÜ bunu beğendi.
 6. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  4.255
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  TCDD Genel Müdürlüğü Ankara'da bulunmakta. Bunun yanında Afyonkarahisar, İstanbul gibi illerde bölge müdürlükleri var.
  İmza kampanyasının teslimi için çeşitli yollar var.
  Bunlardan biri bizzat Genel Müdüre randevu ile çıkarak
  Diğeri Halkla İlişkiler Müşavirliğine çıkarak
  Diğeri Evrak kayıt yaptırarak numara alıp göndererek
  Bu durumda evrak kayıt numarası almak elzem. 4982 no'lu Bilgi Edinme Kanununa göre cevap istenebiliyor. Dilekçe başlığı TCDD Genel Müdürlüğüne olması iyi olur tabi.
  Başka yolları da var. Örneğin basınla beraber teslim etmek.
  Dilekçenin tam, anlaşılır, öz, hukuki sınırları aşmayan (aşağılayıcı falan olmayan yazmama gerek yok zaten) nitelikte olması gerekiyor. Edebi nitelikte olması ise yanlış olur.
  ***
  Teyzemin oğlu TCDD'de müdür yardımcısı. Başka ilde ve şu an telefonu kapalı. Ancak akşam görüşebilirim.
  Kendim okuduğum bölümdeki işi yapmasam da Dil ve Edebiyat mezunuyum.
  Siz fikirlerinizi bildirin ve olgunlaştırın. Ortaya bir dilekçe çıkaralım. Olmazsa ben yazabilirim
  bu arada imza kampanyası ne zaman bitiyormuş?
   
  Ahmet F.ELBİR ve Umut SÜRÜCÜ bunu beğendi.
 7. soner canlı

  soner canlı Aktif Üye

  Kayıt:
  31 Ocak 2014
  Mesajlar:
  160
  Beğeniler:
  119
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  bir imza da benden:)
   
 8. #8
  Umut SÜRÜCÜ

  Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2013
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  168
  Şehir:
  Bandırma
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  sitenin (change.org) çalışma mantığını inanın bilmiyorum. imzalar geldikçe hedef belirliyor. 250 ile başladı tamamlanınca 500 hedef koydu tamamlanınca 1000 koydu... şeklinde gidiyor sanırım. bir sınırı olduğunu sanmıyorum.. HES nükleer santraller gibi birçok imza kampanyaları 10binleri bulmuş çeşitli örnekleri var. talep edilen sonuca ulaşıldığında sitede başarı ilan edebiliyorsunuz gibi bir durum da var.

  şu sıralar imzalar ivme kazandı gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımın öneminin büyük olduğunu vurgulamak isterim tekrar. sadece imzalayan arkadaşlar birde paylaşımda bulunurlarsa destek verecek arkadaşları mutlaka çıkacaktır.

  imzalar ivme kaybettiğinde ya da buradaki yorumlara göre yeterli imza sayısına ulaştığımızı düşündüğümüzde. yazılı taleplerimizi de iletebiliriz bence.. bireysel ya da site yöneticilerinin yanısıra bisiklet ile ilgili dernekler ve benzeri resmi ya da resmiyete daha yakın kuruluşların toplulukların iletmesi için bir çaba da düşünülebilir. eminim forum sitemizde bu gibi organizasyonlarda aktif olarak görev alan arkadaşlarımız vardır.

  çeşitli gezi vb dergilerde makaleler röportajlar veren arkadaşlarımız da olabilir. konuyu kendi popülerliğini kullanarak tanıtabilirler.

  içimizde radyocu arkadaşlarımız varsa kendi sitelerinden link paylaşabilir ve yayında bisiklet ile ilgili sosyal mesajlar verebilir (illa imza kampanyası olması gerekmez).
   
  Ahmet F.ELBİR bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

group-riding-143.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...