50 mesaj polemiği

Scudo

Cem Kılınç

Daimi Üye
Tepki
201
ben de henüz elli mesajı tamamlamadım şimdilik ihtiyacım da yok açıkçası ama forumda yeni katılanlara ve mesaj sayısı az olanlara karşı, bazı arkadaşlarda garip bir tavır hissediyorum. umarım yanılıyorumdur.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@CEM KILINÇ

Tavırı tam anlayamadım ama şöyle bir durum söz konusu. 50 mesajı doldurmak için bütün ilanların altına son kaça olur ne bileyim harıkaymış gibi saçma sapan mesan atanlara tavır her zaman olur.Neden derseniz hepimiz o 50 mesaj sınırı olayını yaşadık ama benim tüm eski mesajlarıma bakabılırsınız profılden hiç son kaça olur harıkaymış gibi 50 yi doldurmaya yönelik mesajım olmamıştır.neden rahatsız oluyorsunuz yazsın ne varki dersenizde şöyle bir durum var foruma girdiğimiz zaman okunmamış tüm mesajları okuyup yardımcı olabileceğimiz konularda yazmak istiyoruz ama bir bakıyoruz aynı kişinin 5 dakıka ıcınde 10 mesajını görüyoruz konuları okumamış bile direk birşeyler yazmış ama biz okumak zorunda kalıyoruz onun yazdıklarını.Sözlerimi üstünüze almayın sizi de az cok tanıdık ama burayı okuyan yeni katılmış arkadaşlar bilsin ki bu forumu günlük takip eden benim gibi her arkadaşım iyi niyetliyi kötü niyetliyi 2 gunde anlar.Umarım bu tavır konusuna yardımcı olmuşumdur. :)

• Beğen
Tepkiler: Cem Kılınç

Aslı OK

Üye
Tepki
8
Arkadaşlar ben de buraya sadece satılık ilanı vermek için üye olmuştum. Nitekim açtığım başlık kabul edilmiş ve bisikletimi sorunsuz satabilmiştim. Forumda bunun dışında aklıma yazacak bir şey gelmediği için başlıkların altını boşu boşuna şişirmek bana anlamsız geliyor.

Daha önce başlığım onaylanmış ve bisikletimi sorunsuz satmış olmama rağmen bu son açtığım başlığın kabul edilmemesi beni üzdü açıkçası. Çünkü daha iyi bir platform bulamadım bisikletimi satabilmek için. Sırf başlık açabileyim diye de 50 mesaj doldurmak etik gelmedi. İlgililer yardımcı olursa sevinirim.

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
foruma cevap yazamıyorum cevabımı yazıp gönder dedikten sonra bu hatayı alıyorum acaba neden

To reply to threads in this forum your post count must be 50 or greater. Your post count is 3 momentarily.

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Özel mesajlarınıza cevap verebilmeniz için öncelikle 50 mesaj limitini doldurmanız gerekmektedir. ;)

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
@Yasin Yücel
Sorun yanlış cevaplaya basman sağ alttakine değil sol alttakine bas (Hatta en aşağı in hızlı cevap yaz :D )

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Haşim Okyay

özel mesaj dan bahsetmiyorum özellikle şu linkteki konuya cevap yazamıyorum (link)

az önce başka bir konuya yorum yapabildim ama buraya yapamıyorum ::(

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Burhan Özyılmaz

evet bende az önce fark ettim konu yerine forum yazmışım acemiyiz kusura bakmayın artık

Dediğin gibi yapıyorum arkadaşım ama olmuyor gönderdiğim linkteki konuya cevap yazamıyorum

• Beğen
Tepkiler: ilyasss

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Arkadaşlar , forumumuza yeni üye olan arkadaşlarımızdan 50 mesajı doldurmak için konulara yorum yapacak kadar teknik bilgiye sahip olmadıklarını söyleyenler olmuştu. Ben bu konuya bir çözüm buldum. Forumun amacı teknik konulara girerek 50 mesajı doldurmanız değildir. Amaç bu mesajları doldururken forum içinde sosyalleşmek , insanlarla tanışmak , kuralları benimsemek , forumun bir aile olduğunu her türlü paylaşım ve dayanışmanın açık olduğu bir forum olduğunu benimsetmektir.
Özetle teknik konularla uğraşmanıza ya da İKİNCİ EL forumunda konulara tuhaf tuhaf yorumlar yapmak zorunda değilsiniz . FORUM CAFE adlı bölümümüzde çok güzel paylaşımlarda bulunuluyor. Buraya katılabilirsiniz. İnsanlarla en çok sosyalleşebileceğiniz kısımda buradır. Onuda yapamam diyen arkadaşlar konu açıp güzel bir fıkra yada herhangi bir paylaşımda resim vb. bulunabilirler.
Ben elimden geldiğince güzel konular paylaşmaya çalışıyorum konulara dahil olabilirsiniz. Genelde bir çoğu mizahı yapıdadır :)
Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Saygı ve sevgilerimle..

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
...ya da Gezi ve Tur Makaleleri bölümündeki başlıklara "çok güzel tur olmuş", "muhteşem bir gezi olmuş" vs. yazarak.

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@Ekrem Erten

1-2 gün içerisinde, 1'er dakika ara ile konulara (konu içeriğini okumadan) sizin söylediğiniz biçimde mesaj yazan kullanıcıların attığı mesajlar tek bir mesajda birleştirilir, kullanıcı uyarılır, devam ettirildiği taktirde ise forumdan uzaklaştırılır.

Bu sebeple, sizin verdiğiniz önerinin pek kullanılmamasını öneririm. ;)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Haşim Okyay

Ben ironi yapmıştım zaten ama anlaşılmadı galiba, aynı mesajların tekrar tekrar yazılması bıkkınlık veriyor.

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

dalyan öner

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Merida
Yeni bisiklet alanlara hayırlı olsun demekte bi alternatif bence;)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Ekrem Erten
Duygu ve yorum katmadan bu tür iletileri çok anlamsız buluyorum. Bana yazdıklarımızın ve paylaştıklarımızın hiç okunmadığı izlenimi veriyor. Doğal olarak gün geçtikçe paylaşmaktan imtina ediyorum. Bu durumun foruma katkısından çok zararı olacağını düşünüyorum. Biraz sabırla her şey olur.

Başarılar...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@İbrahim Halil Gülben

halil bey foruma yeni üye oldunuz o yüzden özel mesaj atamazsınız(50 mesajı doldrumanız gerekiyor) bu 50 mesajıda kurallar çerçevesinde doldurmanız gerekiyor.Bir kaç gündür yaptığınız gibi "son kaça olur" "ilgileniyorum" mesajları yazarak değil.Bu tip kural dışı mesajlar eninde sonunda silinecektir bilgilerinize.

Lütfen bir defa olsun forum kurallarını ve ikinci el kurallarını okuyun tavsiyesinde bulunabilirim.

Murat Koç

Üye
Tepki
21
Ben kasmıyorum mesaj için. Elbet birgün dolacak, sonra elimdeki ikinci el parçalrımı ilanlarımda yayıcam :D

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
birde "bisikletlerimizin fotoğrafları" başlığı altındaki konuların10-20 sine baştan aşağı sıradan güle güle kullan diye yazıp gidenler var ! Konuya yeni yazılan yorum falan mı var diye girip bakıyorsunuz aynı gün aynı kişi 30 tane konuya girip güle güle kullanın- hayırlı olsun yazmış oluyor.
Yeni bir bisikletin sevincini paylaşmak içtenlikle yapılabilecek bir eylem 50 mesaj doldurayım diye hareket edilmesi bu başlığı yıprarıyor bence