50 mesaj polemiği

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Muzaffer Yılmaz

Ben dün yoktum zaten işlerim nedeniyle şehir dışındaydım . Yeni haberim oldu valla . Banlanmışım . Yönetim doğrusunu bilir.

Selamlar, saygılar

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Forum kurallarında
24-) Mesajlarınızı Türkçe dilbilgisi kurallarına uyarak yazınız,Türkçe’mizi düzgün kullanmayan kullanıcılar yöneticiler tarafından eksi yönde puanlanır ,devamında siteden uzaklaştırılır.

böyle diyor . Bizde arkadaşı güzel bir Türkçe ile yazması konusunda uyardık . Tek amacımız buydu . Ama birtakım saçma bahanelerle olaya yaklaşması , bizi çileden çıkardı .

Rahatsızlık verdiysem özür dilerim

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
İşte forumdaki üyelerimizin kalitesi bu son mesajlarda belli oluyor. Kızsak da sinirlensek de sonunda mutlu olmayı biliyoruz. Bize de yakışan bu..

Bütün arkadaşlara iyi forumlar...

Konu tarafımca kilitlenmiştir.

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Arkadaşlar, benim bir sorunum var 50 mesajını doldurmamış arkadaşlar özel mesaj atamıyorlar o önemli değil, ama ilanıma yazıyorlar ve sanki 1 kere yazsa göremeyecekmişiz gibi 10 defa yazıyorlar, Deniz abi silmekten ben de ona bunu söylemekten sıkıldım... Buna nasıl bir çare bula biliriz?

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla çaresi yok gibi görünüyor. İlanı açarken bununla ilgili bir uyarı yazabilirsin, "lütfen ilana sürekli birşeyler yazarak kirletmeyin gibi" ya da silmeye devam ;)

• Beğen
Tepkiler: Mert SÜREN

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
Foruma adapde edilebilirse bir konuya 1 mesaj yazdıktan sonra konu sahibi hariç 1 gün mesaj yazılamayacak bir sistem getirilebilir şöyleki ;
Üye konuya 1 mesaj atar daha sonrasında 24 saat o konuya mesaj yazması engellenir tabi konuya yeni mesaj atılmadıgı sürece arka arkaye mesaj atılması engellenir. Tabi bu şekilde olduğunda mesajın düzeltme süresi(edit) 24 saate cıkarılmalı ...

• Beğen

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muzaffer YILMAZ

Bu asla bir çözüm olmaz. Aksine bizleri kötü yapar. Ayrıca bunu yapanlar yeni üyeler genellikle zaten, yani umurlarında bile olmaz ve ondan sonra üye olanlarda bu durumu bilmeyeceği için ibret-i alem olmaz ;) Asma kesme işleri bize göre değil :) Kurtlar vadisinin etkisi herhal bu :)

Dipnot: Senin bu konuda ciddi olmadığını biliyorum. Ama bu yazıyı okuyan bazı kişiler (özellikle yeni üyeler) ciddiye alabilir. Bu yüzden yazdım bu mesajı...

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ne yorummuş arkadaş yahu :D

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Ne yapalım, Deniz abinin başını biraz ağrıtacağım artık... :) Valla abi hakkını vermek lazım işini çok iyi yapıyorsun...

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
yalnız ben de bu konudan muzdaripim ki şu şekilde; 50 mesaj doldurmadığım için ne mesaj atabiliyor, ne de ikinci el bölümünde mesaj yazabiliyorum. bu nedenle ne arıyorum kısmında aradığım bisikletin ilanını verebiliyorum, ne de ilgilendiğim bir bisiklet ilanıyla karşılaştığımda satıcı ile forum üzerinden irtibat kurabiliyorum.

bu uygulamanın alım-satım işleri için bir güvenlik önlemi olduğunun farkındayım fakat bu tip durumlarda da yeni kayıt olan üyeleri zor durumda bırakıyor. tabi ki bu 50 mesajı doldurmak için flood yapanları savunuyorum anlamına gelmiyor lakin 50'nin de çok olduğu görüşündeyim. en azından aynı konuya üst üste mesaj yazma konusunda bir sınır getirelerek 50 mesajın altındaki üyelerin de alım-satım başlıklarını açabilmesi sağlanabilir. bu sayede satıcılarla irtibat kurabilir ve satmak istediğimiz ürünün ilanını vermek amacıyla 50 mesaj doldurmak için flood yapmak veya "teşekkürler..." gibi butonu bile olan mesajlar yazmak zorunda kalmayız.

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@Barkın Kenan

İşte bu yüzden, forum da bisikletlerimizin fotoğrafları ve forum cafe diye bölümler var yazın işte bir şeyler, kolay gelsin...

Bisikletgazetesi

Daimi Üye
Tepki
121
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
başka bi forumda forum cafe gibi yerlerde mesaj sayacına işlemiyordu yazılan mesajlar öyle bi uygulama yapılabilir

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@ugur T

o zaman 50 mesajı doldurmak daha zor olacak bunu neden yapsınlar ki? anlamadım...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Bu konu defalarca tartışıldı ve en güzel şekli bu bence.Burası ikinci el satış sitesi değil bisiklet üzerine genel bir forum.bu 50 mesaj olayına şikayet edenlerin yüzde doksan dokuzu ikinci ele ilan veremiyorum diye şikayette bulunur.Arkadaşım atölyemiz kısmını hiç okumaz orada yardım isteyen kardeşi arkadaşı umurunda olmaz gezi bölümlerine bakmaz gezdiği yerleri(tabi geziyorsa ticaret amaçlı bisikletçi değilse) resimleyip paylaşmaz cafede ki geyiklere bakmaz yarışmaları bisikletimizin fotoğraflarını bilmez ama ikinci ele ilan veremedi ya direk başlar şikayete.söylediğim gibi burası bisiklet üzerine bir paylaşım forumu ikinci el satış sitesi değil.bende çok şey aldım sattım ama herşeyin sırası var.Yukarıda yazdığım kısımları 5 gün takip etse bir arkadaş 50 mesajın dolduğunu anlayacak ama 5 gün sabır da yok ki kimsede hemen ilanım onaylansın durumundalar.Sözlerim şahsi düşüncelerimdir kimseye laf dokundurmak maksatlı değildir.Daha önceden de tartışıldığı için aktarmak istedim.Herkese iyi forumlar.

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
@ferhat köse

anlıyorum, çok güzel açıklamışsınız teşekkürler. fakat ben ne bisikletçiyim ne de amacım burada ticaret yapmak. henüz bisikletim olmadığı için bisikletlerimizin resimleri kısmına resim koyabilmek bisikletimle ilgili şeyleri paylaşabilmek için öncelikle bir bisiklet sahibi olmam gerekiyor bunu da 2.el bölümleri aracılığıyla bu forumdan yapmak istiyorum. tabi ki 50 mesaj doldurmak zor değil fakat bunu neden "teşekkürler..." gibi tek butonla anlatılabilecek mesajlarla doldurayım ki? neredeyse bütün tur başlıklarını gezdim ama sıradışı gelenler hariç teşekkür butonuna basıp geçtim, onun dışında dediğiniz gibi yardım isteyenler arkadaşlara elimden geldiği kadar (ki henüz bisiklete yeni başlayan bir amatörüm) yardım mesajları yazdım. benim şikayetim şu şekilde; sizin de söylediğiniz gibi 50 mesajı doldurmak en azından bir 4-5 gün alıyor. bu sırada 50 mesaj doldurmayan kişinin tam da aradığı bisiklet ilanı konulabilir ancak 50 mesaj doldurmadığı için satıcı ile irtibata geçemez ve bisiklet satılabilir. 50 mesajı dolduramadığı için aylardır aradığı bisiklet ellerinden kayıp gidebilir. kusuruma bakmayın mesajınızı biraz şahsi aldığım için böyle yazdım ancak sizin dediğiniz gibi sadece ticaret amaçlı buraya üye olanlar varsa onlar için doğru bir uygulama olduğu aşikar.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barkın Kenan

Dostum emin ol sadece ticaret için bu forumda olanların ve birşey satmak için internete girip sonra bu forumu fark edip anında üye olup ilan açmaya çalışanların sayısı o kadar fazla ki tahmin bile edemezsin.Zaten sürekli forumu takip edenler ikinci el bölümünde kimler ticaretini yapıyor kim toplu bisiklet aıp parçalayıp satıyor kim ucuza urun alıp toplayıp satıyor belirli bir süre sonra herkesi tanıyorsun.Sen cidden üstüne alma söylediklerimi anlattıklarından samimi olduğun belli.Kurallar bir kaç kişi için değil genel düzeni sağlamak için konulur. geçtiğimiz yıl forum epey yenilenmeye gitti yönetim el değiştirdi bir çok uyanık engellendi bir kısım değerli arkadaş kendi istekleri ile ayrıldı.Kısacası takip edersen eğer forumu bir aile gibi olduğumuzu göreceksin hemen hemen herkes birbirini yüz yüze olmasa da tanır.ilanlarda telefon numarası oluyor direk konuşup almak zaten daha mantıklı.Başka yöntem de bır arkadaşını yada yöneticiyi hiç bulamaz isen benım numaram eski ilanlarımda var benı ararsan ben yardımcı olurum hiç bir şeyi kacırmazsın.Son olarak eğer 4-5 gün içinde 50 mesajı dolduramadığın için istediğin bisikleti alamıyorsan demek ki kısmet değilmiş bu şekilde bakman daha hayırlı.Sanırım daha acıklayıcı olmuşumdur.:)

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@Muzaffer YILMAZ

İnsanlar da öyle yapıyorlar ama bunu 1 sefer değil ardı ardına 10 defa yazıyorlar benim rahatsız olduğum şey bu... Canı sağolsun Deniz abi hallediyor siliyor hemen ama...