5 Watt Cree Q5 ledli fener(200mt aydınlatma)

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
bugün nette gezinirken gördüm.
200mt aydınlatma mesafesi varmış aletin. 5 watt ve tek pille çalışıyor(pil süresini bulamadım)

(link) da satılıyor
59tl ve yanında 1 adet pil ve şarj cihazı veriyolar hediye. fiyat acayip uygun geldi bana. almayı düşünüyorum.

bu ürünü daha önceden kullanan var mı? bir de bisiklete nasıl monte ederiz bunu? bende mevcutta 1 wattlık bir fener var, değiştirmeye gerek var mıdır bilemiyorum.

Scudo

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Maksimum 43 dk dayanır.Çapı 2 cm miş.Elinizdeki 1 wattlık fenerin gidon aparatını bir ölçün.Uyup uymayacağını ölçtükten sonra anlayabilirsiniz.200 metre bana biraz gereksiz geldi.Sonuçta, araba kullanmıyoruz :).

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ucuz uzakdoğu malı. İçinde 5W led takarlar ama onu sürmek için 1-2 W lık devre kullanırlar :)
O fener 260 lümen miş ! Gerçekten 260 lümen bile olsa hayatta 200 metreyi göstermez ,en fazla 40-50 metre o kadar. Ama gerçekte 100 lümen den fazla veremeyeceği için 20 metreden sonrası hikaye. Bence değiştirme.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bak görünce bi anda alasım geldi ya:) Resimlerle felan gayet güzel bi ürün gibi duruyor ama

jakal

Üye
Tepki
0
bunlara aydınlatmamı dıyorsunuz sız..dd verdigim adrese bı bakın derım (link)

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Çok güzelmiş. Özellikle geceleri dağ arazisine girmek için ideal. Nereden bulabilirz ve fiyatı nedir

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Ebayda 102 dolar :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Fenerde kullanılan ledin datasheet ini bulamadım, o yüzden 1 tane kalem pille 5w lık bir ledi çalıştırma işi kafama takıldı. 200m olayı büyük ihtimalle ayarlanabilir odaklı bir sistemle yapılmıştır. Eğer 1 tane kalem pille 260 lümenlik bir çıkış sağlayabiliyorsa çok iyi, ayrıca bu fener uzun kullanımda iyi değildir, fazla dayanacağını sanmıyorum, zaten uzun süre çalışsa oraya şu kadar saat çalışma süresi diye yazarlardı.

Kabaca hesap yaparsak:
Fenerde 1.5V pil kullanmış olsak ve bu 1.5A olsa, 1.5x1.5=2.25W yapar fakat led 5w. Yinede datasheet i görmeden hesap yapmak yanlış olur.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bu tip fenerlerde genelde labtop bataryalarının içinde de bulunan şarjlı polymer pillerden kullanılıyor. Güç konusunda sıkıntı olmuyor 5W ve hatta fazlasını da almak mümkün. Ama dediğim gibi fener performansında başrol oyuncu pil değil. Mesela şu meşhur 900 lümenlik SSC P7 led ini ele alalım. Fabrika bunun üzerine 900 lümen ışık verir diye yazıyor, doğru da. Ama gerçek hayatta o makineyi 900 lümenle sürmek çok çok zor. En büyük sorun ısınma. Bu yüzden aslında 12W lık, hatta 15W kadar çıkabilmesine rağmen adam ona 4 W lık bir sürücü kartı takıyor ve fener aslında 200-300 lümen veriyor. Dealextreme.com' daki istisnasız bütün ürünler böyle. Uyanık Çinli, aslında 4W fenerini 900 lümenlik led taktığı için 900 lümen veriyor diye satıyor. Ucuz bir pazarlama taktiği Zaten bu adamlar düzgün iş yapsaydı, Hope, NiteRider, Lupine gibi büyük markalar 1000-1500 TL gibi rakamlara fener satamazdı.

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
bilgilendirme için teşekkürler.
illumenox high power 1 wattlık ledimle yola devam edeyim ben :)

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
arkadaşlar 5 watt power led varmı ben soruyom ama yok diyolar 1w-3w-10w-15w-30w die gidiyo biliyorum

• Beğen
Tepkiler: sh_dilek

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi adına bir web sayfaları bile olmayan metem tarafından çin'de yaptırılır.Büyütmeyin .5000$ paranız varsa siz de istediğiniz adla istediğiniz ürünü üretebilirsiniz.Bunlar daha önce de aynı adla gece gözlükleri getirtiyorlardı.Heider yazdığınızda karşınıza tamamen türkçe sayfalar çıkıyorsa olay BASİTTİR.O 59 liraya sattıkları fenerlerin muadilleri nette 5$ a almayanın kafasına atılıyor ancak adamlar öylesine bir reklam bombardımanı yapıyor ki,inanılır gibi değil.Kanmayalım kandırmayalım:)

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
aynen katılıyorum ayrıca aynı feneri ben dolar 1.7 de iken 8.5 dolara almıştım baglantı aparatı ile şu anda torpidoda el feneri görevi görüyor bisiklet için kesinlikle almayın her turda pili şarj etmeniz veya yeni bir pil takmanız gerekir lütfen paranızı bu ürünlere vermeyin. onun yerine bir çift ssun veya muadili bir far takın çok çok daha etkili

Tepki
48
İsim
Halis
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Aliexpressden 2 adet Q5 ledli fener aldım.

1- Mini Q5 ledli el feneri 1 adet AA pil ile çalışıyor. 2,5$
2- Q5 ledli (daha büyük) el feneri 3 adet AAA pil ile çalışıyor.3,5$

Bence çok para harcamayın böyle şeylere.
Benim daha çok tek kalem pilli olan mini q5 modeli hoşuma gitti

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Çok para harcamayın diyorsunuz ama bu ürünler yalnizca aydınlatma değil güvenlik ekipmanidir. Yani yan sokaktan çıkacak olan aracın sizi uzaktan fark edebilmesi önemlidir. Bu ışıklar zifiri karanlıkta güzel aydınlatma sunuyor olabilir ama şehir içinde tam karanlık olmayan yerlerde yetersiz bence. Daha geniş açılı ve biraz daha güçlü lambalar daha faydalı olacaktır. Bence bu ürünler bisiklet için uygun değiller.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Işığın tek amacı aydınlatma olmamalı. Bu göstermiş olduğunuz lambalar karşıdan gelen aracın gözünü almaktan başka bir işe yaramıyor. Oysa karşıdan gelen araç sizin ışığınızı görmeli ama görüş uzaklığını kaybetmemeli.

smyrnall

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Konusu açılmışken sormak istedim. Aşağıdakileri kullanan, bilen var mıdır? Veya benzer fiyat aralıklarında başka ürün tavsiyesi olan.

(link) (60 tl civarı)

(link) (90 tl civarı)