5. Velimeşe Muhtarlığı Bisiklet Şenliği

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
Trakya turları / şenlikleri ile ilgili pek bir yazı çizi göremiyorum forumda. Bir miktar farkındalık yaratmak adına konuyu açmak istedim.

Program Akışı :
10:30 Velimeşe Park da toplanma, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
11:00 Velimeşe Turu ve akabinde 37 km'lik Civar Köyler Turu..
14:00 Pilav Ayran ikramı.
15:00 Bisiklet vs Çekiliş

Mütevazı sakin bir bisiklet turu oldu kanaatimce. Sert ve serin rüzgar civar köy turunda epey zorladı, yordu bizleri. Bu organizasyonu 5 yıldır tekrarlayan belediye yetkililerine teşekkür etmek gerek. Hem oluşan şenlik ortamı, hem de bisiklete özendiricilik açısından takdir edilesi bir organizasyon.

5.Yıl gibi bir tecrubeye rağmen kendimce eksik gördüğüm noktalar ise;

* Çevre temizliği; Pilav kaplarını, su şişelerini atabileceğimiz büyükce çöp konteynerleri yok idi. Parkın mevcut ufacık çöp kovaları haliyle çok yetersizdi. Rüzgar ve bazı arkadaşlarımızın vurdum duymazlığı birleşince, hoş olmayan bir çevre görüntüsü oluştu.

* Grup Sürüş; Aslında grup sürüş diye bir şey yok idi. Sadece ön grup vardı ve de diğerleri... Sert rüzgar katılımcıların büyük kısmını çok zorladığı için, toplam grubun boyu inanılmaz uzadı, irili ufaklı bir çok grup oluştu. Aralarda katılımcıları yönlendiren kimseler yok idi. Grup sürüşü maalesef çok başarısızdı.

Katılan arkadaşların fotoğraflarını beklerim ;)

Dosyalar

Scudo