5 Bin Öğrenciye Bisiklet Dağıtılacak

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Mart 2011
Mesaj
3.875
Tepki
4.683
Şehir
Altındağ, Ankara
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
İzmit Belediyesi tarafından 2012 yılında startı verilen bedava bisiklet projesi kapsamında bu senede yaklaşık 5 bin öğrenciye bisiklet dağıtılacak. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, hedeflerinin her eve bisikletin girmesini sağlamak olduğunu söyledi. İnkılap Ortaokulu 5/C sınıfı öğrencilerinden Yunus Emre Çitli ve 5/A sınıfı öğrencilerinden Zeynep Sude Günay’ı makamında misafir eden Başkan Doğan, önümüzdeki günlerde dağıtılmaya başlanacak olan bisikletleri tanıttı.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/03/11/650x344/5-bin-ogrenciye-bisiklet-dagitilacak-1426075103563.jpg

Bisikletlilerini karşılarında gören öğrencilerin heyecan ve sevinçleri görülmeye değerdi. 4 yıl önce başlatılan bisiklet dağıtımları ile İzmit Belediyesi’nin Türkiye’de ve Avrupa’da bir ilki gerçekleştirdiğini belirten Başkan Doğan “Şehrimizdeki ortaokul birinci sınıf öğrencilerine devlet okulu özel okulu ayrım yapmadan karne hediyesi olarak bisiklet hediye ediyoruz. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde 15 bin 250 adet bisikletimizi öğrencilerimize vermiştik. Bu yılda yaklaşık 5 bin bisikleti öğrencilere hediye edeceğiz. Dağıtım için son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde belirli bir plan çerçevesinde bisikletleri öğrencilerimize teslim edeceğiz. Böyle bir uygulama dünyada yok. İzmit Belediyesi hep ilkleri yapan ve örnek alınan bir belediyedir. Hedefimiz şehrimizde her eve bisikletin girmesini sağlamaktır. Çocuklarımıza verdiğimiz bisikletleri anne babalarımız da kullanabilirler. Biz, onların da bisiklet kullanmalarını gönülden istiyoruz ve bunun için her türlü imkânı kendilerine sağlamaya çalışıyoruz. İzmit bisiklet şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Bisiklet yollarımız, bisiklet parklarımız ve on binlerce çocuğumuza ile vatandaşımıza bisiklet eğitimi verdiğimiz bisiklet eğitim pistimiz ve akıllı bisiklet projemiz bu hedefe ulaşmak için hayata geçirdiğimiz projelerimizdendir ”dedi.

Hükümetin de 2023 hedefleri içerisinde bisikletin Türkiye’de yaygınlaştırılması konusu üzerinde özellikle durduğunu belirten Başkan Doğan “Hükümetimizin bu çağrısı son derece sevindiricidir. Yeni İzmit yolunda, bisiklet şehri İzmit olarak, buradan yeni Türkiye’nin inşasına destek veriyoruz “şeklinde konuştu.Yeni bisikletleri çok beğenen İnkılap Ortaokulu 5/C sınıfı öğrencilerinden Yunus Emre Çitli ile 5/A sınıfı öğrencilerinden Zeynep Sude Günay” Türkiye’nin en şanslı öğrencileri bizleriz. Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Derslerimize çok çalışarak bize olan güvenlerini boşa çıkartmayacağız” şeklinde duygularını dile getirdiler.

(link)
 
Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2007
Mesaj
2.912
Tepki
2.054
gülle gibi arkası amortisörlü -neredeyse döküm- bisiklet verecekler besbelli. buna da şükür.
 
  • Beğen
Tepkiler: mehmet ulaş

m/yalcin

Aktif Üye
Kayıt
19 Mart 2015
Mesaj
148
Tepki
130
Şehir
MUĞLA
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
okullarda bisiklet eğitimi verilmeli.
 

MTE

Aktif Üye
Kayıt
2 Mart 2015
Mesaj
139
Tepki
136
Şehir
İSTANBUL
Bisiklet
Focus
birileri bu hurdalardan sosyal sorumluluk altında iyi götürcek ;) 5000 x 250 TL desen 1.250.000 TL ediyor ;) 250 TL bisiklet başına net kar olarak varsaydım.

bu tarz çalışmaları yaparken maliyetlendirme tablolarını da paylaşsalar keşke...


kesinlikle çok güzel bir çalışma ama eksik yarım yamalak ... ama buna da şükür :)

bisiklet eğitimi verilmeli okullarda bencede