48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 2012...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
2HC Kategorisindeki turun tarihi ve güzergahı belli oldu.22-29 Nisan tarihlerinde yapılacak turun rotası 2012'de tam terse güneyden kuzeye döndü! Alanyadan başlayacak yarış geçen yıl olduğu gibi son etapta Avrupa yakasından Anadolu yakasında,caddede son bulacak.Farklı olarak Efes-İzmir etabı da konulmuş.
Ayrıntılar için resmi site ekte.(Ana sayfanın alt kısmında yeni güzergahlar:in: )

Bol pedallı günler herkese...

(link)

Scudo

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Bu arada 3. etap Tekirova-Elmalı.1800 m.'ye çıkış.Son 400-500m. zirve finali.
Not:Yanlışlıkla iki başlık açmışım ve diğerini kaldıramadım.Adminlerden ricam olacak:( )

• Beğen
Tepkiler: bsklt07

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Bursa-eskişehir etabının olmasını isterim ama bu kadar içeri gireceklerini hiç düşünmüyorum.

Bursa-balıkesir(tam bir doğa içinde ve ciddi çıkışların olduğu bir rota,asfalt kalitesi iyidir) veya çanakkale-altınoluk-akçay-balıkesir(bu etabda aynı şekilde ormanın içinden geçen ve sporcuları zorluyacak çıkışların,inişlerin olduğu bir rota,asfalt kalitesi orta sayılır) bu 2 rotanın olmasını isterim ama hiç sanmıyorum..Bıktık artık antalya-efes filan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Turun Alanya'da başlayıp İstanbul'da sonlanacak olması bu yıla özgü sanırım.

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bence İstanbulun sona alıması iyi olmamış.
Zaten yarışa katılan 2-3 star var,onlarda son etaplar gelmeden bırakıyorlar.
Bu düzenlemeyle İstanbuldaki etap zevksiz ve büyük sporculardan izole geçecek bu sene...

Tdf Sanmışlar kendilerini."Onlar Pariste bitiriyor bizde İstanbulda bitirelim"

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
TdF sanmaları güzel bir şey.Bizim de böyle alışkanlıklarımız olursa kültürümüz daha da gelişebilir.Buda bizi Pro Tour yaptırabilir.Benim için en zevkli etap Elmalı etabı olacak.Harika tırmanış.İzmir de etap finişi de güzel olmuş.Fakat Alanya-Alanya etabı olmamış gibi.

• Beğen
Tepkiler: bsklt07