46.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Mustafa ÇAKAR tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa ÇAKAR

Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tour Of Turkey artık 2 HC kategoride bir yarış oldu. Yani Tour of California , Tour of Belgium,Tour Of Luxemburg ayarında bir tur olduk. Bu yıl 11/18-4-2010 tarihlerinde yapılacak tura Pamukkale etabı da eklenecek. Katılımcıların daha iyi olması beklemek iyimserlik değil artık. Tek sıkıntı bu sene yine Paris - Roubaix ve Amstel Gold Race ile çakışması. Yinede bu sene çok iyi sprinterlerin gelmesi muhtemel. Belki California da yarışacak Lance bile gelebilir (Tour of Georgia'yı tercih etmezse) kimbilir.

2. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Lance hayal olur bence maalesef

Mustafa ÇAKAR bunu beğendi.
    Mustafa ÇAKAR

Seviye:
    Federasyon aracılar ile falan uğraşıyormuş diye dedikodular var.Ne kadar doğru bilemiyoruz tabi.

4. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    lance gelmese de bu durumda takım gelebilir belki radioshack olarak

5. Kutay Özdemir

Kutay Özdemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Lance in Türkiye'yi şereflendirmesini çok isteriz.
    Ama uzak bi olasılık gibi.)
    iyi pedallamalar...

Mustafa ÇAKAR

Seviye:
    Bu sene tırmanışlar da olacak rotada neden Lance de gelmesin ? Bu konuya bence Lösev'i dahil edebilirlerse getirebiliriz.

çaylak26 bunu beğendi.
  7. STORMER

STORMER Onursal Üye

Seviye:
    Doğru neden olmasın :in: Bıldıgım kadarıyla 2010 yılı ıcın kanserle ılgılı bır sempozyum ıcın davet edılecegını TV dan canlı yayında duymustum ama elbettekı losev ıcın de gelırse nemutlu:in:

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bir dünya devi Julien Absalon gelip Göreme'de yarış koşuyorsa, Lance Armstrong neden olmasın, elbette gelebilir, yeterki yeterince iyi bir organizasyon olsun...

9. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Lance ikna edilebilir örnek bir sporcu ,doğru insanlar doğru şekilde yaklaşırsa Lance buraya gelir , paşalar gibide yarış koşar.

10. murat ağırdilli

murat ağırdilli Kıdemli Üye

Seviye:
    türkiyede bir cumhur başkanlığı turuyla bisiklet sporu bir yere gidemez amstrong gelmiş gelmemiş önemli değil türk bisikletçisi nerede bana kürsü lağzım uluslar arası reklam tabi güzel ama paralarımız fazlasıyla boşa gidiyor dünya devleri gelir yüksek para karşılığı ondan sonra bütçe bitti hani türk bisikletçisi anlıyan çok iyi anlar buyazıyı

11. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Murat abi sende biliyorsun bu sporun gelişebilmesi için yapılması gereken tek şey sponsorluk yasası ,yani yurt dışında nasıl yapılıyorsa aynı şeyin burda da uygulanması lazım, farklı bişey yapmaya gerek yok ne zaman sporcu bu işten ekmek yemeye başlarsa işte o zaman dünya çapında sporcularımız olur, bizde hala amatör düşünce ile yaplıyor tabi birde insanların sevmesi lazım yani italya yada fransada 1900 lü yılların başından beri çok seviliyor ve yapılıyor, bizde ilgi gerçekten çok az 90 dk lık futbol herşeyden önce geliyor insanımız için tabiki saygı duyuyorum , zevklerin değişmesi çok zor.

12. tolga1976

tolga1976 Onursal Üye

Seviye:
    Ben öyle düşünmüyorum abi..

Eğer bu dev isimleri ülkemizde yarış koşerken görebilen gençler varsa, ülke bu tür organizasyonların altından adam gibi kalkıp dünya pedalcılığında yer yeri oynatırsa, yollara iki pedal üzerinde düşen daha çok genç insanımız olur.

Onlara ilham veren olaylar olsunki hevesleri artsın.
    Sayıları artsınki arz talebi doğursun yeterki.
    Sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten.
    Vesselam..

Raven_35, nükleer kedi ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  13. murat ağırdilli

murat ağırdilli Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısın abim hepiniz bu spora aşırı gönül vermiş imsanlarsınız bak saat gece 2 de mesaj yazıyorsunuz foruma benim demek istediğim büyük organizasyonların yanısıra türkiye genelinde yarışlar düzenlenmesi ki insanlar görebilsinler ama malesef türkiyede sezon içinde çok az sayıda yarış yapılıyor oda dağ başında bir parkur seçiliyor kim görüyor senin benim gibi seven bir kaç kişi tabana inmezsen bu işler olmaz zamanında konya ve adana çok ileriydi bisikle sonra bir istanbul patladı akıllara zarar derken bursa kocaeli ve izmir derken büyüdü ama şimdi 15 sporcuyla türkiye şampiyonası koşuluyor ben türk sporunu kalkındırmak için her projede seve seve gönüllü görev almak isterim tam 32 senedir maddi ve manevi zarar görerek bu sporun içinde bir insanın içinin ne kadar yanık olacağını bir bisiklet sever olarak anlarsınız umarım lütfen beni yanlış anlamayın tüm bisiklet severleri çok seviyorum

14. Servan

Servan Kıdemli Üye

Seviye:
    julien absalon geliyosa lance haydi haydi gelir gibi olmuş :).... adam 7 kez fransa turunu kazanmış bırakmış dönmüş 3. olmuş. efsane ötesi bi durum bu. gelebilir tabi gelirse kasmaz ama o ayrı mevzu. tüm medya izleyeceği için büyük bir renk cümbüşü ve olumlu yansımaları olur. hem belki küçük kafalı devlet büyüklerimiz yolları bi parça onarır çeki düzen verir. bişeyler değişir illaki.

sonEr´´, nükleer kedi ve Raven_35 bunu beğendi.
  15. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bu sene bütün etapları yerinde seyretmek istiyorum Allah nasip ederse.Sporcularla tanışıp,bol bol etap ve bisiklet fotografları çekip foruma koyarım artık.

nükleer kedi ve sonEr´´ bunu beğendi.
  16. yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş Aktif Üye

Seviye:
    ben de bumeranga katılıyorum sonuçta insanların biraz esinlenmesi lazım bu spora aşina olmaları gerekiyor tabi ki de bu iş sadece Lance'ın gelmesiyle olcak şey değil ama o da bir adımdır sonuçta yavaş yavaş. abilerimin de belirttiği gibi biz de tam bir alt yapı yok ne insanlarımız bu sporu çok iyi biliyor, ne ülkemizde efektif bir bisiklet kullanımı var ne de bisiklet yollarımız ama umuyoruz ki bunlar yavaş yavaş aşılacak şeyler

17. linguist2010

linguist2010 Üye

Seviye:
    Lance i gormeyi gercekten cok isterim ama cok saglam bir organizasyon sart tabii.

18. Recep Özlem

Recep Özlem Üye

Seviye:
    Lance Türkiyede görmek gerçekten onur verici bu organizasyon ciddi olduğunu gösterir. İnş gelir.

Mustafa ÇAKAR

Seviye:
    http://www.tourofturkey.org/
    Arkadaşlar etap profillerini incelerseniz bu sene gerçekten çok farklı bir tur olabiliceğini görürsünüz. Giro'ya katılacak çok iyi bisikletçiler gelebilir.

Raven_35 bunu beğendi.
  20. Aydın Hiçyılmaz

Aydın Hiçyılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu yarışa bizler katılabilirmiyiz? Yani illa bir takım içerisinde mi olmamız gerekiyor? Ferdi katılım olabiliyor mu acaba? Eğer ferdi katılamıyorsak takımlara katılmak için ne yapabiliriz. Teşekkürler.

hakano bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20160630_084931.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
upload_2015-9-22_17-2-58.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...
CMUYucGVEAAxM1a.jpg
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar. Benim 1.80 boyum var 98 kiloya kadar çıkmıştım 2-3 ay sonra 80 kiloya kadar düştüm ama havaların kötü olması nedeniyle bisikleti bi müddet ara vermek zorunda...