44. Cumhurbaşkanlığı Turu 13-20.04.2008 (Tour of Turkey)

Scudo

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Spikerlerin yorumlari da cok hos ya, yarisa ayri bir hava veriyorlar. Keyifle takip ediyorum...

cinvetonik

Üye
Tepki
10
eevt yaaa özellkle baı yerlerde durup durrken kopuyodu.onunla beraber bnde koptımm:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar, 93 nolu mesaja küçük bir video ekledim. Buradan izleyebilirsiniz:

(link)

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Gerçekten yarış seyirci ile güzel, yerel yönetimler uyandı heralde daha fazla seyirci görmeye başladık.

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
turu büyük bir zevkle takip ediyoruz.. istanbul gp'si oldukça hoştu insanların merakla ve izledikçe artan heyecanlarıyla yarışı izlemeleri, güzergahın müthiş tarihi atmosferi..
tur boyunca şahit olduğumuz takımların bisikletçilerin aslında bilindik taktiksel hamleleri..
sprinter'leri yarış sonunda beklemenin heyecanı..
yorumcu feyzi açıkalın'ın çocukça heyecanı yarış zevkini kat be kat artırıyor. tam bir bisiklet tutkunu.. burada levent özçelik'inde bisiklet sporu(ya da yarışları diyelim) kunusunda bilgisinin vasat düzeyde olmasının izleyici açısından faydalı olduğunu düşünmekteyim. izleyici özçelik ile birlikte açıkalın'dan bisiklet dersi alıyor bi anlamda /ben de dahil/
marmaris'de bu işin her aktivitede olduğu gibi seyirciyle birlikte nasıl da zevklendiğine şahit olduk ki kimse böyle bir heyecanı hele ki çocuklar kaçırmak istemez
miguel chavez'ede bir çift sözüm var istanbul gp'sindede yaptığu atakla ön grubu yakalayan, hırsıyla, isteğiyle takdirimizi kazanan bu latin takımıyla birlikte /partizan/ kesinlikle tura renk katıyor

• Beğen
Tepkiler: lindemann

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Bir kaç fotoğraf da benden, İstanbul gp'sinden
ön grup foto'ları.. miguel chavez, gustavo veloso, matteo priamo, gregory rast, garcia dapena david, francesco ginanni, gabriele missaglia görülüyor.

İshak Paşa yokuşu sonrası. priamo ve rast'ın yorgunlukları yüzlerinden okunuyor. chavez önde gözüküyor. david nerede bilemiyorun önde de olabilir geride de kalmış olabilir. yalnız ginanni'de yok öndeler galiba kaçırmışım :)

http://farm3.static.flickr.com/2369/2420090783_ba4fee5745_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2162/2420915584_2cc2125106.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3138/2420097601_02255ef604.jpg

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
su alırken çekme olayında ceza olarak 300 frank kestiklerini duydum sanki sayın açıkalından canlı yayın sırasında. peki dün bir sporcu 3 matara su aldı aynı anda ve her matarada araba onu çekti.bu üç matara tek bir ceza 300 frank mı alacak yoksa matara bası 300den 900 frank cezamı alacak bu aklıma takıldı.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Marmaris-Fethiye etabı başlamak üzere, haydi ekran başına....

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@nuriaktürk

Bende izleyebildiğim yarım saatlik bölümde gördüm bunu ve çok ilgincime gitti:)

Adam 3 şişe su aldı orasına burasına koydu :D Ama resmen suları alırken arabaki adam tarafından çekildi biraz :) iyi taktik:)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu günkü etapta yaris sonrasi yorumu duydunuz mu :)
Spiker : "Hepsi cok tatli cocuklar, cok efendiler..."

• Beğen
Tepkiler: alikırbaş

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
1. gelen İtalyan sporcu için dedi ilk önce sonra "hepsi iyi çocuklar" dedi.Ben öyle duydum çünkü italyan yarışçının hareketleri çok doğaldı(konuşması da).

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
spiker ne demek istedi bende şaşırdım :) çekimler kötü ve problemliydi ama üzüldüm

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
özellikle helikopter çekimlerinde tıkanmalar oluyor... ama bunada tabiiki şükür keşke böyle yarışmalar ülkemizde 3-4 kez yapılsa her sene, mükemmel ötesi olur

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@gokdaltercume

Gerçekten de hepsi tatlı, Hatta Lokum Lokum!!:D
Arkadaşlar hep kaçırıyorum tv de saat kaçta başlıyo tam olrak ajandama not alayım bari sanırım 16.00 gibi :eek:
; Amaaannn neyse beni ilgilendirmiyor ne de olsa Yol yarışı çünkü ama Türkiye için büyük bir olay :) Beni MTB ilgilendiriyor sırf MTB diyorum:D!!!!

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
spiker ve yorumcu rezalet. geyikleri anlamsız, verdikleri teknik bilgiler yetersiz. TRT bazen bilerek mi bu kadar kötü sunucular seçebiliyor anlamiyorum. Yarışa ise diyecek yok ağzımız açik izliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: murattaner

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Mithrelios

Ama sanırım Türkiye'de bu alanda profesyonel yorum yapacak kişi yok (denecek kadar az). Fark ettiyseniz, coğu zaman havadan sudan bahsediyorlar, yarışa odaklanmıyorlar. Teknik anlamda çok daha fazla bilgi verilebilir gerçekten. Spikerlerden biri zaten bisikletten hiç birşey anlamıyor, diğeri götürüyor...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@gokdaltercumeGerçekten zor iş. Senin de değindiğin gibi gerçekten bu işi yapabilecekinsan sayısı iki elin parmaklarını geçmez.

Ama şu noktayı atlamamak gerekir. Sunuculuk yapanlar başkalarını engelleyip oraya gelmiş değiller, bir şekilde oradalar ve ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Aslında hazır David Türkiye'de iken etinden sütünden yararlanılabilir ve ingilizce-türkçe sunum TV'ye yansıyabilirdi.

Yarışa gelince, sanırım bir bireysel deneme hariç türk sporcular hala bir atağa katılamadılar. Umarım kalan günlerde atak yaparlar. Bu yarış kendilerini yabancı antrenörlere gösterebilmek için iyi fırsatlardan birisidir.

• Beğen
Tepkiler: bikerboy