41. SİYAD ödülleri sahiplerini buldu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında lepidoptera tarafından paylaşıldı.

 1. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  41'inci SİYAD Türk Filmleri Ödülleri'ne Sonbahar ve Üç Maymun damgasını vurdu. Cemal Reşit Rey sahnesinde verilen ödüllerde Sonbahar 'En İyi Film' dahil dört, Üç Maymun da 'En İyi Yönetmen' dahil dört ayrı dalda birden ödüle değer görüldüler.

  41'inci SİYAD Türk Filmleri Ödülleri'ne Sonbahar ve Üç Maymun damgasını vurdu.

  41'incı SİYAD Türk Filmleri Ödülleri'nde dokuzar adaylıkla favori olan Özcan Alper'in Sonbahar ile Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun filmleri, farklı 4'er ödül alarak dün geceye damgasını vurdu.

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) düzenlenen geceye ilgi büyüktü. SİYAD Başkanı Murat Özer'in açtığı gecede, SİYAD'ın Onursal Başkanı ve Sabah yazarı Atilla Dorsay, FIPRESCI Genel Sekreteri Klaus Eder'e Özel Ödül verdi. Cem Yılmaz'ın esprileriyle herkesi yine kırıp geçirdiği gecede, Şener Şener 'e Onur Ödülü'nü, vermek için sahneye çıkan kadim dostu Yavuz Turgul, "Hepinizin huzurunda Şener Şen'e hem Türk sinemasına hem de benim filmlerime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederim. Paha biçilmez bir insan. Bundan sonra da birlikte devam edeceğiz," diyerek Şen'e teşekkürlerini sundu. Şen de "Yavuz'un elinden bu onuru almak benim için çok önemli. SİYAD'a da teşekkür ederim beni lâyık gördükleri için. SİYAD'a bir teşekkürüm daha var. 41 yıldır bıkmadan usanmadan herkese sinemanın bir sanat dalı olduğunu gösteriyorlar," deyip ödülünü havaya kaldırdı.

  Özcan Alper de ödül konuşmasında tercihini sinema yazarlarından yana kullanarak, "Ben de iyi ki varsınız diyorum," dedi. En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Ceylan ise, yurtdışında olduğu için geceye katılamamıştı. Yerine ödülü Hatice Aslan aldı ve Ceylan'ın mesajını okudu: "Günümüz dünyasında, sinema sanatının varlığını sürdürmesi ve gelişmesi konusundaki işlevleri ve katkıları her geçen gün daha da önemli hale gelen sinema yazarlarına başarılar diler, ödüle teşekkür ederim."

  * EN İYİ FİLM: Sonbahar (Yapımcı: F. Serkan ACAR)

  * EN İYİ YÖNETMEN: Nuri Bilge CEYLAN (Üç Maymun)

  * EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI: Hatice ASLAN (Üç Maymun)

  * EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI: Onur SAYLAK (Sonbahar)

  * EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI: Tülin ÖZEN (Vicdan)

  * EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI: Ahmet Rıfat ŞUNGAR (Üç Maymun)

  * EN İYİ SENARYO: Özcan ALPER (Sonbahar)

  * EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ: Feza ÇALDIRAN (Sonbahar)

  * EN İYİ MÜZİK: Demir DEMİRKAN (Devrim Arabaları)

  * EN İYİ KURGU: Ayhan ERGÜRSEL, Bora GÖKŞİNGÖL, Nuri Bilge CEYLAN (Üç Maymun)

  * EN İYİ SANAT YÖNETİMİ: Natali YERES (Rıza)

  * EN İYİ BELGESEL: Devrimci Gençlik Köprüsü (Yönetmen: Bahriye KABADAYI)

  * EN İYİ KISA FİLM: Unus Mundus (Yönetmen: Senem TÜZEN)

  * EN İYİ YABANCI FİLM: Kan Dökülecek (Yönetmen: Paul Thomas Anderson) -SABAH-
  (Alıntı)
   
  gatila bunu beğendi.
 2. gatila

  gatila Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  9 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  668
  Beğeniler:
  963
  Şehir:
  çerkezköy
  Seviye:
  Sonbahar'ı henüz izleyemedim.
  Üç Maymun'a rakip olabildiğine göre, hatta en iyi film ödülünü onun elinden kaptığına göre mükemmel olduğu şüphesiz. Ki malum, Üç Maymun oskara yaklaşmıştı.
  Üç Maymun, Türk sinema tarihinin başyapıtlarından biri bence.
  Sonbahar'ı cidden çok merak ettim şimdi.
   
  lepidoptera bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG_20150520_232010.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...
IMG-20170327-WA0008.jpeg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...