404 yağlayıcı sprey

metin suna

Üye
Tepki
39
Arkadaşlar bu ürünü zincir yağlamada kullanmak işe yarar mı? İçinizden daha önce bundan kullananınız varmı merak ediyorum. Ürün hakkında şöyle yazıyor:

'Rakiplerine nazaran solvent miktarı daha az, yağlama özelliği veren aktif madde özelliği daha fazladır'

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-
Scudo
Tepki
58
Merhaba bahsettiğin ürün gerçekte kapı menteşesi yağlamak veya pas sökmek gibi işlemler için icat edilmiş bir şey. Az da olsa solvet içermesi zincirin üstündeki mevcut yağı da söküp atacağı anlamına geliyor. Benzeri ürünler (WD40, 3M gibi...) kullanarak zincir yağlayacağına makine yağı kullansan daha iyi.

Ancak en doğrusu bisiklet zinciri için özel üretilen yağları kullanman evet daha pahalılar ama zincirin ihtiyacı olan yağ zaten çok değil. Bir kutusu seni uzun süre idare eder bunun karşılığında daha az toz toprak toplayacak ve aktarıcı, zincir, ayna kol ve ruble ömrünü uzatacak ki bu parçalar zaten çok pahalı. Yani sonuçta bu yağları kullanman daha ucuza gelecek :)

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
sanayiye ugrayabilrsen orda sorarsan bir tane sprey vardi bunun icin onlar sana yardimci olablirler.

FALEZ

Üye
Tepki
6
Kullanmamanı tavsiye ederim. Yaklaşık 140 km'lik bir yola çıkmadan önce zincirlerimde kullandım zincir ve rubleler simsiyah oldu makina yağından da beter.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
http://www.btwincycle.com/products-pictures/400/asset_36552553.jpg

ben ankada decathlon mağazasından 7 liraya bu ürünü aldım. makina yağından biraz daha viskositesi düşük, fiyat performans olarak çok uygun...

Tepki
58
Tekrar gireceğim araya ama benim tavsiyem de Motorex Wet Lube olacak özellikle kışa girerken. Tamam biraz pahalı ama değecek.

(link)

Bu ürünün sitesinden bir de aşağıdaki bağlantıyı okumanızı tavsiye ederim çok faydalı;

(link)

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Genel temizlik için WD40 kullanıyorum ama her bir şeyi söküp attığı için bu sefer makine yağı ile yağlıyorum. Kimi zaman da kaportacıya gidip kullandıkları yağı sürdürüyorum.

Abdulkadir ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
74
wd40 kullandıkdan sonra gıres yagı sürmenızı tavsıye ederım makına dıslı dostu