400 lira bütçe için bisiklet tavsiyesi

Tepki
1
İsim
Cihan K.
Selamlar, forumda yeniyim direk sadede geçeyim yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler ve herkese iyi forumlar.

Şimdi benim yaş 17 ve boyum ise 1.78. Bisiklet için 500 lira bütçem var ama 400 liralık bisiklet alıp, 100 liraya kilit, far, eldiven ve km sayacı vesaire almayı düşünüyorum.

Kriterler:
Sadece önde amasör olsun.
Vitesler şak şak geçsin, bazen geçmeyince ses çıkartmasın ve her vitesi kullanabileyim. Zincir atıp durmasın.
Mümkün olduğunca hafif ve en yüksek jant ve vites olsun, yani altımda küçük kalmasın ve beni yormasın.

Sorularım:
Online alsam, bisiklet parçalar halinde mi gelecek? Oturduğum yer Avcılar-Gümüşpala yani burada yetkili servis yoksa ne yapacağım yoksa hazır mı geliyor?

16 KM yol gidiş, 16 KM yol geliş mümkün müdür? Her gidişte dönmeden baya bir dinlenilecek.

(link) Bu bisikleti beğendim, vites ve jant boyutu bu bütçe için en iyisi galiba. Shimano marka vitesler falan kullanılmış, ne düşünüyorsunuz? Başka daha iyi alternatif bulunabilir mi?

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
2.el rockrider 340 yada 5.1. Vs bulabilirsin. Seni tatmin eder. Yada salcano excel. Sitede cok konu var incele onlarida ;)

• Beğen
Tepkiler: captaincido
Tepki
1
İsim
Cihan K.
2.elde olur hocam aynen, sonuçta mekanik bir şey ne sorunu olabilir ki en fazla dağıtmadıysa bisikleti.

@big bike
2009 falan konuları buldum, şimdi belki yeni model çıkmıştır ve aradan zaman geçti diye ayrı konu açtım.

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan BAKIR