40 KM Yol Gittim VE SONUC :)

Tepki
76
İsim
Kerem
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1 Haftalık araştırma sonucunda salcano city sport 50 modelini almaya karar verdim.Sipariş verdim bu gün elime geçti merkeze gidip montaj yaptırdım yani topladılar parçaları kurdular neyse sonra ben bunla oturdugum eve gitmeye karar verdim. otobüse binmeden 40 km yol %35 yokuş ilk 20 km cok zorlanmadım sonrasında zorlanmaya basladım 30 km yolu 1 saat 10 dk sürdü son 10 km yolu 30 dk da gittim eve gittigimde bisikletten sogudum yokuş yukarı giderken elalem yanımdan öyle bi gidiyorki niye bisiklet aldım diye bin pişman oldum şuan hevesimde kalmadı 40 km yolu nerdeyse 2 saate gidiyorsam sorun bende galiba bu arada uzun süredir bisiklet sürmedim (8 9 yıl) Max yaptıgım speed en fazla 35 40 filandır.Cevaplarınızı bekliyorum sorun ney acaba :) (Ben 1 saate gitmeyi planlıyordum)

Boy 1.83
Kilo 71

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Kerem AKSOY

bende işyerinden eve giderken , bisiklet kullanıyorum, aynı zamanda spor amaçlıda kullanırım,yanımdan hızlıca geçen araçlara aldırış etmem,sonuçta bir amaç,bir haz alma duygusu var,ilk binişlerde bu tür duygular hissedebilirsiniz,ancak iler ki zamanlarda daha çok alışırsınız,sonra bırakmak istemezsiniz,ancak kaskınızı mutlaka takın,

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim..

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Sunduğunuz rakamlarda, nacizane pek sorun görmedim ben. Üstelik bisiklete uzun ara vermişsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
saatte 20 km ortalama gayet makul bir oran,yani yavaş değilsiniz. ancak bence zaten buna çok fazla odaklanmayın. bisiklet keyif alacağınız bir taraftan da spor yapmış olacağınız bir alet.ilk günden 40 km yol yapmak da sizi biraz zorlamış olabilir.biraz zaman verirseniz çok daha keyifli olur herşey

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
%35 yokus ? hocam öyle yokuşmu olur.bir hatan var.

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Sizin beklentinizle elde edilen sonuç uyuşmadığı için hayal kırıklığına uğramışsınız ama aceleci bir yaklaşım bence bu üstelik yokuş çıkmışsınız,soğumayın bisikletten bisiklet candır :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bahadır Ulusoy

bence gittiğim yolun %35 i yokuştu demek istedi kerem. eğim derecesi değildir muhtemelen :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
normal değerler sıkma canını. yıllarca bisiklet sürersinde çıkar bir rampa karşına onca yıl yaptığın spora lanette edebilirsin bir an için:) bunların hiç önemi yok. doğayla başa çıkmak kolay değil

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
@edin

Bende öyle anladım ama burası türkiye :)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Bahadır Ulusoy

%5 ile %10 eğim arasıdır. Zaten %35'i uçurum diye tabir edebiliriz. Birde ilk başta böyle şeyler çok olur ama bir kaç haftada alışırsınız.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Ben 25 km yolu 1 saatte gidiyorum diye sevinirken siz 30 km yolu 70 dakikada gittim diye mi üzülüyorsunuz? Uzun süre sonra bindiğiniz için yolun sonunda temponuzun düşmesi gayet normal.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
bence bisikletinizi hemen satın!!! bir daha da bisikletin lafını bile etmeyin!!!
şayet hevesle aldığınız bir üründen, anında vazgeçebiliyorsanız başka diyecek söz bence.
bisikleti almaktan önce bunu gerçekten isteyip istemediğinizi düşün. zira ben öyle yapıyorum...
aynı zamanda kondisyonunuz yokmuş ve böyle bir sonuç ortaya çıkması da çok normal bana göre...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Uzun yılın etkisi + sigara kullanıyorsanız fazlada yorulmuş olabilirsiniz. İlk zamanlar böyle geçer, merak etmeyin 1 haftadan sonra sevdanız geri gelecektir :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Adamın dayak yemediği kalmış. :D

Tabi bence de bir sorun yok. %35'ini yokuş çıkarak gittiğiniz bir yolda ne bekliyordunuz anlamadım. Yeni başlamış biri için 30 km/s ortalama tutturmak ne demek, sanırım pek bilginiz yok. Zamanla örnekleri gördükçe anlarsınız.

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
@ahmetcan44

Sanırım bu bizim için de geçerli :)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
valla gayet de normal bir durum; 40 km yolu 1 saatte gitmek demek ortalama hızının 40 olması demek. bu değere sadece yarışçılar, çok uzun olmayan mesafelerde ulaşıyorlar. belli bir mesafeden sonra onların bile ortalama hızı düşmeye başlıyor. normal bir bisikletçinin ortalama hızı ise 15-17 km/h civarında oluyor. bir hesapla bakalım senin ortalama hızın kaçmış ;)

millet yanından hızla geçip gidebilir, zamanla alışırsın buna. bisiklet dediğin; motoru 1 beygir bile olmayan, insan gücüyle hareket eden bir taşıt. benzinle çalışan, en güçsüzü 70-80 beygir civarındaki arabalarla kendini neden bir tutuyorsun ki? senin gidebileceğin hız belli, daha fazlasını beklersen tabii ki mutsuz olursun. sen onu bırak, alacağın keyfe odaklan. o upuzun yokuşları çıktıktan sonra hissettiğin zafer hissini düşün. uzun mesafeleri pedalladıktan sonra enerjini atıp rahatlamanı, vücuduna gelen zindeliği, artan sağlığını düşün. arabaların girmediği güzel manzaralı yollarda turlamanın tadını çıkart.

kısa sürede bisiklete yeniden ısınman, hatta aşık olman dileğiyle :)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
yaşınızı bilmiyorum ama boy-kilo durumuna göre gayet fit'siniz anlaşılan ;) bisiklet , hiçte sanıldığı gibi zor bir spor değil, aksine kolay ve keyiflidir. eminim, zamanla size 50 km bile az gelecek. sadece biraz daha gayret diyorum:) hoşça kalın...