40 Günlük Ege Kıyı Turu - Tüm Arkeolojik Sit Alanları, Ören yerleri!!!

Tepki
12
ben bi arkadaşımla 15 ağustosta 30-40 günlük bir tura çıkıyorum. ikimizde istanbuldayız ama çanakkaleden başlamak istiyoruz. gelmek isteyen herkesi bekleriz. rota şu şekilde:
çanakkale şehitlik
truva
assos
gülpınar
alexandria - troas (dalyan)
adatepe köyü
ayvalık
cunda
bergama
allinoi
çandarlı
buruncuk
larisa
gediz deltası
izmir - çeşmeye sapılırsa urla, sığacık,teos,seferihisar,gümüldürden dönüş)
ahmetbeyli - klaros
belki kuşadası - efes - meryemana
Davutlar milli parkı
dilek yarımadası
priene
milet
didim
apollon
akbük
bafa gölü
herakleia
euromos
milas
bodrum
marmaris - fethiye
kaunos - köyceğiz
üzümlü - kadyanda
letoon - pinara
ksantos - kaş - kalkan

Scudo
Tepki
12
bence fazla değil. listede sıraladıklarım kesin görmek istediğimiz yerler, bunlar azalamaz ama artabilir. tamamen hızımıza, performansımıza, gezme ve yüzme isteğimize bağlı. çok açık uçlu olsun istiyoruz. hani bugün illa şuraya varmamız lazım ya da bugün bu kadar km gitmemiz lazım gibi düşünceler olmayacak kafamızda.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Bende 15 Haziranda İstanbuldan başlayarak Çanakkale üzerinden tek başıma Antalya'ya kadar gitmeyi planlıyorum. Zaman mefhumu olarak sadece 25- 28 Haziran arası Kuşadasında olmam gerekiyor. Özellikle Bodrumdan sonra beğendiğim koyda konaklamayı pşanlıyorum.

Hüseyin ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
Hüseyin ŞAHİN
Bisiklet
Scott
al sana dünyanın en ucuz ve kaliteli tatili.deniz,kültür,tarih,günlük 100 dolardan hesapla,4000 dolarlık tatil.

• Beğen
Tepkiler: omerkabul
Tepki
12
@İrfan Can

sıcaklık en büyük problemimiz olacak, umarım gerekli kıyafetleri gidene kadar alırız. kafama takılan kilitli pedal alsammı? forumda okuduğum kadarıyla performansı çok artırıyormuş.

Tepki
12
@Barış Kılınç

teşekkür ederiz rotaya eklenmiştir. tabi ölüdeniz ve kayaköy civarları en çok görmek istediğimiz yerler

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
@Egemen Ulubilir

Kilitli pedalın faydasını görürsünüz. Hatta alışınca normal pedala dönmezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Egemen Ulubilir
Tepki
12
@hüseyin şahin

yanımızda çadır olacak, couchsurfing den de yararlanmak istiyoruz tabiiki. yani konaklama beleş:) harcamalarımız sadece yeme-içmeye birde tüketeceğimiz pillere gidecek. bence 1000 yetmeli olmadı 1500 ytl...

@Orhan Kılıç

biz de tur için ağustosu beklemek istemiyorduk fakat malum yazokulu ve işten alınabilecek izinler..koylarda yatmak en güzeli;)

Tepki
12
@demiralatalay

elbette gelebilirsin, merak etme bizler de 24üz ve insanları yaşlarıyla tartmayız. istekliysen kapımız açık:)

oyaa

Aktif Üye
Tepki
162
@Egemen Ulubilir
rota harika! belirttiğiniz tarihlerde ben de o bölgede olmayı planlıyorum.assos-cunda arasında size katılabilirim.

• Beğen

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
bu rotanın izmir antalya ayağını geçen yaz yapmıştım. evreşe'den daçya'ya doğru da bi rota fizibilitesi bu yaz için yaptım. özetle bu rotayı 20-25 günde rahatlıkla yaparsınız ki kilitli pedal da şart değil bence. 40 gün çok uzun bir zaman dilimi ki fiziksel olarak sorun olamaz ama mental olarak çok yorucu olur bence. çadır kamplarında kesinlikle kalmayın derim; onlar bizim gibi günübirlik ziyaretçiler için değil ve geçen sene en ucuzu 10-15 liraydı. bence benzinlikler konaklamak için çok ideal ya da sahile komşu lokantalar. ben geçen sene günde ortalama 10-15 lira harcamştım, çadır kampında hiç kalmamıştım ve günde ortalama 100 km yol almıştım.
şimdiden iyi eğlenceler..

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Çok güzel bir plan inşallah aksilik çıkmaz turu yaparsınız, herkes gibi bende bu turun bi parçası olmak isterdim tabii.
Şimdiden başarılar.

• Beğen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
bu turun benzrini temmuz sonu bizde yapmayı planlıyoruz, izmirli olarak tavsiyem çeşme seferhisar kuşadası yolunu mutlaka takip etmelisin;)

Tepki
12
@ali alper uyar

çok teşekkür ederiz. biz de o yola sapmayı istiyoruz.

@Charriere

çok sağolun, kendinize uygun vakit yaratabilirseniz katılmanızı bekleriz.

Tepki
12
@hakan sancaktar

tavsiyeler için teşekkürler. turun süresi gerçekten uzun ama biz de programı ona göre çok esnek tutmak istiyoruz. bisiklet süreceğimiz kadar yüzmek,balık tutmak:) ve gideceğimiz yerleri daha iyi tanımak,okumak istiyoruz. çadır kampları zaten en son seçenek; beğendiğimiz bir konumda 5m2 lik bir toprak yada kum zemin bulsak çadırı oraya kuracağız.