%40 Eğimle guinnes rekorlar kitabına giren yol

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
İngiltere Galler de dünyanın en dik yolu seçilmiş levhada %40 gördüğümde bu yolda yürüyen ya kalp krizinden ölür yada çok uzun ömürlü olur diye düşündüm;)
Güzel bahçeli evlerin arasında çok güzel gözüken bir yer:)

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Tam benlik..:hihi:
Turladığım yerlerde,15 metre kadar bir yer var..Sanırım orası da %40 vardır..

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
@Taylan Gören
Oralardan geçmemek için yolumu uzattığım çok oldu :) Keçiören'e bir şey diyemeyeceğim ama Şentepe'de daha dik yokuşlar vardır diye tahmin ediyorum. 34/32 ile pedallarken "pati" çektiğinden yürümek zorunda kaldığım 50-100 metrelik yokuşlar bolca mevcut.

daredevıl

Üye
Tepki
52
İsim
Serkan
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Mamak-Akdere, Şentepe, Dikmen-Keklikpınarı mecralarında bunların rekoruna tur bindirecek yerler var.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Herşeyin başlangıcı, herşeyin ilki, herşeyin "en" leri hep şu Birleşik Krallıkta..Guinnes uluslararası bir tescil kurumu sayılamaz..Yakın zamana kadar en dik yolun Yeni Zellanda'da bir sokak olduğu yazmaktaydı. Emin olun bundan daha dik yollar mevcuttur.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
beyefendileri seyrantepe-çeliktepe-gültepe taraflarına alalım. yürüyerek zor çıkılan rampalar var. bu da neymiş ki?

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.119
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İstanbulda burası gibi çok yer var, geçenlerde arabayla Ümraniye'de bi sokağa girdim, bi daha o sokağa denk gelirsem fotoğrafını çekip buraya atayım.

caglara.

Aktif Üye
Tepki
676
İsim
Çağlar A.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amme hizmeti:

(link)

250 metre. %21 ortalama eğim... (hakkını verelim. Güzel duvarmış) Amaaa.. Bir kere yol nasıl oluyosa eş yükseklik eğrilerinden maksimum fayda sağlayacak şekilde yandan gitmiş. Yani nasıl olmuş anlayamadım. Evlerin içinden geçmişler sanırım. İkincisi bu dünyanın en eğimli yolu rekoru anlık eğime bakacaksa çoooook daha dik olanları İstanbul'da var.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynen, burda 10 metrelik bir duvar var, yokuş diyemiyorum. Ama kimse gelip ölçüp rekorlar kitabına koymayı denemiyor :d

Bir de yaklaşık bunun kadar bir yokuş var, 20 senedir burda oturuyorum daha ordan çıkabilen araba görmedim. Ama kim napsın gecekondu mahallesi sokak arasındaki rekorluk yokuşu, peh.

Dağlık ülkedeyiz, hayat yokuş bize.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Aslında bir çok ülkede hatta sizlerin dediği gibi kendi şehirlerimizde bile var ama adamlar akıllı davranmış bunu resmîleştirmiş bundan turizm geliri elde etmeyi düşünüyorlar. Birde guinness yolun her iki yanında evler olması ve yolun dar olması gibi şartları varmış neden böyle bende bilmiyorum.

Bir önceki rekor sahibi yolda buymuş adamlar festival düzenlemişler

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkes demiş ki; "Bundan daha dik yer var..."
Videoda "rekor için yolun iki yanında binalar olması gerekiyor" diyor. Sanırım bir de uzunluk kriteri mevcuttur. Yukarıda 250 m olduğu yazılmış.
Varsa bu kriterlerden daha ilerde yokuşumuz buraya yazın. Bir yolunu bulup kitaba sokalım. ?

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Artvin’e giden var mı gençler. Hele bir bakın derim. İnanılmaz rampalar var hatta çağdaş bilimin açıklayamadığı 180 dereceden fazla dönen virajlar da var.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Beni helikopter ile yukarıya bırakıverin lütfen!! :hihi::)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kuzey Ege

2 yıl kadar o bölgede, felaket bir rampanın dibinde oturdum. Abartısız söylüyorum, fırına ekmek almaya otobüsle gidiyordum. :koptum:

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şahlanışımızın meyveleri bunlar
Mehter , Hücum marşları , dualar eşliğinde bizde bu büyük proje ile Guinness rekorlar kitabına girmenin mutlu ve haklı sevincini paylaşıyoruz.

Şahlanışımızın meyveleri bunlar 😁 organik hoşaftan sonra kütlenin enerjiyr dönüşerek yer değiştirmesi mi bulunacaktı? Elbette söz konusu turşu kurmak olacaktı