4 Temmuz - 9.tur kartepe -trenle -

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar, herkese çok teşşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir geziydi. dönüşte trene binemeyişiniz inanın iyi olmuş çünkü tren, anlayış ve terbiye sınırlarını aşmış insanlarla doluydu. Ben kavga etmeden nasıl geldim¿ inanamadım gerçekten sabırlıymışım. Aslında bir ara inip sizlere katılmayı düşündüm ama güzargah konusunda bilgim olmadığı için vaz geçtim. Ama aklım hep sizdeydi Cihanın otobüse bindiğinizi söylemesi içimi çok rahatlattı. Neyse kazasız belasız dönmenize çok sevindim. Vedalaşma faslını gerçekleştiremedik o yüzden herşey için tekrar teşekkür ederim...

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Sıcak sıcak resimler ...

Isınma turlarına başlıyoruzzzz !!!!

Sanırım Kartepe burasıydı yada başka bir tepe tam emin değilim.. :)

Grup disiplini içindeydik rampalar dikleşdikçe kopmalar olucak birazdan...

Mp3 'ün verdiği gaz ve mevcut adrenalin artık patlama yaptı...Yavaş Yavaş tempoyu arttırdım xD

İrtifa yukseldıkce dahada guzel gorunucek ;)

Artık gruptan ayrıldım kendi başımayım...Ara sıra durup su molası verip grubu takıp ediyorum...

Durmak yok yola dewam :eek: !!!

Yükseldikçe dahada güzel görünüyor ;)

Çok tatlı rampalar ne çok eğimli nede çok düz ... :in:

Hopppssss dedik artık motor su kaynattı...Arayı fazla açmamak için dinleniyorum...Metalde yorgunluğa uğruyor :in:

Yorgun , mutlu , bunalmış ve keyifli bir hal içindeyim ortaya karışık yani :D

Semir yaklaştığında video çekiyordum fotoğraf almayı unuttum ve biraz ileride çesme olduğunu soledı zaten suyumda bıtıyordu....Oturduk ve geride kalan arkadaşlarla irtibat kurmak için telefon numaramızı kulubeye bıraktık...Ben rahat yarım saat dinlendim :D:D:D Ardından Turgut ve Kaşif abi geldi..

Su hayattır , hayat güzel :D

Tırmanışa dewam....Gerçekten harika bir yerrr !!! İnişlerde ise son derece tehlikeli ozellıkle asfaltın kenarlarındakı mıcırlar bubi tuzagı tarzında...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Kaşif Abi'ye el sallayın xD

Yeşil insana huzur veriyor .

Yolu yarıladık artık doğa ile baş başayız mp3'u kapatıp kuş seslerini dinliyorum ve epey arayı açtık...Tırmanıstan once alısverıs yapmıstık...2 kek ve su maden suyu karışımı ındırıyorum mıdeye...

Gözlerimi ovalıyorum :D Aa düz bir yol :D Bas bas :D:D

Biraz bekliyorum..Suyum bitti...Ayran ve maden suyunu şişeme dokup dopingi hazırlıyorum :in: Birazdan Grup burda olucak :in:

vee Kartepe aslanları goründü..

Off roaddayız artık titreşim artık kenarlardan ve kumlu duz yerlerden gıtmeye ozen gosterıyoruzz...

Kesim sahasına geldik...Artık yaklaşıyoruz hadi durmak yok... :in:

Zirveye çok az kaldı artık son rampalar az sonra zirvedeyiz :) :p :) :p :D

Bizden önce yola çıkan çifti aslında yakalamıştık ama zirve heyecanı resim çekmeyi unutturdu idare edin artık :rolleyes: Az sonra mutlu son

Bu iş tamam zirvedeyiz !!!

Birde böle alalım :D:):D:) Kimseye haberde vermiyorum varya :D:D artık tek amacım var zırvenın tadını cıkarma bırazcıkda usudum sankı :rolleyes: Toplu resimleride bizden önce çıkan çift çekmişti...

İniş çok hızlı olduğundan fotoğraf almadım sadece tren beklerken bir adet çektim..

Bir kartepe macerasıda bu şekilde tamamlandı sonrasında moraller biraz bozuldugu ıcın fotograf cekmedım :eek: Kartepe'yi Kudret abi için alıp geri geldik :p Allah herkese nasip etsin diyorum ve Emeği geçen herkese teşekkürler...Herkese boll pedallarrrr

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkür ederim dostlar hepinize teşekkür ederim ben yoktum ama biliyorsunuzki doğu ekspresinin saatinin 07.00 e alınması bütün işi berbat etti
ve adapazarı treninin yük vagonuna 24 bisikletin sığması zor olurdu
artı dönüşte arifiyeden gelecek olan doğu ekspresinin saatinin sabah 07.00 olarak bana söylenmesi tuz biber ekti gar muavininin ayrıca adapazarı treninde yük vagonu olmadığını söylemesi bir kez daha beni çileden çıkarmaya yetti kartepe olayı trenle çile demek kartepeye gidiş artık özel arabalarla olabilir bir kaç araba olabilir masraflar ortak olur benzin parası v.s
soner teşekkürler dostum

:in: :in:

Nostoc Domenica

Daimi Üye
Tepki
101
ARKADAŞLAR BU ORGANİZASYONA KATILACAĞINI BİLDİREN ANCAK 03 TEMMUZ DA TOPIC TE TCDD NİN BİSİKLETLERİ YASAKLAMASI DUYURUSU SEBEBİYLE KARTEPE TURUNA KATILAMAYANLARIN VE BU DURUMUN NETİCESİNDE TOPIC TE BAZI BİR TAKIM ÇİRKİN DİYALOGLARIN ORTAYA ÇIKMASININ TEK SORUMLUSU SANIRIM BENİM..

03 TEMMUZ DA KUDRET ABİNİN TOPİC TE YAYINLADIĞI TCDD TREN SAATLERİ LİNKİNİN FARKLI BİR SİTEDEN OLDUĞUNU FARKEDİP, BUNU TEYİT ETMEK İÇİN TCDD NİN RESMİ SİTESİNDEKİ DOĞU EKSPRESİNİN HAREKET SAATİNİN 1 SAAT GERİYE ALINDIĞINI VE BUNUN ÜZERİNE İYİCE EMİN OLMAK İÇİN ARADIĞIM HAYDARPAŞA İRTİBAT TELEFONLARINDAKİ GÖREVLİDEN; TRENLERDE BİSİKLETİN ARTIK YASAKLANDIĞINI, BUNDAN SONRA "İNSAN TAŞIMACILIĞI" (BİZ BU DURUMDA NE OLUYORSAK?) YAPACAKLARI BİLGİSİNİ ALMAYIP, BUNLARI TOPİC TE BELİRTMESEYDİM BUNLARIN HİÇ BİRİNİ YAŞAMAYACAKTIK..

SONUÇTA 04 TEMMUZ PAZAR SABAHI HİÇ BİRŞEYDEN HABERSİZ ORAYA GİDİLECEK, BU DURUMLA KARŞILAŞILACAK VE BUNUN NETİCESİNDE KUDRET ABİ ZOR DURUMA DÜŞECEKTİ.. VE BELKİ BİR ŞEKİLDE YETKİLERLE KONUŞARAK 24 BİSİKLETLİYİ O TRENE BİNDİRECEKTİ DE..

EVET KARTEPEYE TAM KADRO GİDİLEBİLİRDİ, GİDİLECEKTİ BELKİ DE.. EĞER TOPİC TE YUKARIDA BELİRTTİĞİM DUYURUYU YAZMAYIP KUDRET ABİNİN SİNİRLENMESİNE NEDEN OLMASAYDIM..!

BU NEDENLE 04 TEMMUZ KARTEPE TURU HAKKINDA SORUN YAŞAYAN/YAŞAMAYAN, MEMNUN KALAN/KALMAYAN, PLANI ALTÜST OLAN/OLMAYAN VE EN ÖNEMLİSİ BU ORGANİZASYONU DÜZENLEYEN OFF-ROAD/RAMPA=KARTEPE AŞIĞI KUDRET ABİDEN ÖZÜR DİLERİM..

• Beğen
Tepkiler: Y.Toygar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bak şimdi oldumu nostoc senin niye suçun olsunki yöneticiler utansın
sen niye utanacaksın eğer bir ülkede bir takım aksaklıklar varsa bunları çözmek yöneticilerin elinde .hizmet götürmek onların elinde ama ne hizmet gördük
bisiklet için ??????????????????????????????????????????????
evet özellikle trenlerde bisiklete saygı varmı bize mahrum ettiler trenleri bisikleti yasakladılar oldu olacak bisiklete binmek yasak deyin bu ülkede olsun bitsin yasaklarla musaklarla hangi ülke ilerlemiş acaba ceberrut devlet anlayışları gerilerde kaldı artık
çağımız bilgi çağı internet çağı o yasak bu yasak goggle u da yasaklasınlar bari
bu ülkede sadece bisiklet kullanıcıların sorunları yok vatandaş aş iş derdinde ve trafikte patlıyor insanlar birbirlerine ........
daha dün apartman toplantısında adam cinnet geçirdi ve 2 kişiyi öldürdü ne oluyor bu ülkeye ......
üniversite mezunu iş bulamıyor .....
iş bulan az paraya talim ediyor
birileri zeytinyağı işinden köşe oluyor
vay anasını
teyfik fikret ne demiş yıllar önce
yiyin efendiler yiyin bu dergah sizin
ama bir vicdan duygusu vardır ki o adamı içten kemirir ölümden beterdir
senin suçun yok dostum asla böyle düşünme yanlış düşünme derim

:in: :in: :in:

allylic

Üye
Tepki
117
Bundan sonraki turlara kesin erken gidip erken dönmek gerekiyor. geç trenlere binmek zor. Dönüşü arifiyeden yapmak da bir alternatif olabilir.anahat trenlerine binilebilinir. bir şekilde sartları zorlamak gerekir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@allylic

ilker saat 06.00 da pazar günleri karaköyden gemi yok ido sefer koymazsa böyle olur saat 07.00 doğu trenine avrupa yakasının yetişebilmesi için saat 06.00 da karaköyden vapur olması lazım haydarpaşaya pazar ido çalışmıyor o saatlerde

ikinci sorun adapazarı trenininde sürekli ve geniş yük vagonu olması lazım pazar günleri

bu arada çağrı merkezinden haber geldi
tcdd.gov.tr
yük işletim kısmından ,hareket dairesi tcdd.com.tr ye mail bırakın dediler
ayrıca yeşilköyde kocaeli -adapazarı tren hatlarına bakan ulaştırma bakanlığına dilekçe vermek gerekiyor
bu da etkili bir yöntem gerçi hiç bir şey yapmamaktansa bir ara yeşilköye uğrayıp dilekçe verilebilinir evet son durum budur

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
Karaköyden ilk sefer 06.30 da pazar günü bizde bu vapurla geçtik 06.50 de haydarpaşadaydık guruptan kimseyi göremeyince Kartepeye altı arkadaş pedalladık Doğu expresine rahat yetişilir bence biletler öncedende ayırtılabilir.Dönüşte 19.30 trenine kalmayın çok dolu geliyor derbente ben zor bindim bazı arkadaşlar otobüsle döndüler.En iyisi erken gidip erken dönmek bence :in:

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Bahri Toros

hasan ucu ucuna oluyor saat hadi bilemedin 06.15 olmalı vapur evet erken gitmek doğru ama dönüş nasıl olacak saat 08.00 de olan tren niye 07.00 alındı benim anlamadığım olay bu yanlış burda eğer 08.00 de doğu treni olsa idi geçen seferlerde gittiğimiz gibi rahat giderdik dönüşte gar muavini bana telefondan arifiyeden tren pazartesi sabahı 07.00 de geliyor deyince bende filim koptu eskiden saat 23.30 da gelirdi arifiyeye doğu treni pazar günleri sonuçta rahat rahat trenle dönerdik geç kalırdık ama dönerdik bu turda isteyen arifiyeden dönerdi isteyen otobüsle anlaşılıyorki artık dönüşte
adapazarından yük vagonu koymuyorlar
artık klavye başında yazmak zamanı değil bu olayı bd ye götüreceğim ve murat suyabatmazla görüşeceğim bakalım ne diyecek nede olsa vapurlarda bisikletten para alınmamasını bd sağladı
stk yoksa hasan konuştuğun herşey havada kalır mücadele edecek pedalşörler lazım en sonunda dönüp dolaşacağımız yer bd dir o bu meseleyi ivedilikle halletme yoluna gider bisiklet dernekleri istanbulda kaç tane bir adet bd yetmez istanbula
evet işler çok yapacak adam lazım mücadele edecek adam lazım

Nostoc Domenica

Daimi Üye
Tepki
101
@Kudret Kurtcebe

ya ne bileyim işte abi.. geçmiş sayfalarda saçma sapan eleştirilere maruz kaldığını görünce, bütün bunlara kendimin neden olduğunu düşündüm..

Nostoc Domenica

Daimi Üye
Tepki
101
Kudret abi bu arada Polinezzo süperdi..! :in:

O yollara aşık olduk Barış abiyle resmen.. :eek:

Masal gibiydi.. :eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Nostoc Domenica

boşver dostlarım kazandı kartepeyi aldılar soner dostum 18 yaşında o bu olayın tadını öyle bir aldıki önemli olan gençler artık biz yavaş yavaş perdeden çekileceğiz 3 .perdedeyim sonrası yok artık
üstad

resimler nostoc

(link)

Tepki
2
resimler çok güzel çıkmış soner teşekkürler paylaşımın için.yeni üye olduğum için özel den mesaj atmama izin vermiyor sistem.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´