4 Ağustos 2012 - Kadıköy-Kartal turunda bisiklet yolunu kapatan Marina Cafe

Fatih Sert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.891
hepinizi ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum...

bu arada " tırnak içerisinde dostlara tavsiyem. Yanlarında göz yaşarıcı sprey taşısınlar. Bisikletlilerin nedir bu köpeklerden çektiği ya hu..." video ile alakalı değil öylesine aklıma geldi işte.

Scudo

Batuhan.Altay

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
merak edenler için söyliyim arkadaşlar o gün o gruplaydım ertesi gün gittiğimde masalar yoktu sagılar ... :)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Böyle gelmiş böyle gider be birader... demek yerine "düzgün" bir dille derdinizi, derdimizi anlatıp bunu da bu video ile paylaştığınız için başta sözcü görevini üstlenen arkadaşımı, sonrasında da orada bulunan herkesi kutlamak istiyorum. Şaşırdığım en büyük mevzu ise mekanın sahibi değil de bir müşterisi olduğunu beyan eden şahsın "tartışmasız" haklı olan tarafa tek başına ve karşısında bir kitle varken böyle yol veren, baştan savan, tehdit anlamı bile çıkarılabilinecek bir tutum sergilemesi. Cidden düşündürücü..

Bisiklet yolları zaten yetersizken, olan bisiklet yollarına da araba park eder, yan yana yürür, restoran masaları koyarlar, bir de kalkar "Başlarım bisikletine haa geçemiyor musun ulan?" tarzında tavır sergilerler. Pes doğrusu dedirten bir ülkede aslında pek de şaşırtıcı değil..

Bisiklet yolunun masalarla işgali mevzusunda olumlu veya olumsuz yönde gelişmeler olursa haberdar ederseniz sevinirim. Bir şeyler "kalıcı" olarak düzeltilebiliniyor mu merak ediyorum şahsen..

emreuzun

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Bu tepkiler Olmazsa kaldırımda bile bisiklet süremeyeceğiz. Herşey için TEŞEKKÜRLER...

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
@emreuzun

anlayamadım, kaldırımda zaten kullanmamamız gerekiyor. çevremizdeki insanları tehlikeye sokacak hareketler yapmak bize yakışmaz.mümkün olduğunca çevreye dikkat etmemiz gerekir (bisikletlilere ayrılmış bisiklet yolları hariç)

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
@Batuhan.Altay

ertesi gün kaldırmış olabilirler ama devam eden günlerde de işgalden pek farklı değildi.merak ettiğim için aralıklarla kontrol ettim çünkü :)

Tepki
20
hepinizi tebrik ediyorum. süper bir eylem olmuş yalnız o aradan atarlanan yalancı kabadayı arkadaşı daha bir kutluyorum! "ben müşteriyim len!" çok güldüm ya!