3d evim

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
3Ds Max da ev ... paylaşıyım iştedim.evin içi boş şuan sınavlar dolayısıyla pek uğraşamadım.Sizce nasıll duruyo.fikirlerinizi alıym istedim.

http://img241.yukle.tc/images/8837resim2.jpg

Scudo

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Ben şahsen eklentili ve asimetrik binaları seviyorum. Elbette işin zevk yönü dışında artı ve eksi yönleri de muhakkak vardır. Ayrıca her zaman en üst katın da üstünde her tarafı açık tek bir oda (içinden merdivenle çıkılan) istemişimdir. Home Tv de yayınlanan Grand Designs programını tavsiye ederim. En sevdiğim programlardandır. Torrent sitelerinde altyazısız bölümleri de bulunabiliyor. Sadece ev yapımı ya da eski evlerin tadil ve restorasyonunu konu alan bir program. Merakınız varsa izleyince neden tavsiye ettiğimi anlayacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: havzali

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
@gurkankas

tşk., çatı benim de hoşuma gitmedi.surface uygulayarak yapmıştım o yüzden pek ince hatlara sahip deil.vakit bulursam yenilemeyi düşünüyorum.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Modellemeyi Autocad demi yoksa 3ds maxdemi yaptınız?Görebildiğim kadarıyla eviniz üslup olarak Klasik Türk Evi yöre olarakda Safranbolu evlerini anımsattı bana :)

• Beğen

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
@Adnan Yıldırım

Doğru söylüyosun. bi vakit ayırabilsem kiremit boya çok uğraştıran şeyler değil aslnda...

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
@>>ErDeM<<

istediğin balkon olsun.:D

http://img248.yukle.tc/images/821resim5.jpg

basit ama idarelik işte :)

Enes Gül

Daimi Üye
Tepki
120
çok basit ve dandik olmuş pencerelerin hizasını tutturamamışsın çatı hiç olmamış zaten
3dsmax a yeni başlayanlar bile daha iyi yapıyo :)
neyse renderi falan öğrendinmi iyi birşeyler ortaya çıkar.

• Beğen

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
@en3s

Bu benim ilk projem zaten.bu konuda yepyeni sayılırım.

ben birşey söylemediğim halde yeni başlamadığıma nereden karar verdin onu çıkartamadım.

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
Biraz basit olmuş üzerinde biraz daha çalışırsan iyi sonuçlar elde edersin.Material ata mesela.

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Aslında değerlendirme ölçütünüde belirtseydin daha iyi olabilirdi. EĞer profesyonellere göre değerlendireceksem çok çok amatör fakat başlangıç olduğundan gayet iyi denebilir tabii kendini geliştirirsen.

Yok ben hobi olarak 3D tasarım yapıyorum dersen yine iyi başlangıç denebilir biraz daha tecrübe kazanırsan ve renklendirme ve dokulara dikkat edersen pek sorunun olacağını sanmıyorum...

İyi çalışmalar...