360 Derece Bisikletle Kapıdağ...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ibrahim Kızılkaya tarafından paylaşıldı.

 1. ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  1. GÜN
  Uzun süredir gerçekleştirmeyi hayal ettiğimiz burnumuzun dibindeki bir rotaydı Kapıdağ. Yıllardır başka illerdeki dostlarla birlikte pedallamak istediğimizden olsa gerek, ha bu hafta, ha önümüzdeki hafta diyerek bugüne dek pek çok kez ertelemiştik Kapıdağ turunu. Daha fazla beklemenin bir anlamı yoktu. İki kişiyle yapacaktık bu turu.Coşkuyla hazırladık kamp malzemelerimizi ve bisikletlerimizi, yükledik arabanın arkasına. Saat 8,30 gibi Erdek yol ayrımında Kyzikos antik kentinin limanına kurulmuş Gübre fabrikasının otoparkındaydık.

  Burası Kapıdağ yarımadasının karayla birleştiği en dar yerdi.Günümüzden 3000 yıl öncelere dayanan tarihiyle Kyzikos, karadan yarımadaya geçilen tek kapıydı. Biz de bu kapıdan doğaya duyduğumuz saygıyla süzülerek girdik mantar şeklindeki yarımadanın güney doğusundaki Aşağı Yapıcı köy yoluna. Yol denize koşut uzanıyor bu kilometrelerde. Sakin görünüyordu deniz, köy de öyle. Yolun kıyısına sıralanmış yazlıkların çoğu kapalı panjurları, kilitli bahçe kapıları ve bahçe çitlerini saran sarmaşıklarının cansızlaşmaya başlayan renkleriyle hüzünlü göründü gözümüze.

  Aşağı Yapıcı Köyü girişi..

  Denizden biraz yükselen yolla geçip gittik Aşağı Yapıcıdan Tatlısu’ya. Küçük iniş ve çıkışlarla Tatlısu’ya ulaşıyoruz. Çınar ağaçlarıyla gölgelenmiş bir çay bahçesi çok şirin gözüküyor gözümüze. Denize en yakın masada sabah çaylarımızı yudumluyoruz...

  Tatlısu’da çay molası
  Daha fazla oyalanmadan tekrar yoldayız. Önce Dalyan, sonra Karşıyaka var önümüzde.Yol denizden 8 ile 35 metre değişen yükseklikte ve küçük iniş çıkışlarla devam ediyor. Hava çok güzel, her şey yolunda şimdilik. Denizden yükseldikçe manzara büyüyor önümüzde. Coşku ve özgürlük duygusu sonsuz bir boşluk olarak kuzeye doğru akarak uzanıyor bu metrelerde.

  Sakin yollar.

  Tanaşa koyu bomboş plajlarıyla sağımızda.

  Kıvrımlı asfalt yolda yükselirken sararmış otlarıyla yazın çok sıcak geçtiğini hissettiren kıraç tarlalara ulaşıyoruz. Güneş artık tam tepemizde. Yolumuzu dik kesen bir kavşağa geliyoruz. Çayağzı’na giden asfalt yol solu gösteriyor. Fakat biz Kapıdağ’ı kıyı kıyı dolaşmayı planladığımızdan sağa, Karşıyaka’ya dönüyoruz. Dik bir yokuştan sonra tek pedalda Karşıyaka sahilindeyiz. Sahil bandında yan yana dizili çay bahçelerinde kümelenmiş köylülerin şaşkın ve meraklı bakışlarına selamlaşarak karşılık vererek sahilin sonundaki balıkçı barınağına varıyoruz. Çay soruyoruz barınaktaki kahveciye. Taze olmadığını söylüyor çayın. Beklersek hemen demleyebileceğini de ekliyor ardından. Yolumuz uzun deyip ayrılıyoruz. Dik bir yokuşu çıkarak Çakıl’a doğru devam ediyoruz. Yokuşta yorgun zincirimden gelen tıkır tıkır seslerini anlamaya çalışırken kopuveriyor zincirim. Hay aksi.

  Yanımızda zincir tamir aparatı da yok. Başka bir zaman olsa bildiğim tüm küfürleri peş peşe sıralardım, tedbirsizliğime kızarak. Ozan’la birlikte olmanın verdiği güvenceden olsa gerek çok sakinim bu kez. Birer sigara yakıp düşünüyoruz. Karşıyaka’ya 2 km. mesafedeyiz. Ozan Karşıyaka’ya dönüp orada bir çözüm aramayı öneriyor. Önden gidip etüd yapacak, ben rampa üzerinde telefonla haber bekleyeceğim. Çünkü çözüm yoksa Karşıyaka’da, o rampayı tekrar yürüyerek çıkmak büyüyor gözümde.Rampa üstünde mezarlığın yanındaki çeşmede kopan yağlı zincirim pet şişenin içinde ve sıkkın bir halde 15 dk.bekliyorum. Telefon çekmemiş, güzel haberi motosikletli biriyle göndermiş Ozan.. Sallanıyorum rampa aşağı motosikletin arkasından.

  Karşıyaka’daki tek tamircinin dükkanında, tamamen ilkel yöntemlerle bir bakla eksilmiş olarak tamir ediyoruz kopan zincirimi. Ellerimiz yağ içinde. Kaybettiğimiz zamanı telafi etmek istercesine hızla tırmanıyoruz rampayı. Rampa çıkarken yükleniyorum zincire.Sorun yok. Taşlı topraklı bir yoldan Çakıl’a devam ediyoruz.

  Karşıyaka çıkışı...

  Toprak yol rampanın sonunda asfaltla kesişiyor. Uzakta Çakıl’ı görüyoruz. Az eğimli rampadan aşağıya doğru inerken kopan zincire, baklalara ve yağlı ellere inat, açıyorum kollarımı iki yana doğru. Koyveriyorum kendimi rampa aşağı. Karşıdan esen rüzgarla kucaklaşıyorum. Küçük ve çok şirin bir balıkçı köyü Çakıl. İskeleye karşı köy meydanında Anadolu’da çok ilde görmediğimiz boyutta, şaha kalkmış at üzerindeki Atatürk heykelinin yanından geçip kahvehanenin önündeki bir masaya ilişiyoruz.

  Mübadeleyle Selanik’ten göç eden Çakıl halkının Ata’ya vefa anıtı...

  Kahvedeki tüm balıkçıların teker teker “Hoşgeldiniz”lerine “Hoş bulduk” diyoruz biz de teker teker. Çay içip karşılıklı sohbet ederken geldiğimiz ve gideceğimiz yerleri duyduklarında da şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Sinop’ta gemi maketlerinin satıldığı dükkanların vitrinlerindeki maket takalar gibi, iskelede yan yana bağlı süslü küçücük balıkçı teknelerinin de kışın avlanmak için Saros’a ve Karadeniz’e gittiklerini duyunca da biz şaşırıyoruz.

  Güzel bir enerjiyle çıkıyoruz Çakıl’ın kuzeyindeki rampalı toprak yoldan..Yaklaşık 3 km'lik bir tırmanışla ulaştığımız sırt hattından Kapıdağ’ın kuzeydoğu burnunu ve sağımızda yerleşimsiz fener adasını görüyoruz. Yol buruna doğru devam ediyor ve bir deniz feneri var burunda. Yolun deniz fenerine devam etmesine seviniyorum. Oldum olası sevmişimdir deniz fenerlerini...

  Kuzeye doğru ilerlediğimiz yol bazen yol olmaktan çıkıp, kuru dere yatağına dönüşüyor. Hızımız düşük bu yüzden.Biz de her virajda değişen muhteşem manzaraların keyfiyle pedallarken ulaşıveriyoruz Kestanelik’e. Köyün sokakları, kışlık biber salçası yapan küçük bir kadın grubu dışında terkedilmiş hissi uyandıracak kadar boş. Köy çeşmesinde sularımızı takviye ederek, zaman kaybetmeden Çayağzı’na devam ediyoruz. Yarımadada tüm yerleşimler deniz seviyesinde. Şu ana kadar rotamızın üzerindeki tüm köylere dik inişlerle hızla girip, köyleri tempolu tırmanışla yavaşça terk ettiğimizi fark ediyoruz.

  Çıkıştan (batı) Kestanelik.

  Çayağzı’na ilerlerken yine yükseliyoruz. Yol peş peşe keskin virajlarıyla çok zevkli, ayrıca ortalama 30-40 dakikada bir, araçla karşılaşılan son derece sakin bir yoldayız. Dönemeçten sonra karşıma çıkacak manzarayı tahmin etme oyunu oynuyorum kendi kendime.

  Bâkir koylar...

  Uzun ve zevkli bir inişle Çayağzı’na ulaşıyoruz. Limanda bağlı teknelerin sayısı geçimin denizden olduğunu hissettiriyor ilk bakışta. Limandaki çay bahçesi ramazan olduğunu unutturacak kadar dolu. Hoş rota boyunca uğradığımız köylerde de hissetmedik ki zaten ramazanı..Köylerdeki her iki kahveden biri açık. Sıcakla birlikte epey su kaybettiğimizden, kahvehane yapımı limonatanın şeffaf dolap içindeki baloncukları kışkırtıyor susuzluğumuzu.. ikişer bardak içiyoruz. Bu arada kahveci arkadaş Ballıpınar’a gideceğimizi öğrendiğinde yüzü asılıyor,şaşkın bir halde “Gidemezsiniz bisikletlerle” diyor.

  Neden diyoruz? “Çok rampa” diyor. “Eee geldiğimiz yolda da rampa vardı” dediğimizde de gülümsüyor, “Onlar da rampa mı? Asıl rampa bundan öte..Yerinizde olsam geri dönerim” diyor. Çay bahçesinin yanındaki kumsalda denize giriyoruz kısa bir süre. Önümüzdeki rampalara hazırız. Daha köy çıkışındaki ilk rampada kulaklarını çınlatıyoruz kahveci arkadaşın. Kısa bir sürede sıfırdan yüz kotlarına çıkıp hemen arka koyda tekrar sıfıra iniyoruz. İnişler sevindirmiyor bizi. Çünkü inerken az sonra çıkacağımız rampaları da izliyoruz karşı tepelerde..

  5 km.lik tırmanış güzergâhının bir bölümü

  Rampada mola...

  Tekrar çıkış başlıyor ve 221 kotuna çıkıyoruz sıfırdan. Yaklaşık 5 km sürüyor tırmanış. Hiçbir standarda uymayan bu yol, yorucu olduğu kadar da zevkli bir yoldu aslında..Bir süre sırt hattında düz ilerledikten sonra iki kilometrelik çok güzel bir inişle ulaşıyoruz Ballıpınar’a...

  Ballıpınar inişi...

  Akşama kamp atacağız. Epeyce de acıktık. Palamut araştırıyoruz iskelede. İki gündür esen rüzgardan balık kaçmış derine. Boş dönüyormuş tekneler.. Ormanlı’da bulabilirsiniz belki diyor balıkçılar. Göz göze geliyoruz Ozan’la. Saat henüz 18.30, devam diyoruz, Ormanlı zaten 13 km. önümüzde. Klasikleşti artık yerleşimlerden rampayla çıkmak. Toprak yolda yükleniyoruz palamut sevdasına pedallarımıza. Çok geçmeden Ormanlı’ya ulaşıyoruz. Hava kararmadan kampı kurmamız gerek. Deniz kıyısındaki kahvehanedeki insanlar çok sıcak karşılıyorlar bizi. Hemen diyorlar kuruverin çadırlarınızı bu kumsala. Bir çırpıda kampımız hazır. Şimdi deniz zamanı. Günün ışıkları devrilirken,çıkıyoruz denizden.

  Ormanlı kampımız..

  Günün ödülü..

  Mesafeler:
  Başlangıç Erdek ayrımı
  Aşağı Yapıcı köyü : 13 km
  Karşıyaka : 26 km
  Çakıl
  Kestanelik Köyü : 41 km
  Çayağzı
  Ballıpınar : 56 km
  Ormanlı : 69 km

  2.GÜN
  Gece boyunca esen poyrazın oluşturduğu dalgalar, kumsala her dokunuşunda uykumuzu mayalayan ninnilere dönüştü. Dalga sesleri ve ıslık gibi sesiyle rüzgâr, yorgun bedenlerimizi kolayca teslim almıştı. Dolunay vardı gecede, yakamozlarsa görülmeye değer. Dinlenmiş olarak uyandık bu sabah. Hızla çadırlarımızı toparlayıp eşyalarımızı dengeli bir şekilde yükledik bagajlarımıza. Erkenden açılan kahveye yöneldik. Köy domatesi, yeşil biber,salatalık, beyaz peynir, zeytin ve tavşan kanı çaylarla yaptık kahvaltımızı.

  Yatağımdan Ormanlı koyu..

  Sabah mahmurluğu..

  Ormanlı’dan ayrılırken vadideki tarlalarda kırmızı soğan öbeklerini hevenk yapıyordu kadınlar. Yağ biberi ekili tarlalarının arasından geçerek çıkıyoruz Turanköy yoluna. Yamaçlarda zeytinlikler ve daha üst kotlardaki ıhlamurluklar dikkatimizi çekiyor. Balıkçılık gelişmemiş ama tarım oldukça iyi durumda Ormanlı’da. Sabah serinliğiyle yükseliyoruz asfalt yolda. Önce batıya, sonra kuzeye dönüyor yol.

  Tepeden Ormanlı...

  Dönüp son kez bakıyoruz arkamızda kalan gecelediğimiz koya. Yol kıvrım kıvrım önümüzde. Virajın birinden çıkarken bir başka viraja girmek çok eğlenceli bir oyuna dönüşüyor bu metrelerde. Her dönemeçte değişen muhteşem manzarayla ulaşıyoruz Turanköy’e. Bir köy turu atarak ve oyalanmadan çıkıyoruz Turanköy’den. Aslında Erdek’e çok kestirme bir yol var bulunduğumuz noktadan. Fakat amacımız 360 derece Kapıdağı ya, bu yüzden hiç bakmıyoruz kestirme yolun yönüne. Turanköy’den yine rampayla yükseliyoruz.

  Turanköy (doğu)

  Turanköy (batı)

  Yine rampa, yine kıvrım kıvrım yol.Yine her virajda değişen muhteşem manzaralar. Gün ilerledikçe güzelleşen hava ve güzel bir inişle karşımızda Doğanlar. Doğanlar’da çay içiyoruz iskelede. Çayın üzerine enerji içeceği ve bisküvi. Artık yarımadanın kuzey batı ucuna yaklaştık.Birazdan güneye doğru dönüşe geçeceğiz. Yarımadanın bundan sonraki kısmı geldiğimiz yöndeki yerleşim yerlerine göre daha çok gelişmiş, daha bakımlı gözüküyor gözümüze. Balıkçılık ve zeytincilikle birlikte turizm ağırlığını hissettiriyor bu bölgelerde..
  Doğanlar’dan sırasıyla Büyük ova, İlhanlı ve Narlı’ya ulaşıyoruz. Turanköy’den itibaren Marmara adasının tüm heybetini izleyerek yol almıştık ya. İlhanlar’a döner dönmez Paşalimanı adası ve hemen arkasında Avşa adası muhteşem görüntüleriyle eşlik ediyorlar Erdek’e kadar olan rotamıza.

  Toprak yollar ve bâkir doğa arkamızda kaldı. Asfalt yolda ilerlerken Ocaklar’a yoğunlaşıyor trafik. Plajlar hareketli.Tipik bir tatil beldesindeyiz. Kıyıya uğramadan çevre yolundan devam ediyoruz Erdek’e. Ocaklar’ın çıkışında uzunca bir rampa tırmanıyoruz. Mola verdiğimiz çeşmenin yanındaki incir ağaçlarının dallarında şerbetleri süzülen incirlerden atıştırıyoruz.
  Çürümüş midyelerin ağır kokusu iyot kokularına karışıyor Erdek girişinde. Kokularla ilerliyoruz sahil şeridinde.Acıkmışız. Bir pidecinin önünde duruyoruz. Ezogelin çorbası, karışık pide, salata ve ayranla güzelce doyuyoruz. Saat 14.45, henüz 13 kilometrelik bir yol var önümüzde. Tok karnına pedal çevirmek istemiyoruz.

  Plaja yakın parkın çimlerine uzanıyoruz. 16.15’te gübre fabrikasının otoparkındayız. Özenle yüklüyoruz bisikletlerimizi arabamıza. Bir hayal daha gerçekleşti. Ozanla kucaklaşıyoruz. Yeni bir rotada yeniden pedallamanın hayaliyle hoşçakal diyoruz Kapıdağ’a...

  2.Gün başlangıca mesafeler:
  Ormanlı 69 km
  Turanköy 79 km
  Doğanlar 87 km
  B.Ova 90 km
  İlhanlar 96 km
  Narlı 99 km
  Erdek 118 km
  Gübre Fb. 121 km

  Bu tur yüksüz olarak bir günde yapılabilir. Fakat yazık olur o güzelim manzaralara..

  Tur ekibi: İbrahim KIZILKAYA
  Ozan EROĞLU / Bursa


  Tarih : 05-06 / 09 / 2009
   
 2. Alp Kuterdem

  Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  498
  Beğeniler:
  90
  Şehir:
  İdealtepe, İstanbul
  Seviye:
  çok güzel bir gezi olmuş benimde aklımda bir kaç ay önce böyle bir kapıdağı gezisi vardı ayaklarınıza sağlık
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 3. coşkun ayaz

  coşkun ayaz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  253
  Beğeniler:
  719
  Şehir:
  kocaeli
  Seviye:
  Selamlar İbrahim bey,
  Bu yazınızı merakla bekliyordum, sonunda yazdınız. Fotoğraflar ve yazınıza şöyle bir göz gezdirdim. Daha sonra sindire sindire okuyacağım.
  Sizin gibi arkadaşlara bu forumun ve bisiklet severlerin çok ihtiyacı var. Tur böyle olur ve yazılır. Daha ne diyeyim. İmrendim.
  Yolunuz açık olsun...
   
 4. Onur Kahraman

  Onur Kahraman Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.448
  Beğeniler:
  988
  Şehir:
  EU
  Seviye:
  gerçekten çok güzel manzaralar .ayağınıza sağlık.
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 5. irfancan

  irfancan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  559
  Beğeniler:
  696
  Şehir:
  söke
  Seviye:
  Hem manzarası hem rampaları süper,harika bir gezi olmuş,teşekkürler.
   
 6. serhad

  serhad Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  1.299
  Şehir:
  Eskihisar
  Seviye:
  Turunuz çok güzel. Yazınız da referans bir gezi yazısı olmuş.
  Kapıdağ turu yapanların artık bir şey eklemelerine gerek yok. :) :)
   
 7. Volkan Bilirli

  Volkan Bilirli Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  742
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  Özellikle Kamp alanı çok hoş, :in:

  Paylaştığınız için teşekkürler
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 8. Aydın

  Aydın Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğeniler:
  991
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Sn. abim, yazan ellerin dert görmesin. Pek güzel yerlermiş. İki güne bölmeniz de çok iyi olmuş geziyi, zati ne demişler: -"Önemli olan yol almak değil, yolda olmak."
   
  evrimyigit ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 9. Ozzgurr

  Ozzgurr Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.186
  Beğeniler:
  1.749
  Şehir:
  Miami Beach & 35 1/2
  Seviye:
  Sahane yerler, ozellikle gecelediginiz plaj cok guzel, eminim cok keyifli olmustur turunuz.
   
  sedat_bursa ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 10. Ahmet Mumcu

  Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2005
  Mesajlar:
  348
  Beğeniler:
  1.116
  Şehir:
  Bostanci
  Seviye:
  Ya Ibrahim.

  Bu ne guc bu ne kuvvet, sana zincir falan dayanmiyor, tam bir lokomotif gibisin:)
  Ozverili paylasimin icin cok tesekkurler. Trafikten, kesmekesten uzak cok guzel bir rota secmissiniz.
  Aslinda denize paralel rotalar cok hos gorunur harita uzerinde ama inisler cikislar duz yollari ozletir.
  Birde yore insaninin ramazan olmasina ragmen hosgorulu tavirlari umarim ornek olur tum Turkiye'ye.
  Aynen devam.
  Yakinda gorusmek uzere.

  Selamlar
   
 11. #11
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Selamlar Coşkun bey..
  İnanın her tur dönüşü turu yazmak ve paylaşıma sunmak ayrı bir süreç benim açımdan. Bu süreç tur kadar da zevkli aslında.. Tek sorun zaman bulmakta..
  Yaptığımız turu emekle ve özenle burada paylaşarak, pek çok genç arkadaşı da yüreklendirmeyi düşlediğimden, olabildiğince titiz davranıyorum. Gecikme de bu yüzden kaynaklanıyor..
  Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Gpa'da görüşmek üzere..
   
  evrimyigit ve coşkun ayaz bunu beğendi.
 12. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Çok güzel bir gezi ve paylaşım olmuş.
  Elinize, gözünüze, dizinize sağlık.
  Arkası geleğen olsun (=Devamını da bekleriz) . :)
   
  evrimyigit ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 13. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.088
  Beğeniler:
  2.107
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,

  Çok güzel bir rotayı çok güzel bir yazı ve fotoğraflarla süslemişsiniz. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

  Bizim gibi, aklında bu rotada turlamak olanlar için de çok yararlı bir kaynak olmuş.

  (Havalar izin verirse) Bir hafta sonra yapmayı planladığım Marmara denizi turunda değil ama belki baharda bu rotada pedallayabilirim.

  Keyifli ve kazasız turlar dilerim.

  five
   
  evrimyigit ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 14. #14
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Selam Ahnet
  Bu güzel yorumun için teşekkürler. Gerçekten çok nefis bir rotası var Kapıdağ'ın.
  Dediğin gibi trafik ve keşmekeşten uzak. Özgürlük duygusunu iliklerinde hissediyor insan.
  Hoşgörüyle ilgili dileklerine katılmamak mümkün mü?
  Ahmet dostum.
  Gpa ve ardından uzatma turu için şimdiden sabırsızlanıyorum. Güzel bir ekip oluşuyor. Rotayı Antalya'ya doğru uzatalım derim ben.. Türkiye'ye geliş tarihini
  bilmiyorum.Ama uygunsa programın Bursa'ya beklerim. Seninle pedal basma keyfini iple çekiyorum.İyi bak kendine..
   
  evrimyigit bunu beğendi.
 15. Sencer Kan

  Sencer Kan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  Karşıyaka, İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Başlıklarınızı, mesajlarınızı özenle, dikkatle! takip ediyorum.. ;)
  Ekranın karşısında detaylarınızı izlerken, hep aynı duyguya kapılıyorum; GÜVEN..

  Gezi başlıklarında, güzel açılarla, faydalı - yöreye has bilgilerle, sakin, duru bir anlatımla, deneyimle karşılaşacağımı peşinen biliyor gibiyim..

  İşte yine onlardan biri..! Üstelik ruhunuz bu kez 360 derecelik bir Fatih.. İbrahim! mi demeliyim :)

  Keyifliydi.. yine.. ;) ;)

  Teşekkürler..
   
  evrimyigit ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 16. evrimyigit

  evrimyigit Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2008
  Mesajlar:
  275
  Beğeniler:
  1.586
  Şehir:
  istanbul izmir
  Seviye:
  Bir gezi bu kadar keyifli anlatilabilir.. sizinle beraber bisiklete binmek icin sabirsizlaniyorum.
  bu arada canim acayip palamut istedi yazilari okudukca. herhalde 13km sonunda palamut bulamamistiniz sizde.
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 17. Süleyman Şatır

  Süleyman Şatır Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2005
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeniler:
  2.879
  Şehir:
  Fatih / İstanbul
  Seviye:
  İbrahim Bey merhaba...
  2005 yılnın Ağustos ayında Necati Bilgen ve Can Daysal'la birlikte bizim de gerçekleştirdiğimiz Kapıdağ Yarımadası Turu'nuzun her satırını heyecanla okudum... Biz o turu Gönen’de bitirmiştik… O günleri tekrar yaşamış gibi oldum… Harika bir parkurda gerçekten güzel bir tur olmuş... Zincir problemini kolayca çözebilmeniz ise büyük şans… Paylaşımlarınız için teşekkürler… Görüşebilmek dileğiyle…
   
  Necati Bilgen bunu beğendi.
 18. philykia

  philykia Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  100
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  İstanbul/Pendik
  Seviye:
  Merhaba,
  Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum.

  Bu paylaşımınızı her konu açanın bir referans olarak kabul etmesi gerek bence. Çünkü bazı paylaşımlar görüyoruz ki sadece fotoğraflardan ibaret. Bir sonraki tur için okuyucıya sınırlı bilgi imkanı verebiliyor. Ama sizin paylaşımlarınız tam bu amaca uygun hazırlanmış nitelikte.

  • Artık bir çok program sayesinde rotanın uydu görüntülerini alabiliyoruz. Paylaşımlarda bu mutlaka olmalı.
  • Güzergah üzerindeki tarihi ve turistik yerler konusunda da kısa bilgi aktarılması her zaman faydalıdır.
  • Rota üzerindeki köy,kasaba bilgileri de önemli. Konaklama imkanı,market,su, tamirci vb. bilgilerin verilebilmesi çok faydalı olacaktır.
  • Kilometre bilgileri ile yükselti eğrisinin de paylaşılması ile tam bir rapor olacaktır diye düşünüyorum.Mutlaka dahası da vardır.

  Aynı turu yapmak isteyen biri olarak size bir sorum olacak.
  Yarımadayı saatin ters yönünde turlamanızın özel bir nedeni var mı?Yani turu bu yönde yapmak mı daha uygun yoksa tam tersi mi?
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 19. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  harika gezi olmuş ayaklarınıza sağlık
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 20. omer yildiz

  omer yildiz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  520
  Beğeniler:
  11
  Şehir:
  antalya
  Seviye:


  Sevgili Dostum,

  Artık senin için övgülü sözlere gerek yok.Gerçek ortada.Bizi anlatan,insanımızı konu alan romanlar gezi ve anı notları zevkle okudugum kitaplardır.Necati Cumalının romanları,Şevket Süreyya Aydemirin anıları inan ancak bu kadar güzel.Anlatımınız harika.

  Ellerine sağlık.Bencede bu sunum gezginlerimiz için referans olmalı.
   

İlginizi Çekebilir

cycling-nutrition-energy-bars.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
upload_2016-8-11_15-47-54.png
Merhaba, Power metrenin gerçekten ne işe yaradığını merak edenler için örnek bir senaryo hazırladım. Diyelim ki performans ölçümü yapan bir dükkan açtım. Bu dükkanda bazı ölçümler yaparak bana...
upload_2016-4-29_9-7-59.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...