350 - 450 Euro sınıfı bisikletlerden hangisi

Tepki
2
350 - 450 Euro fiyat sınıfında bir bisiklet satın alacak olsanız aşağıdakilerden hangisini tercih ederdiniz ?

1. Giant - Rincon
2. Trek - 3700
3. Scott - Voltoge YZ 1
4. Corratec - Taal

Scudo

smee

Aktif Üye
Tepki
94
bu saydıklarından giant rincon hariç diğer 3 modeli yakından gördüm hatta alıcı gözüyle inceledim, corratec taal ve trek 3700 'ü direk elemeni öneririm, markalar iyi markalar fakat bu fiyat segmentinde markalarını sergilemekten öte gitmiyorlar.

scott voltage neden bu listede onu anlamadım, rakipleri normal amaçlı kullanım için iken voltage daha extreme kullanım için yapılmış bi bisiklet, dj freerid düşünüyorsan bu listede başka şansın yok onu almanı öneririm. hamuru farklı yani onun mayasında hırçınlık var :)

sana bu listede olmayan piyasa fiyatı da belirlediğin sınırın tepe noktasından bi bisiklet öneririm, (link) bu bisikleti mutlaka yakından görmen lazım. hiç binmedim ama duruşu bile kendini anlatıyor, görünce anlayacaksın ne demek istediğimi.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Bolgi
Tepki
2
Smee şu ana kadar aldığım en yol gösterici mesaj oldu. Önerilerinizi dikkate alacağım. Kıymetli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkürler.

Tepki
2
@smee

Açıkçası bisiklet modelleri ve işlevleri konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Daha çok satın almak için uğradığım mağazalardaki satış elemanlarının yönlendirmesi ile listemi oluşturuyorum. Ne yazıkki mağazaların tavsiyelerini çok samimi bulmadım. Bu yüzden kullanıcı tavsiyeleri benim için daha doğru referans olacak. Aşağı yukarı araştırdığım ve forumda adı geçen 10 farklı markadan benim dikkatimi çekenler bunlar oldu.

İhtiyacım olan bisiklet, 12 yaşındaki oğluma satın alacağımdan xsmall ve 26" düşünüyorum. Bu durumda gittiğim tüm mağazalarda 1 yada 2 seçenekten fazlası ne yazıkki sunulamadı. Scott için ziyaret ettiğim mağazada bu model dışında aradığım ölçülerde başka bir model yok ve sanırım bu yüzden de satıcı bu modele yönlendirdi. Görüyorumki ne yazıkki ticari bir yaklaşımla yanlış bir tavsiyede bulunulmuş:boese157: . Sizin önerdiğiniz bisikleti yarın araştıracağım. Gittiğim mağazalardan bazıları bu fiyatlardaki tüm bisikletlerin aynı donanıma sahip ve hemen hemen aynı bisikletler olacağını herhangi birini alabileceğimi söyledi. Ben bu görüşe katılmıyorum. Örneğin farkettiğim Giant Rincon, donanım olarak diğerlerine üstünlükleri var. ( disk fren v.s. ) Bunun dışında forumdaki yorumlardan algıladığım ağırlıklı olarak Scott ın marka olarak daha fazla itibarlı olduğu yönünde. Bu yüzden sizin gibi tecrübeli arkadaşlardan tam olarak bilgi almadan karar vermeyeceğim.

Verdiğiniz bilgilere teşekkürler tekrar...