32 veya 36 Delikli Yol Jantı - Farkları nedir? Neden tercih edilir?

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Mustafa İçdağ

Mustafa abi, dünya üzerinde Hope ların kalitesinden şüphe eden ilk insan olarak seni gördüm:p

Hope Pro2 mtb göbeklerinde 5, Pro3 Yol göbeklerinde ise 3 rulman kullanıyor. İşçilik ve malzeme kalitesini tartışmaya gerek yok, tayvan da yada çinde üretilen çakma fason göbekler değil bunlar.

Not: Campy uyumlu göbek yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa İçdağ
Scudo

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler. Bisikletle ilgili teknik konulardan pek anlamam. Bir süredir yabancı forumlarda ucuz teker setleri ile ilgili linklere bakıyorum. Eğer uzun süreli müthiş dayanıklı(pahalı bir teker setinin yanında) ve garantili bir set aramıyorsanız ucuz karbon jantlar ve (link)in alt seviye göbekleriyle(ebayde yalnızca bu ucuz göbek seti satılıyor) hiç de fena olmayan bir set elde etmek mümkün sanırım. En azından birçok insan bu setleri kurup denemiş ve birçoğu da memnun gibi görünüyor. Tabi bu tekerlerin kalitesi ve ömrü tartışılır.

Bu arada novatecin sitesinde birçok hafif göbek tasarımları var. Novatecin (link)...Hiç duydunuzmu bilmiyorum "(link)" göbekleri de kullanan birçok kişi var. Tabi herifler bizim gibi vergi ödemek zorunda değil amerikada :). Velocite aynı zamanda karbon kadrolarıyla da ünlü taiwanda bir firma. Aranızda ucuz karbon tubular jantları deneyimleyen gören var mı acaba? Tabii istanbulda bunlar ne kadar dayanır o da var fakat kendi adıma kullanıp deneyimlerini paylaşan birçok kişiyi okuyunca cesaretlenip bir set kurmayı düşünmeye başladım...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Sdweer

Dediğinizi daha önce düşünmüştüm. Jantlara para vereceğime 130$a kargo dahil karbon çember alırım. Ucuz göbeklerle beraber kullanırım.
Fakat karbonfiber parçaların üretiminde fazlasıyla dikkat gerektiğini öğrendim, el yapımı oldukları için. Açıkçası çekindim Tayvan'da üretilen fason parçaların ne kadar kaliteli olabilecekleri konusunda.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Aytaç Biber

kullandığım modeller,

ön : (link)

arka : (link)

daha yeniler bakalım sorun yaratacak gibi durmuyorlar.

Murat_öz

Üye
Tepki
11
Arkadasim 36 Ve 32 Delİk Arasinda Pek Bİr Fark Yoktur Bu Farklarin Olmasini İstİyorsan Daha Az Tellİ Jant Olmasi Gerekİr 20 -24 Gİbİ Ve Bununda Tel Kalİtesİ İyİ Olmasi Gerekİr Kİ Rampa Ve Sprİntlerde Esneme Ve Yola Aktarilan GÜÇ Kaybi Fazla Olmasin Dİye.ben Tel Sayisinin Az Olmasi Bİrsey Fark Ettİrmİyo Dİyen Arkadaslara Katilmiyorum.bundan Önce 36 Delİklİ Jant Takimi Kullaniyordum Üzerİndekİ Paslanmaz Tellerİ Cikarip Sapm Tel Taktim AlÜmİnyum Tel Baslari İle Bİrlİkte O Kadr Farkettİkİ Bunu Rampada Anlarsin ÇÜnkÜ DÖnÜŞ Agirligini Azaltiyorsun Bİde Kullandigin Lastİklerİn Kalİtesİde Cok Fark Eder.Önemlİ Olan Bİr Bİsİkllette DÖnÜŞ Agirliginin Az Olmasidir.dİger Duraan Kisimlarin Hafİf Olmasi Anca Rampalarda Çok İŞe Yarar.dÜz Yolda Hafİfyol Bİsİkletlerİ İle Dİger Orta Sinif Yol Bİsİkletlerİ Arasinda 1-2 Kg Pek Fark Etmez. Saygilar.