31 Temmuz Pazar günü Ankara-Beypazarı Turu

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Selam arkadaşlar.

31 temmuz pazar günü 2 arkadaş Beypazarına gideceğiz.
Sabah erken bir saatte güvenparkta buluşup yola çıkacağız. Hava kararmadan da dönmeyi planlıyoruz. 150+km lik bir tur olacağını tahmin ediyoruz. Artısının ne kadar olacağı bize bağlı. Ankarada bulunan ve katılmak isteyen arkadaşlar varsa buluşmak-tanışmak ve birlikte pedallamak isteriz. Gelmek isteyen arkadaşlar var ise forum aracılığıyla görüşelim.
Malum bu pazar CMS nin etkinliği var ama biz daha uzun bir tur yapmak istiyoruz.
Katılmak isteyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve haber bekliyorum :)
Saygılarımla.

Scudo

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Ramazan dolayısıyla bisikleti tatile yollayacağız o yüzden bizim son turumuz olacak eylüle kadar :)

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
bir Beypazarılı olarak diyeceğim, gidişiniz çok rahat olur ama dönüşte ayaş yokuşu sizi bir hayli yoracaktır. ayağınıza kuvvet iyi yolculuklar

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Evet. Yol çok rampalı ve rampalarda cok uzun ama ramazan öncesi son turumuzunda güzel olmasını planlıyoruz. mangal keyfide yapacağız. Tek derdimiz asfalt kusması. Ziftle ugrasmazsak sorun olmaz sanıyorum

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Arkadaşlar sanırım yola 2 kişi çıkacağız. Yarın akşama yetişirse videoları ve fotoları ekleyeceğim.
Program şöyle;
Sabah 6 buçuk treniyle sincana gidilecek. sincandan itibaren pedallamaya başlayacağız. Ayaş belindeki çeşmede kahvaltı molası verilecek. Ayaşta mola verilecek. Beypazarına kadar non-stop gidilecek. Beypazarında mangal yapılacak. Hıdırlık tepede çay içilecek. Beypazarı gezilecek ve öğleden sonra saat 3-4 gibi dönüş olacak. Akşam 7-8 civarı Ankaraya dönülmüş olacak. Toplamda 200km yol yapmayı planlıyoruz. Eğer bir sorunla karşılaşmazsak tabi.
Herkese iyi akşamlar, iyi forumlar diliyorum.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@İRŞAD ÇETİN
Umarım turunuzu başarıyla tamamlamışsınızdır. Zorluk ve çeşitlilik olarak büyük bir tur planlamışsınız. Benim hedeflerim arasında yer alıyor ama şimdilik aşıyor; belki daha iyi bir bisiklete sahip olursam...;)

Yakaladığınız enstantaneleri merakla bekleyeceğim. Belki bir gün ben de Ankara yollarında pedallarım!

İstanbul'dan selamlar...

• Beğen
Tepkiler: Deneme yanılma

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Gerçekten çok zor bir turdu. AYaş yolları türküsünü hiç aklımıza getirmedik. Yollar tek kelimeyle berbattı. Her yerde yol yapım çalışması var. Asfalt zift kusmuş. Üstümüz başımız zift oldu. Beypazarına yaklaştık ama gitmedik vakit çok geç oluyor diye. Güzel manzaralar çeşmeler yakaladık. Ramazan öncesi ağır bir rampa turu oldu resmen :) Giderkende rampa tırmandık gelirkende tırmandık. Bi türlü inemedik tırmandığımız kadar :) Resimleri yükleyebilirsem bu gece foruma aktarırım.

Not: Beypazarına gitmek isteyenlere bir tavsiye; çamurluk takmayı unutmayın. Yoksa üstünüzde ne varsa zift oluyor. Ancak 5 sene sonra gidilecek yol haline dönüşür Beypazarı yolu.

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer