3000'e kadar mtb

Tepki
7
Bisiklet
Merida
Merhabalar,
Bütçem maksimum bu civardadır. f/p bakımından merida big nine 500 ideal görünüyor. Şehirde merida speeder kullandığım içinde tasarımı hoş buluyorum.Kışın zaman zaman amanoslarda, yağmur çamurda ama patika yollarda kullanacağım bir bisiklet olacak.
Kaçırdığım f/p açısından daha avantajlı bir tavsiyeniz varsa severek dinlerim.
Şimdiden teşekkürler.
Bisiklet bu;
(link)
http://oi59.tinypic.com/14y25bs.jpg

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
F/P bisikleti bakıyorsanız daha iyileri var.

(link)
(link)

Tepki
7
Bisiklet
Merida
hakikaten donanımlar harika. ancak kadrolara tam olarak güvenemiyorum. mosso,salcano,bianchi,carraro,sedonna ile ilgili internette sorun yaşayan kullanıcılar çıkıyor karşıma. internete olumlu yorum yazmak için kimse girmez, ayrıca bu markaların kullanıcı sayısı meridada trek gibi markalardan çok daha fazla olduğu için, sorun yaşama ihtimalleride doğal olarak yüksek ancak yinede şüpheyle yaklaşıyorum. Birde estetik olarak bu markaların hiçbir bisikletini başarılı bulamadım. yağmur çamur içinde bunun pek önemi yok tabi ki ancak bisikletin göze hoş görünmesi, onu daha sık ve keyifle kullanmak için iyi bir neden gibi geliyor. yinede bu bisikletleri bayilere gidip görerek inceleyeceğim. teşekkürler.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
o zaman rr 8.3 daha mantıklı
(link)
üsütndeki jantı ,maşası, selesi çok kaliteli
kadro zaten ömür boyu garantili özellikle kadro bu yukardaki bisikletlerden bisikletlerden daha güzel
sram x7 set ve arka aktarıcı x9 (fena değil diyorlar ) slx seviyesindeymiş
ağırlığı 11.5 kg
bir tek lastiklerini beğenmedim ama o da sorun değil

ve fiyat olarakta yurtdışıyla aynı fiyata satılmakta
(link)

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
decatlon turkiyede yurtdışıyla aynı fiyatta satmakta ama
onerdiğiniz merida nın yurtdışı fiyatı 797euro =2280 tl
turkiyede ise 1360$ =3050 TL

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
benim de tavsiyem şudur:

(link)

Daha ucuza daha üstün bir bisiklet. Estetik olarak tartışılır tabii, birbirine yakın bence.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökalp Gönen

Çok kullanıcısı olan markaların dediğiniz gibi olumsuz yorum yazanı da çok oluyor ama bunlar hep söylenti oluyor genelde.
Ben bugüne kadar söylediğiniz markaların hiç birinde ortadan ikiye kırılmış veya çatlamış bir kadro görmedim sadece söylenti. Görüntüye ben de çok önem veren biriyim Salcano bence de hiç güzel görünmüyor sadece alternatif olarak linkini koydum. :)
Ancak Carraro CRX 970 bence güzel görünüyor Decathlon'da satılan RR 8.3'ü söylemeyi unuttum o da fiyatına göre muhteşem bir model görüntüsünü de çok beğendiğim bir model Carraro veya RR arasında karar verin derim.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1898702_708737889158214_1588411084_o.jpg
http://www.btwin.com/2/wp-content/uploads/user_albums/1343772/20130419_112923_user_picture.jpg

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@Gökalp Gönen
26" alacaksan mosso elite xt öneririm.
kesinlikle f/p ürünüdür. hatta sıfır alıp parça satışı yaparak kar edenleri bile gördüm.
ayrıca merida/scott/trek/giant gibi bisikletleride kullandım. kesinlikle mosso daha iyi diyemem ama aşşağı kalır bir yanıda yok. biraz kabukları kırmak gerek diye düşünüyorum.
bu arada şu anda mosso kullanıyorum.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@yasin çalış

o bisiklette sadece xt set var başka bişey yok
bisiklet tamircisinde görmüştüm kullanan maşasında sorun var diyordu.
ve mossonun siteisnde 11.5 kg yazmakta ama daha ağırmış
ama mosso alınıp sele jant lastik masraf edilip değişim yapılırsa gayet güzel olabilir

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@harun tınas
Maşa epicon x2 ve gayet güzel bir maşa
Velev ki xt Set olsun sıfır fiyatını sanırım hepimiz biliyoruz. Ayrıca ufak dokunuşlarla gayet güzel bir bisiklete dönüşebilir

Latif D.

Forum Demirbaşı
Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Gökalp Gönen
Gökalp hocam bu fiyata ikinci el temiz bir bisiklet alabilrsin bnden tavsiye ikinci el donanımı yüksek bir bisiklet bakman mesela cube ltd sl 29 modelini iyi araştır sahbnden comda az kullanılmış bitane vardı o bisikleti bnce değerlendir hocam

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Karlıdağ
Tepki
17
Bisiklet
Merida
Decathlon da çalışan bir tanıdığım 8.3 KADROSU için çok olumlu şeyler söylememişti çok gösterişli havalı ama aldanmamak lazım. Latif doğru söylüyor 2.el donanımı, kadrosu güzel bir bisiklet bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Latif D.
Tepki
233
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Karlıdağ

RR 8,3 kullanıcısı olarak merak ettim, bu olumlu olmayan şeyler nelermiş ?

Yeni alüminyum kadro (6061) , S boyda 1,450 kg'dır. (Eski 8.2 kadro ağırlığı 1,850 kg)
Yarışa uygun XC karbon kadrodan esinlenilmiş tasarım.Yeni standartlar:

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
İlgilenirseniz satıştaki bisikletimdir

(link)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Gökalp Gönen

500 tl kadar fazlası var ama sıkı bir pazarlık la farkı azaltırsanız Bi üstü olan Merida 900 alabilirsiniz -0,400 gram 12,5kg ve havalı maşa gibi artıları var tfs 500'e göre

@sonerveozer

Donanımı f/p olarak iyi gözüküyor, ağırlığı hakkında bi bilginiz varmı?