3000 +/- tl civarında hangi bisiklet?

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Merhabalar,
Araştırma içerisine girdikçe seçenekler çoğaldı, ilk salcano xrs 030 modelinde karar kılmıştım ama gelin görünki deneyebileceğim görüp alabileceğim yerlerde yok maalesef ve bu araştırma esnasında birazda bütçem yükseldiği için kadro kalitelerinde dolayı yabancı markalara yöneldim. Ama genelde donanım daha düşük seviyede oluyor. 105 olmadı Tiagra donanımlı bisikletten düşük marka model düşünmemekteyim. Ama hangisi kadro maşa konusunda daha kaliteli bilmiyorum, bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Tiagra donanımlı da dikkatimi çeken modellerde mevcut... Sizin önerilerinizide değerlendirmek isterim... Yıl takıntımda hiç yoktur.

Şu anda mantıklı gelenler ; bu marka modeller hakkında bilgisi olan varsa neden şu marka modeli gibi artıları eksilerini söylerseniz çok sevinirim... +/- 3000 tl civarında parayı hak edecek bir bisiklet almak istiyorum.. Ve açıkçası scott var aklımda ama gelin görünki maşa sorunu ( firmanın geri çağırma olayı) beni geri adım attırdı...

Focus culebro sl 2.0 2014 (jant ve aynakol kalitesi hakkında bilgisizim)
(link)

Scott Speedster 30 (cd20) 2014 ( geri çağırım olayı var maşadan dolayı ama yaptığım görüşmelerde bikeandoutdoor öyle birşey olmadığını söyledi ama genede şüphedeyim, gerçekten en beğendiğim modeldir)
(link)

Giant defy 1 cd20 2012
(link)

CORRATEC DOLOMITI TIAGRA YOL BİSİKLETİ 12
(link)

GEOTECH AIR 28 3 YOL BİSİKLETİ 2014 20. YIL ÖZEL SERİ
(link)

CANNONDALE SYNAPSE 6 TIAGRA YOL BİSİKLETİ 2014
(link)

CANNONDALE CAAD8 6 TIAGRA COMP. YOL BİSİKLETİ 2014
(link)

Lapierre Audacio 400 TP
(link)

Başka önerileriniz varsa tabikide değerlendirebilirim sizlerin yardımıyla çok teşekkür ederim şimdiden...

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Giant'ı alırdım o bisikleti mağaza da görmüştüm katalog fotoğrafından çok daha güzel görünüyor sele borusu karbon, frenler hariç full 105 donanım var.
Tahmin ediyorum ki 2012 olması kafanızı karıştırdı sizi bilmiyorum ama bana göre 2012 olması pek fark etmiyor sonuçta bisiklet sıfır. :)
Sonuç olarak Giant. :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Benim tavsiyem bütün bisikletleri yerinde görüp açı ve ölçüleri size en uygun olanını ve gönlünüze en hoş geleni almanız. Şahsen ben bu modeller arasında ya Focus'u ya da Cannondale Synapse'i tercih ederdim. Scott'ı beğendiyseniz seri numarasını kontrol edip geri çağrılmadan etkilenip etkilenmediğini öğrenebilirsiniz ( (link) ). Zaten Scott, sorunlu maşalı bisikletleri hangi bayilere gönderdiğini biliyordur, bunların arasında Bike&Outdoor olsaydı onlara "elindeki şu bisikletleri satma, hemen bize geri yolla" demiş olurdu.

Sadece düz yollarda kullanmayacaksanız ya da kondisyonunuz çok iyi değilse Geotech'i tavsiye etmem. 39-52 aynakol ve 11-25 ruble ile yokuşlarda çok zorlanırsınız.

Özellikle değinmiş olduğunus için söyleyeyim; Focus'daki FSA Gosshamer aynakol, 105'in muadili kabul edilebilir, daha iyi olduğu da iddia edilebilir, kesinlikle Tiagra'dan aşağı değildir. Shimano ürettiği aynakollarda kendi standartı olan octalink'i kullanıyor, daha gelişmiş olan BB30'u kullanmak isteyen üreticiler başka firmaların (en çok da FSA'in) ürettiği aynakollara yöneliyorlar. Düşündüğünüz Cannondale'lerde de aynakollar Gossamer'in bir alt serisi olan Omega.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Savaş, sezon bitmeden sana bir bisiklet seçemedik. Konunun daha aktif olması gerekirdi.
Scott, Specialized veya Cannondale, hangisini seçersen pişman olmazsın.
Türkiyede fiyatlar çok pahalı. 1500 dolara normalde karbon Cannondale six 105 alınabilir.

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum çok sağ olun ilginiz alakanız için... Raşit abi çok doğru söylüyorsunuz... Sıfır ararken bir tane temiz scott cr1 teklifi geldi. Cumartesi yada pazar (ben bu heyecanla Cumartesi sabahtan giderim :) ) Yalova'ya almaya gidiyorum... Şu anda kesin görünüyor bir aksilik çıkmazsa İsmail Eren Abi'den alacağım hayırlısıyla...

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Bazı durumlardan dolayı nakit tam olarak elde edemediğim/ ayarlayamadığım için İsmail Abi'den alamadım ama bu gün bikeandoutdoor'dan focus culebro sl1.00 aldım biraz nakit gerisi kart ile:) herkese çok teşekkür ederim...

ÖZELLİKLERİ

Kadro : Race 2.0, alloy triple butted
Maşa : FOCUS CRF Carbon T4
Fren bacakları : Concept EX
Arka Vites : Shimano Ultegra
Fren Kolu : Shimano Ultegra
Aynakol : FSA Gossamer Focus
Dişli Oranı : Race: front 53/39, rear: 11-28, Compact: front 50/34, rear: 11-28
Gidon : Concept EX
Gidon Boğazı : Concept EX
Sele : Concept EX
Sele Borusu : Concept EX
Jantlat : Concept EX
Lastikler : Schwalbe Lugano 23-622

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun resimleri de atın. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayırlı olsun Savaş, güzel seçim.

Satıcının gazına geldin sanırım, olmuşken ultegra olsun deyip bütçeyi aşmışsın, dış ticaret açığımızı yükseltmişsin. :)

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
@Berke Kazankaya
En kısa sürede atacağım :))) çok sağ ol...

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
@Raşit S
Raşit abi :) yok gaza gelmedimde renk etkisi ve donanımlarıda görünce direk dibim düştü yoksa scott speedster 30 almaya gitmiştim ikisinide hattı sayılır indirim yaptılar sağ olsunlar. Sonra kararı bana bıraktılar onu deniyorum baya kurcaladım ve sonunda focus ile son kararımı verdim ama ciddi ciddi scott da hoştu baya... Bu arada barbaros'taki dükkana hiç gitmeyin garip bir arkadaş vardı sanırım arpası fazla gelmiş, girdim konuşması ve tavırlarına ayar oldum(tabi orada durduğum süreçte genede alttan alıp denedim birkaçını) çıktım düşüneceğim ona göre almaya geleceğim gibisinden doğruca Kadıköy de şansımı denedim iyi ki de gitmişim daha anlayışlı bilgili ve yardımcı oldular... :nota::nota::nota:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beşiktaş'ta ki mağazaya bende uğramıştım bisiklet bakarken bende pek ısınamadım satıcıya.
Yol bisikleti bakmaya gitmiştim pedala 50 TL ayrı para alıyoruz deyince dükkanı terk etmiştim. :D

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Kadıköy'deki sağ olsun bütün parayı buna yatırınca pedal almaya para kalmasında :) dandikde olsa pedal taktı sağ olsun... En kısa zamanda kilitle pedal ve ayakkabı da alacağım...

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Ne akadar faydalı bir konu olmuş bu. Savaş Uzun bey soru sormuş ama ben epey bilgi aldım sayesinde. Seçtiği bisikletleri, donanımları inceledim. Seçtiğiniz bisikleti keyifle sağlılla kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. İzmir'den sevgiler.

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Çok teşekkürler Özgür...

@S.Paker

Iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum, sağ olun... :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Savaş Uzun

güle güle kullanın ..

bu teknik verilerden anladığım kadarıyla 2 versiyon var. race ve compact
race te 53/39 aynakol 11-28 ruble, compactta 50/34 aynakol 11-28 ruble var.
sizdeki hangisi ?

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
@H.Cenk Köse

teşekkür ederim bendeki 50/34 ayna kol...

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
61
Bisiklet
Focus
Geç oldu ama :) iş vs. derken anca... :)Deneyimlerimi paylaşacak olursam çok fazla süremedim inanın o yüzden çok sinirli ve canım sıkkın ama yolda gidişini drop gidonun keyfi vs. aşık oldum diye bilirim... Aldığım yerdeki arkadaşa kadro için internet üzerinden yaptığım arşatırmalar sonucu 53 küsür çıkıyor dediğimde ''o zaman bu kadro tam da size göre demişti 53 küsür'' demişti üst boru cidden de 53 küsür uzunluğundaymış (kendi sitesinden okudum 53.6cm ) ve cidden rahatım daha boynum vs. hiç ağrımadı. Ama en fazla 20 km civarı sürüş yaptım daha... Ve unutmadan sele rahatsız zanımca... Sürüş keyfi paha biçilemez ve konfor olarak beklediğimden daha iyi...
https://i.hizliresim.com/RE1oy7.jpghttps://i.hizliresim.com/pvXB4r.jpghttps://i.hizliresim.com/kZGnrq.jpghttps://i.hizliresim.com/NYlrVa.jpghttps://i.hizliresim.com/aPd2q4.jpghttps://i.hizliresim.com/Y3qr32.jpghttps://i.hizliresim.com/8mPDmn.jpg