3000 liraya hangi şehir bisikleti?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Aytaç Ç.

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
Ortalama bir hobi kullanıcısı için deore ya da xtnin çok bir fark yaratmayacagi kanaatindeyim. Bisiklet biraz da zevk işi. Ben kendi bisikletimi alırken bütçeme uyan bisikletler arasından gözüme hoş gelenleri seçtim en son da yarı yolda bırakmayacak komponentlere sahip olmasına dikkat ettim. Size de tavsiyem jant seti gibi akiciliga doğrudan etkisi olan komponentler arasında çok fark yoksa gözünüze daha güzel geleni seçmeniz.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff
Scudo

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
İlk bisiklet almaya gittiğimde city sport alacaktım bir tane. Gittim merida cw 40v aldım çıktım yaklaşık iki katına. O fiyatlara çok daha iyi donanımlı sedona salcano modelleri vardı. Benim tercihim kadro ve ortalama donanım oldu. İki ciddi kaza yaptım bisikletle. Forumda konuları var kazaların. Bisikletimin sadece kadro kulağı değişti. Ha merida değil de başka bir marka olsaydı ne olurdu bikmiyorum kullanmadığım için.

Mevzu şu, sanki yarışa katılacakmışız gibi donanım bakıyoruz. Biraz bacaklara önem versek. 4000tl eden bisikletle rampada arkamdan gelende oldu. Mevzu zevk alarak sürebilmekte. Çok zorlamayacaksanız kötü yollarda sınırlarını denemeyecekseniz iki markada sizi tatmin eder. Şartlar zorlaştığında merida deneyimi sayesinde kadro farkı ortaya çıkar. Xt deore yolda sadece isimden ibaret unutmayın. En dandik donanımlarla dünya turu atanlar var.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Nando
@Nando Merhaba ,sevgili Gürkan Genç kardeşimiz dünyayi xtr donanimli bisikleti ile turladı.Bizler bisiklet alacakken sanki dünya turuna çıkıyormuş gibi kadro ve donanım seçiyoruz.Yüzde 99'umuz evimizin 100 km çapında bisiklete biniyoruz.Herhangi aksi bir durumda yardımımıza gelecek çok kişi olur.Kısaca ortalama bir kadro ve donanım bizi her yere sorunsuz götürür.Bence bu kadar düşünme al bir bisiklet kehyfine bak.

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
bahsettiginiz fiyatlardaki bisikletlerdeki donanımlar size yeter ha bir altı ha bir üstü olmuş, görüntü kadro olarak hoşunuza gideni alın. sıkıntı yaratmaz ama yaratacak olursa donanım zaten değiştireceksiniz en üst model olmadıkça. fazla zorlamayın soğumadan hevesiniz alın bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Arkadaşlar bu modelde karar kıldım en stabil kadro yapısı ve donanım bunda diye düşünüyorum.
(link)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Lapierre urban shaper 600 e de bakabilirsin. Düşünürsen piyasasından 150 200 lira aşağı ayarlarız.

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Gidondan kilitlemeli maşa ve hidrolik disk olmazsa olmazim dediğiniz modelde süspansiyon yok

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Bana uyacak bi model göremedim

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Bu model de 7005 mi oluyor bu nasıl

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Açıklamalarından gördüğüm kadarıyla birşey yazmıyor lakin yerinde incelemek lazım. 7005 olma ihtimali yüksek. Kadro üzerinde zaten yazıyor.

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
En stabil tercih bu gibi duruyor bu fiyatlarda bakalım hayırlısı

kasım

Üye
Tepki
0
Merida big nine 40 a ne diyorsunuz sizce nasil ...
Ayrica meridanin gobekleri shimano degil diyosunuz .. kendinkileri nasil baktiniz mi

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Ghostun shimano jant göbekleri meridanin frenler tektro lastikler ghosta göre kötü aynakol nedir belirsiz

Merida big nine 40 dağ bisikleti çok düşük shimano donanımı var ayna kol santur lastikler markasız bence o bisiklete o parayı vermeyin yazık

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Nando Salcano assos 50 ye göz attın mı? Ben kullanıyorum son derece iyi fiyatına göre. .

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
Salcanoyu al gitsin. Yeter artık . Salcanonun kadrosunu alıp duvara fırlatın sabahtan akşama kadar. Haftalarca böyle devam edin. Ne zaman kırabilirsiniz? Okadar para veriyorsunuz emin olun bence donanımı tercih etmeniz bence uygun olur. salcano en çok bu forumdan çekti çileyi. Pardon Delta bisiklet salcano satıyormuydu? ;)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
dağ bisikleti düşünmüyorum demişti

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.