30 Mayis Cumartesİ Gece Turu:) Vural Yollarda

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Vural UZUN tarafından paylaşıldı.

1. Vural UZUN

Vural UZUN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhabalar...Bir "Vural yine yollarda" ile daha sizlerleyim. Günlerden 30 Mayıs 2009. Bu akşam ne yapmalı, ne etmeli derken saat 21.00 itibariyle evden kendimi dışarı attım.. Bahçelievler'den başlayan yolculuğum 21.45 gibi Şirinevler üzerinden Ataköy'e attı öncelikle beni.."Allah allah yollar ne kadar sakin, neden acaba" diye düşünürken yolun kenarında bayrak satan amcalardan Beşiktaş'ın maçı olduğunu öğrendim:) (Futbolla pek alakam yok da).. Neyse konuya geri dönelim:) Nereye gitsem acaba derken hadi dedim rüzgar ne tarafa esiyorsa öyle gideyim..ve Yeşilköy üzerinden Florya'ya doğru aktım.. ama ne akış... saat 22 suları...maç bu arada bittiğinden arabalarından sarkan yurdum vatandaşlarının yolun kenarında bisiklet süren bana "hey, hello", "en büyük bejikkkktaşşşşşşş", lay lay lay lay lay lay lay lay looooom ooooo beşiktaşşşş" nidaları arasında büyük bir azimle ve kaza kurşununa hedef olmadan Florya sapağına vardım. Tam hah az kaldı, tehlike bitti derken arkamdan yaklaşan Havaş otobüsünün şoförü amca beni uyarmak için bir kornaya bastı ki aklım uçtu:))) hah dedim neyse korna olayını atlattık, bu sefer de otobüsün arkasında bıraktığı ve bisikletimin kontrolünü elimden alan rüzgarla cebelleştim:))) Neyse efendim derken İBB sosyal tesislerine ulaştım. Orada ve parklarda biraz turladıktan sonra Florya'da dondurma molası verdim. Saatlerimiz 23.00:) Farkına varmamışım ama yorulmuşum baya.. Saat 24.00'da tekrar dönüş yolculuğu başladı. Fly-inn'in oradan tekrar aynı güzergahtan Yeşilköy'e ve oradan da Rönepark'a ulaştım. burada da BJK konvoyuyla beraber kutlamalara katıldıktan sonra sahilden gece 01.00 sularında Ataköy'e ulaştım. marina'ya giden ve Sheraton otelin önündeki eğimli yolda biraz kendi kendime antreman yaptıktan sonra 02.00 itibariyle eve ulaştım. Eve geldiğimde yaklaşık 5 saat süren müthiş antreman sonrası kendimi süper hissediyordum:) Taaaa ki pazar sabahına kadar. ben akçam çıkarken güzel olan hava gece soğumuştu ve bu arada yediğim rüzgar ile Florya'da yediğim dondurma boğazımı mahvetmişti. üstüne de alerjik gözlerime giren çeşitli partiküllerin:) alerjimi daha da azdırmasıyla gözlerim şişti:) Anlayacağınız bir hayli olaylı bir tur yaptım:))) Ama çok keyifliydi, şimdi bisikletime bakıyorum da aynen Trek ortaköy'deki İzzet Bey'in dediği gibi aramda duygusal bir bağ oluşmaya başladı beeeee:) Unutmadan bundan sonra düzenli şekilde her Cuma ve Cumartesi geceleri yapmayı düşündüğüm "Vural yollarda" turlarımda bana eşlik edecek arkadaşlara şimdiden "welcome" demek istiyorum. haydi hepinizi çoook öpüyorum.okuyanlara teşekkürler.)

EMREYENER ve mahir aslan bunu beğendi.
  2. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çok sağlam ve eğlenceli bi antreman olmuşa benziyor. her hafta yapmaya devam ederseniz oldukça sıkı bi kondisyonunuz olur herhalde :)

ama güzel anlatımlı hikaye yanında fotograf da bekleriz bi dahaki sefere ;)