3.Uluslararası Leylek Şenliği- Bursa

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Merhaba arkadaşlar.
Bursa'ya bağlı Eskikaraağaç köyünde bu hafta sonu "Leylek Şenliği" düzenleniyor. Şenlik Cuma günü başlayacak ve Pazar gecesi sona erecek.
Kulübümüzden arkadaşlar kamp yapmayı planlıyorlar, bizler de pazar günkü gezimizi Eskikaraağaç'a yapmaya karar verdik. Resimde de gördüğünüz gibi Ulubat gölü kıyısında çok şirin bir köy. Bursa'ya yaklaşık 40 km uzaklıkta. Gidiş-dönüş toplam 90 km civarında pedal basacağız.
Pazar günkü şenlik etkinlikleri 11:00 de başlıyor.
Bizim buluşma yerimiz ise 13 Mayıs Pazar 08:00'de Abdal Köprüsü yanındaki Bisiklet Evi olacak.
Yol için iki alternatifimiz var, 1.si izmir yolundan gitmek 2. çalı-hasanağa üzerinden. İzmir yolunda trafik çok fazla olduğundan 2.seçenekte yol daha uzun olsa da daha uygun gibi.

şenliğin afişi;
(link)
(link)

köyden bir resim;
(link)

Çok keyifli bir faaliyet olacağına eminim, herkesi bekliyoruz...

Scudo

izumi

Üye
Tepki
32
Köyünüz çok güzelmiş,Istanbul 'çok güzel ama sahipleri pek yaman!'
malum trafik ve mangalcılar ...
Acıkcası pazar günleri Bursa'ya ışınlanmayı isterdim:p
Bu festival de oldukca şenlikli ve ilgi cekici ;
Leylekleri bol bol havada görürsünüz artık:D

Pedalladıkca egzost dumanı ve trafik canavarları arasında bunalan ,yollardaki cam kırıklarını ıskalamaya çalışan zavallı bizleri aklınıza getirin :bilmiom: :Skull-175

keyifli festivaller olsunnnn!!!

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

onsbike

Üye
Tepki
74
Fatih merhaba:)
birinci yol alternatifin ana yol olduğu için daha tehlikeli fakat ikinci yolunda bazı tehlikeleri var yol biraz dar ve o yolu kamyonlar çok kullanıyorlar.adeta ralli yapıyorlar. daha önce iki kişi gittiğimiz için biraz zorlanmıştık.ama sabah erken saatte gideceğimiz için birde kalabalık olursak zorlanmadan gidebiliriz.bencede ikinci yol daha iyi olur.zaten başka alternatifimiz yok.
tura gelince şimdiden sabırsızlanıyorum.herkesi bu şenliğe bekleriz. bol pedallı günler...

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
bu kadar guzel ekibe katılmadan olur mu bende garanti katılacam (o gune kadar kendimi sakatlamazsam tabi :) )

bir de bir sey soracam fatih abi donuste zamanımız olursa apolyont koyune de ugrayabilirmiyiz ? gercekten gorulmeye deger bir koy

eski karacabey bursa durumu nasıl bilmiyorum fakat su an kulanılan karacabey bursa yolu banketleri rezalet durumda :(

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@kcuk_

aman dikkat et, sakatlama kendini :eek:
apolyont köyüne vaktimiz olursa uğrarız tabii ki, ben de görmek isterim...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
dogup buydugum yer karacabey oldugu icin karacabey yolunu ve karacabey koylerini baya iyi biliyorum fakat apolyonta pek gitme fırsatı bulamamıstım :( su okulum bitsin de sizi tum karacabeyin guzel yerlerini gezdiriyim :)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
cumartesi gunu uludaga cıkmayı dusunuyorum gelmeyi dusunen olur mu acaba ?

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
dostum biz bugün penelope ile nerdeyse volframa kadar tırmandık. yol karla kapalı olduğundan dönmek zorunda kaldığımızda yükseklik 2050 metreydi. 2 gün arka arkaya olur muydu bilmiyorum ama yarın annemlere sözüm var maalesef ben gelemiyorum.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@Fatih Özgenlik

bende zeytinleri ilaclamaya gidecem malesef :( bursaya tatil yapmaya geldik calıstırıyorlar :) 12 -1 den sonra tırmanısa baslıyabilirim yinede ...ihsalllah donuste geceye kalmam

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@kcuk_

Gece ciddi sıcaklık farkı olabilir dikkat et.
Hızdan dolayı özellikle ellerini üşütürsün.

Cumartesi - Pazar trafikte olur dikkat et.

@Fatih Özgenlik

Ben yarın bir çıkıp 2051 metre yapıp geleyim o zaman. Gün boyu aklımdaydınız arkadaşlar.
Daha erken çıksaydınız . Yolda size süpriz bir feetzone ( her nasıl yazılıyor ise ) yapacaktım . :) gerçekten.
Bir de karakol dan aradılar , bizim çalınan boş cüzdanı buldukları için oraya gidince gelemedim.

Tebrik ederim her ikinizide
umarım fotoğraf çekmişsinizdir

bekliyorum

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@ataruh

cok haklısın abi hem trafik hemde pazar gunu gencecelik bir grupla 80 km gezi(tekirdagdaki bisiklet grubumdaki kisiler +50 yas grubu :) ) biraz zorlayabilir :) en iyisi baska bir zamana bıkarıyım ben bu uludag isini :)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
yarın garanti olarak bende geliyorum fatih abi fakat organizasyona katılacak kimsenin ne telefonu nede msn ni var yazarsanız sevinirim bu arada abdal koprusu dediginiz buskinin ilersindeki eski kopru mu( huriyete gecerkenki )

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
konuyu cok doldurdum kusura bakmayın :( fatih abi bu senligin yaklasık 20 km uzagında (hayırlar koyunde) kafkas senlikleri de olacakmıs (kafkas oyunları mahali dugunler ikramlar... ) isterseniz oraya da gidebiliriz (ilginizi cekerse saat 12 de baslıyormus gece 7-8 civarı mahalli dugunlerle son buluyormus )

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
tmm beya oraya da gideriz nolcak ki.hem bende kafkas türküyüm böle bi şenliği kaçıramam:)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
yanlız o koy nerde bilmiyorum :) ogreniyim bari aksama babamdan :)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@kcuk_

evet o köprü. zaten kalabalığı görürsün :) mahalli düğün falan nasıl olur bilmiyorum, yarın kararveririz ona.
numaram 535 6642270

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
cok tessekurler fatih abi yarın 7:45 de belki dahada erken o koprude olacam