3 model arasında kaldım.

CemAydin

Üye
Tepki
7
Yeni başlayacağım aklımda race yol modelivar.

3 model arasında kaldım.

Trek 1.2, corratec dolomiti tiagra ve scott s30.

2011 model scott s30 taksitli fiyatı 2395 tl. (link) ayrıca burdan bir ikram yapacağınıda söyledi satıcı.

Vites sistemi tiagra ve 105 karma zaten minumum tiagra olsun istiyorum.Ağılrığı 9.08 kg olmasıda çok çok iyi.

Trek 1.2 görüntü olarak çok iyi vites sistemi ise ora ve tiagra karma bu özelliğ kötü taksitli fiyatı 2300 civarı oda ağırlık olara 9.5 kilo.

Corratec tiagra ise 9.5 kilo ve full tiagra vites sistemise sahip takstili fiyatı ise 2000 tl olduğunu öğrendim deltadan.

Benim aklımda scot var peki sizin fikirleriniz ne ?

Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Kafanı daha çok karıştırmayım ama ben de 1 ay sonra alıyolrum yolu. Baya bi araştırdım tecrübeli abilerimlerimden tavsiye aldım ve cannondale de karar kıldım. Caad 10 modeline bakabilirsin yalnız onun fiyatı bunlara göre biraz fazla. Caad 8 in 105 li modeli hemen hemen aynı fiyatlardadır diye düşünüyorum.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Lütfen biraz sabırlı olunuz. İşin ehli kullanıcılar sizin başlığınızı henüz okumamış olabilirler. Eminim başlığa bakanlar da sizi yanlış yöne sürüklemek istememişlerdir.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

CemAydin

Üye
Tepki
7
@Onur Berberci

Caad 8 tiagra modeli 2384 TL yani evet aynı kategoride, fakat 105 li modeli daha pahalı olacaktır diye düşünüyorum. Üstelik Caad 8 tiagra modeli 10.4 kg, scott s30 1.3 kilo daha hafif üstelik tiagra ve 105 karma vites sistemine sahip.

Öneri için teşekkürler ama ağırlığı fazla, bu sebepden eledim caad 8 i.

Caad 10 gayet güzel ama işte bütçe meselesi :), zaten ilk yol bisikletim olacak dolayısı ile yeteri kadar tatmin eder diye düşünüyorum yukarda saydığım 3 model.

Scott s30 u yakından görüp incelemem lazım beğenirsem gayet güzel fiyat peformans olarak, benim öğrenmek istediğim tecrübeli üyelerden o parayı hak ediyor mu ?

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
whistle crow karbon kadro,ultegralı model 1300€ xenonlu 1000€.

CemAydin

Üye
Tepki
7
Güzel modellermiş peki bu xenon üstündeki vites aksamı shimano da tiagraya mı denk geliyor ?

Hani shimanoda 105>tiagra>sora gibi bir sıralama yapılır ya.

randie

Aktif Üye
Tepki
89
^ Kendim kullanmadim ama okudugum kadariyla Xenon'un dengi Tiagra deniyor. Normalde Campag'in en alt modeli ve artik uretilmiyor.
Bence, bu duzeyde bisiklet alirken dunya capindaki markalardan sasmamak lazim. Ozellikler bir yana ben S30'un tasarimini cok begendim. Hem de hafifmis. Para cok kritikse Whistle'in Campag Xenon 20 vitesm karbo ma$a modeli var, pesin 1100'e falan alinabilir.

Tepki
48
@CemAydin

3 nüde kullandım.... s30 en iyisi..... ama elini sık bütçeni biraz daha büyüt scott cr1 team yyada pro 105 veya bit üstü ultreg... al.. 10 sene başka bike ye bakmazsın

CemAydin

Üye
Tepki
7
Yorumlar için çok teşekkür ederim herkese. Scott cr1 team çok güzel ama çok çok üstümde bütçemin amatörce yapacağım içinde yani keyif amaçlı sürüşler, o model ben sikletimin üstünde :).

Whistle da güzel ama scott s30 fiyat performans olarak bana en mantıklı tercih gibi geliyor şu anda. Dünya markalarından şaşmamak lazım demiş bir üye arkadaş katılıyorum ve scott da çok iyi markalardan biri diye biliyorum.

CemAydin

Üye
Tepki
7
Teşekkür ederim önerileriniz için. Özelden cevap atamıyorum 50 mesajımın olması lazımmış forumlarda özel mesaj atabilmem için.

CemAydin

Üye
Tepki
7
Bugün S30 u inceleme fırsatım oldu çok beğendim. Fakat 2011 modeller ellerinde yok artık ne zaman gelirse bekleyeceğiz. Haftaya gelir dediler ama malum burası Türkiye o 1 hafta olur 1 ay.

Olmadı trek 1.2 alıp devam edeceğim. Trek bayisi ortaköyde ve gerçekden adamlar işlerini biliyor, çok yardımcı oldular ve ilgilendiler.

CemAydin

Üye
Tepki
7
Malesef s30 2011 modeller halen gelmedi ve beklemekdende sıkıldım.

2010 model merida 904 buldum bir tane, s30 2011 ile aynı fiyatta, meridada full 105 set var.

(link) rengi de böyle.

Taksitle s30 fiyatına alabiliyorum 2010 model olduuğu için. Sizce nasıl bir tercih olur ?

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
ilk yaptığınız liste içinden kesin s30 diyordum. meridanın full 105 olması onu biraz daha öne çıkardı şimdi. meridanın ağırlığı nedir bilmiyorum. çok fark yoksa daha mantıklı gibi... benim düşüncem tabi ki... hayırlısı olur umarım sizin için:)

CemAydin

Üye
Tepki
7
Başlığı açarken yazdım 3 modelde malesef olmayınca ve scott s30 ların ne zaman geleceği satıcı tarafından bile bilinmeyince yeter diyip, daha alt modellere bakmaya başladım, whistle alacakdım ama yine M boy ellerinde yok bende en sonunda

(link) aldım. Yorumlarınız nasıl ?

Amatörce sürmek için aldım, yarışlara girme gibi bir durumum yok, umarım başlangıç ve fiyatına uygun bir modeldir.