3 Mayıs Pazar - İstanbul Bisiklet Gezisi (Köprü Geçişli)

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
bu sene rezervasyon ve kayıt *ücretsiz fakat kontenjanlı (link)

avrasya bisiklet gezisi istanbul bisiklet gezisi olarak evrilmiş. güzergah da değişmiş. taksim ve kadıköy den gene otobüs kaldırılcak sanırım.

başlangıç noktası
(link)

yıllardır yapılan hatadan dönülmüş ücretsiz olmuş fakat insanları kayıt yapmaya zorlamak kontenjan koymak gibi hamleler hala devam ediyor.

18 yaşından küçükler katılamıyor gene tabi gene arkasında bebek koltuğuyla katılanlar olacaktır.

güzergahın değişmesi bence kötü bir karar bağdat caddesi şehrin en temel ve güzel noktalarındandı. cumhurbaşkanlığı bisiklet turu içinde güzel bir karar değil.

• Beğen
Tepkiler: Özlem.A
Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bu numara alma olayı çok anlamsız. Geçen sene hem para verip hem numara almıştım (birkaç saatim gitti çöpe). O gün gelen herkes takıldı konvoya :)
Bu sefer de kayıt oldum ama haftaiçi yarım günümü ayırıp numara almakla uğraşamayacağım, daha önemli işlerim var.

• Beğen
Tepkiler: ufhouck

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
Numara alma olayı banada çok anlamsız geliyor. bu numarayı etap bitince kontrol eden yok. bakan yok hiç bir anlamı yok. boşuna kağıt israfı.

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
site harika hazırlanmış gerçekten aradığınız şeyleri bulamıyorsunuz, yazmamışlar. google maps'e göre yaklaşık 18km

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ufhouck

En azında çalışıyor, bir süre devre dışı kalmıştı geçen günlerde. :)

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Doğum tarihini bir yaş büyük yazdım kaydolabilmek için numara almaya gittiğimde sorun çıkarmazlar dimi?

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Başlangıç noktası yanlış yazılmış sanırım. Kağıthane değil Kısıklı'dan başlıyor.
http://static.wixstatic.com/media/0b9025_64c94f9e126f4d9a9a0a78ea0e761ea9.jpg_srz_p_657_481_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Tepki
12
@Uğur S. Aynen hocam Kağıthane garajı hala aktif sitede eski garaj diyor. Böyle bilgiler verirken dikkatli olmak gerek.

Bu etkinlik ilk yapıldığında (2012) numaraları Beşiktaş da ki başlangıç noktasında dağıtılmıştı. Sonra kim akıl ettiyse milleti Fatih e çağırmaya başladılar.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.
Tepki
18
İsim
Abdullah Şengül
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
14 yaşındayım bu etkinliğe katılamıyo muyum yani? Çok saçma geldi

Tepki
22
Geçen sene katılmış biri olarak söylüyorum. Profesyonel bisikletçiler geçtikten sonra tüm bisiklet kullanıcılarına izin verildi. Sepetli bisikletle gelenlermi dersiniz çoluk çocuğuyla gelenlermi yaş sınırı olmadan herkese izin verildi. Kimse bakmadı senin kaydın varmı diye. Zaten o hengamede kim neye bakacak... Sadece köprüyü geçmemiz ve trafiğe biran önce açılması için baskı yapan trafik polisleri vardı. Şahsen ben anadolu yakasından göztepe e5 den metroyla üsküdara ordanda vapurla beşiktaşa geçerek katıldım. O günde sabah yağmur vardı. 3 arkadaş gidip gitmemekte kararsız kalmıştık. Giderken baya yağmur yağıyordu fakat boğaziçi köprüsünde hava günlük güneşlik oldu. Harika resimler çektik. Katılmayanlar varsa mutlaka bu fırsatı değerlendirsinler. Bol pedallı günler dilerim. Kaskınızı almayı ve takmayı unutmayın.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
bu kayıt olayına sakın takılmayın. geçtiğimiz yıl da numara, kayıt, tshirt, konteyjan gibi safsatalar ürettiler, belirli bir kesim gitmiş kayıt yaptırmış, büyük bir kesim kayıtsız falandı. herkes de bir güzel geçti. o hengamede denetleyebilmeleri, engelleyebilmeleri imkansız. 14 yaşındaki vatandaş, gel bir şey olmaz. geçen sene neler vardı, çoluk çocuk, ne ararsan...

takılmayın formaliteye gençler.