3 Gündür lastiği çıkaramadım yardım.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merhaba kardeşime bisiklet hazırlıyorum 16 jantlı ancak bir problemim var jantları zımparalamak ve boyamak için söktüm ancak ne yaptıysam lastikleri sökemedim okadar sert ve dar ki lastikler bir levye anca giriyor ikinciyi zorla sokuştursam da jantın etrafında tur attırıp dışarı alamıyorum lastiği bütçem olmadığından zarar vermek de istemiyorum sabun vs sürdüm çıkmadı sizce nasıl çıkar lastik.

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@nbacıshaquılle İki levyeyi tam zıt yönlerde degilde 5-10 cm aralıkla aynı anda sokup aynı anda bastır jantı yere dayayarak.Kolayca cıkacaktır.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@Barış TURAN
Şöyle diyim yan yana sokuyorum içeri doğru levyeleri ikisini de zar zor dışarı çıkarıyom ama okadar daha gelmiyor lastik mümkün değil anlamadım vallahi hatta bir levye o kadar esnedi ki ter döndü yamuldu.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@Barış TURAN
Teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim bir de janta yağ sürüp saç kurutma ile lastiği ısıtraka denyeceğim bakalım yarın sonuçları yazarım.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Lastiğin havasını iyice indir
Lastiği dışarıdan her iki tarafından aynı anda sıkarak bir iki tam tur döndür
Bu sayede lastik yanakları janttan ayrılır
Yavaş yavaş lastiği dışarı doğru çek bu sayede levye için biraz daha boşluk bulursun
Ben şu anda lastik söküp takmak için levye kullanmıyorum
Ama zamanında lastik takarken çok iç lastik yardım

@dr_mrh

Bu video da daha güzel anlatmış
Mobil den giriyorum inşallah açılır

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
merak etme dostum, öncelik arkadşaın dedği gibi lastik havasını iyice indirmen. En kötü ihtimalle iç lastiği yararsın e 1-2 tane yarsan bile sana bu bile kazanç olarak geri döncecek. Merak etme yakında tel levyeyle elinle vs söküp takmaya başlarsın. 1.ve 2. dünya savaşında İtalyan-ingiliz bisiletli askerler zamanla yarışarak sök-tak yapıyorlardı antrenman için.
Zamanla yapa yapa öğrenilen bir şey. Plastik levye tavsiye ederim lastiğe zarar verme ihtimalin biraz azalabilir.
kolay gelsin

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Hala çıkaramadım arkadaşlar ne yaptıysam olmadı galiba lastiklerle birlikte boyayacağım.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Üstten levye ile lastiği dışarı almaya çalışırken diğer taraflardan lastiği jantın ortasına doğru it ki levyenin olduğu kısım bollaşsın umarım anlatabilmişimdir birde bunu lastiği bir miktar ısırarak yap mesela güneş altında bir saat kadar bırak ısınan dış lastik daha fazla esneyecektir

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
celik yemek kasikları ile deneyin ve bir kişi daha bulun

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@tayyip karali
Şimdi tamda aklımdan bu geçiyordu eskiden böyle yapıyorduk biz şimdi plastik levyeler çıktı mertlik bozuldu. Çünkü kaşık sapı ile iç lastiği zarar vermeden dış lastiği çıkarıp takmak her yiğidin harcı değil bu durumda başka çare yok gibi görünüyor ya iç lastik gidecek yada dış lastik hangisi daha ucuz @nbacıshaquılle

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
iclastik daha ucuz istanbulda olasa idinizin yardım edebilirdim benımde cıkmayan bi lastiğim vardi iki plastik levyem cop olduktan sonra çelik kaşık favorim.. iyi forumlar

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@mustafa genç Aslında ikisi de zarar görmesin çıkarmasamda olur çünkü iç lastik alacak param bile yok daha yapılcak işler var 1 aydır ince lastik bile alamadım kendi bisikletime beni düşündüren patlarsa yama yapmak için nasıl çıkarcam.