" 3 Ekim " Hayvan Haklarına Destek Veriyoruz !

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Değerli Pedalsever arkadaşlarım,o tarihlerde İstanbul'da bulunamayacak olsamda gönlüm sizlerle olacak.Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu olarak bisikletlerimiz ile DESTEK vereceğimiz bu Organizasyona,diğer platformlardan da aynı hassasiyetin gösterilmesini diliyorum

(link)

KATİLİM KİM?
HAVADA… KARADA… SUDA… KATİL ARAMIZDA!
HAYVAN HAKLARI ADINA PROTESTO GÖSTERİSİ - BASIN BÜLTENİ

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü…
Dünyanın dört bir yanında farklı türlerde binlerce hayvan,
insan elinden işkence görüyor, sadistçe zevklere kurban ediliyor,
alınıyor, “satılıyor”, “atılıyor”…
“İnsan”, doğayı yağmalamayı kendine hala hak görüyor…
Yunuslar ve deniz memelileri, akvaryumlara tıkılan egzotik balıklarla aynı kaderi paylaşıyor; evleri olan denizlerden koparılıp havuzlarda birer “oyuncağa” dönüştürülüyor…
Eşsiz güzellikteki nice yabani hayvanın derileri canlı canlı yüzülerek kürkleri üzerinden alınıyor…
Balinalar, kozmetik sektörüne malzeme oluyor, denizler kana boyanıyor…
“Erkeklik gücü”nü kanıtlamaya çalışan avcı, sırf “spor” olsun diye binlerce yaban hayvanının canını alıyor…
Farklı türlerde binlerce hayvan, tartışmalı deneyler uğruna, kapalı kapılar ardındaki laboratuarlarda, akla hayale gelmeyecek acılar çekiyor. Ölmelerine bile izin verilmiyor…
Biz “eğlenelim” diye, dünyanın öbür ucundan getirilen farklı türlerde binlerce hayvan kafesler ardında “sergileniyor”, kimileriyse gezici çadırlar altında şaklabanlık yapmaya zorlanıyor…
Biz modernleşip metropoller kurarken, sırf “doğdular” diye, binlerce sahipsiz kedi ve köpek zehirlenerek öldürülüyor, tecavüze uğruyor, işkence görüyor…

KATİLİM KİM?
HAVADA – KARADA – SUDA…
KATİL ARAMIZDA!

AMACIMIZ

Eylemimizi; havada, karada ve suda, insan eliyle işkence gören, sömürüye alet olan, esaret altındaki tüm türlerin özgürlüğüne adıyoruz.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nı, Sağlık Bakanlığı'nı ve yerel yönetimleri görevlerini yapmaya çağırıyoruz!

Yetkililerin, "resmi olarak da" sorumlu oldukları doğayı ve hayvanları korumak zorunda olduklarını hatırlatmak, bu süreçte "yasadışılığın" ortadan kaldırılması için toplanıyoruz.

Hayvanları Koruma Yasası olarak bilinen 5199 sayılı kanunun, acilen değişmesini istiyoruz. Hayvana yapılan şiddetin, işkencenin, cüz'i bir para karşılığı geçiştirilmesini istemiyoruz!

Hayvanlara karşı işlenen suçların, "ceza hukuku kapsamına alınmasını", şiddet uygulayan suçluların, mahkemelerde yargılanarak gerekli cezaları almalarını istiyoruz.

Toplumdaki en zayıf halkaya yönelttiğimiz şiddet, aslında hepimize yöneltilmiştir.

Gözlerimizi kapayarak, "Önce insan hakları" diyerek bu sorumluluğumuzu üzerimizden atamayız.

Çünkü hayvana yapılan işkence, aynı zamanda bir insan hakları ve etik sorunudur.

Soruyoruz: Onların hakkını savunacak mekanizmalar çalışmadığı sürece, Türkiye uygarlık düzeyine ulaşabilecek mi?

HAYTAP – HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU

Tarih : 3 Ekim Pazar

Buluşma Yeri : Suadiye Sahili Princess Otel Karşısı

Buluşma Saati : 13:00 - 15:00

Aynı duygu ve heyecanı paylaşan Tüm pedalsever,hayvansever arkadaş ve dostlarımızı DESTEK vermek için bekleriz.Unutmayın katledilen ve haksızlığa uğrayan canlarımız için sizin katılım ve destekleriniz çok ÖNEMLİ !!!.Gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz;) ....sevgilerr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

İletişim:
SELİN ÖZAVCI - 0536 556 97 47
BURCU ÇELİK - 0536 784 12 16

Scudo
Tepki
21
@sports-man

Ssüpersiniz kesinlikle ordayız.beni şu ana kadar en çok iştahlandıran organizasyon desem abartı olmaz sabırsızlıkla bekliyorum..başta Mert olmak üzere emeği geçen ve geçecek olan herkese sorunsuz organizasyonlar diler teşekkür ederim ;)

• Beğen
Tepkiler: sports-man

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
organizasyonun bisiklet tarafı nasıldır? ne yapılacak orada
öyle panter emel gibi tipler yaygara yapıp tantana çıkaracaksa güzel bir pazar gününü gerginliğe kurban etmeyelim.

gerçekten merak ettiğim için içerik hakkında bilgi rica ediyorum.

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Gelmeyi çok isterdim. Fakat hem ikamet ettiğim yer oraya uzak . Hemde malum okul var. :(

• Beğen
Tepkiler: sports-man

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
@kerem seckin

Biz bisikletlerimiz ile DESTEK ! veriyoruz,HAYTAP - Hayvan Hakları Federasyonundan bana gelen talep bu yönde.Etkinlik sonrası siz kendi aranızda 1 Tur düzenleyebilirsiniz:in: Unutmayın katledilen ve haksızlığa uğrayan canlarımız için sizin katılım ve destekleriniz çok ÖNEMLİ !!!.Gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederim;) ....sevgilerr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://img408.imageshack.us/img408/6589/mg3831.jpg

köpekleri seviniz rotvaydırları bile......

mathman

Üye
Tepki
61
Hayvan hakları önemli ve desteklenmesi gereken bir olgu. Lakin kusura bakmayın ama köpekleri sevmiyorum çünkü korkuyorum. Ve en ilginç şey peşimden delicesine koşturan bütün köpekler eğitimli bekçi köpekleri hiçbiri başıboş değil. Burdan ne sonuçlar çıkar düşünmek gerek sanırım.
Yalnız hayvan haklarını herdaim savunmalıyız. Avlanmak kesinlikle spor değildir bunu kabullenmek gerek. Zevk için hayvan avlanmaz avlanmamalıdır. Yiyecek olarak avlanan her türden hayvana ise muhakkak etik olarak davranmalıdır.
Birde söylemeden edemeyeceğim yinede. Tasması takılamdan gezmeye çıkarılmış bir köpeğin dişleri ile aramda sadece 10cm kaldı 2 gün üst üste evimin çıkışında. Köpeğin sahibi zor bela sakinleştirdi hayvanı. Saatlerce kendime gelemedim. Ardarda gelen bu aynı olaylardan sonra evden çıkış zamanımı 1 saat geriye almaktan başka çarem kalmamıştı. Şimdi benimde sokakta korkmadan yürümeye hakkım olmalı. Şu iyi bilinmelidir ki İnsan haklarındada olduğu gibi aynı şekilde hayvan haklarındada özgürlük bir diğer özgürlüğü kısıtlamaya başladığı anda biter. Sokakta bağıran bir maganda nasıl beni rahatsız ediyorsa. SAhibi yakınındayken bir köpeğin havlaması beni rahatsız etmenin dışında psikolojimi altüst etmekte. Bu yaz İstanbuldan antalyaya olan bisiklet turumu Didim çıkışında ard arda gelen köpek kovalamacalarının verdiği korkuyla bitirmek zorunda kaldım. Bu köpeklerin hepsi işyerlerinin kapısında tasmasız duran bekçi köpekleriydi. Bir işyerine yada köye yaklaştığımda artık dizlerim gitmez oluyordu köpek çıkacak mı diye.

Anlatmaya çalıştığımı umarım anlatmaya çalışmışımdır. Hayvan haklarını savunmak hayvanlara yapılan zulümleri kötü muameleleri ve yaşam alanlarını yok etmeye karşı bir duruştur. Bir kısım bunu istediği gibi köpekleri sokakta başı boş gezdirebileceği yada evinin iş yerinin önüne tasmasız bırakıp yoldan geçenlere saldırabilecei yada havlayabileceği manası taşımaz.

Lütfen köpeklerinizi herdaim tasmasıyla gezdirin. İnsanların yoğun olduğu bölgelerden özellikle iri cins köpekleri uzak tutun. Sakin yerlerde geziye çıkartın. Evinizin işyerinizin önüne muhakkak zincirleyin ve o zincir asla caddeye yakınlaşmasına izin vermesin. Çünkü birçok insan delicesine korkmakta onlardan bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın. siz büyük bir köpekle yanımdan geçer gidersiniz ama ben size yaklaşmadan önce sonrasında kan terleri akıtıyorum bunu unutmayın.

Fazla uzattım sanırım. Çünkü sıkıntım var ve burada yanlış anlaşılmak istemiyorum.

Umarım yapacağınız etkinlik amacına ulaşır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dostumun köpekleri sevmemesini anlıyorum gerçi yukarda gördüğünüz gibi polinezde tasmalı ama başıboş bırakılmış bir rodvaydır bizimle acaip arkadaş oldu iyimi ....
biz zati durmuştuk ben hayret ettim kuzu gibiydi
bu rodvaydırın sahibi bu işi iyi biliyormuş kaniş yetiştirir gibi yetiştirmiş rodvaydırı ben bu kadar sevecen sürekli oyun isteyen rodvaydır görmedim ....
arada sırada benden uzaklaşıyor derken bana doğru koşup zıplıyor evet çok sevecen bir rodvaydır idi.....
ama bir rodvaydır vardıki beni fena dişledi bağdat caddesinde bisikletle dolaşırken bir arkadaşımı gördüm köpek dolaştırır köpek bakıcısıdır ...
benim teker arkadan çıt çıt ederek yaklaşması karşısında bağlı olan erkek rodvaydır birden şaha kalktı o sesin tehlike olduğunu algılamış olabilir ..
ben kayışla bağlı olan köpeğe çok az yaklaşınca bir anda büyük bir çeviklikle benim sağ koluma iki diş attı derin değildi gerçi sonra bu köpeğin neden böyle olduğunu arkadaşımdan öğrendim hayvan kavgalı bir evde büyümüş karı koca kavgaları yüzünden hayvan manyak olmuş arkadaşım aynen bunu anlattı daha küçüçük bir yavru iken almışlar bu rodvaydırı demekki insan hatası ...
hayvanların suçu yok onları eğitmek biz insanların görevi hayvanı nasıl eğitirsen öyle olur ona sert davranırsan saldırgan olur ......
son olarak ülkemde başıboş kedi köpek ne kadar varsa toplanması lazım çiftliklerde bakılması lazım iyi bir şekilde ...nerde hocam nerde.............

Tepki
21
bilmenizi isterim ki terrier cinsi bir köpeğimizi pitbull ,bullterrier,rottweiler gibi cinse kafa tutar konumda yetiştirmek te bize bakıyor bir pittbul,bullterrier,rottweiler ı herdaim çocuklar ile oynayan bir canlı olarak yetiştirmek te..işin özünde saldırganlık hepsinde vardır fakat unutmayalım ki onlar keyfi değil vahşi dediğimiz cins sürekli koruma içgüdüsü içinde olur,küçük cinsler de aslında korktukları için = )) ama sizden zarar gelmeyeceğini anladıkları anda ve güveninizi kazandıkları andan itibaren gıkları çıkmayacaktır.. yani bir çocuktan farkı yok..nasıl yetiştirirseniz o şekilde yaşarlar..

• Beğen
Tepkiler: Gülgün

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@LEVVENTSAHINER

bu lafa ne denirki ...yerden göğe kadar doğru insan bence eğitilmeli köpekler değil onların huzuru kaçıran biz insanlarız hayvanları öldürürüz .....
kedilere işkence yaparız ..... doğanın içine ederiz doğada en büyük haşarat insandır kemirirde kemirir doğayı ve doğanın kuralına karşı gelir ...
gelirde ne olurki gölcük depreminde doldurulmuş deniz saniyesinde boydan boya cadde 25 metre denizin altına gitti ..
şimdi istanbulda bir depremde bütün sahil kopacak gidecek fenerbahçeden ta tuzlaya kadar ne bisiklet yolu kalacak nede araba korkarım gündüz vakti olursa o sahilde seyreden araçların hepsi denizin 25 metre derinliklerinde kaybolur bu afet kapıda bekliyor sinsi sinsi evet doğanın gücü ....

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Başıboş köpekleri kesinlikle toplamaları lazım. Anadolu yakası sahil yolu başıboş köpek kaynıyor, bazen havlayıp kovalıyorlar bazen bir şey yapmıyorlar, onların korkularında doğru düzgün dolaşamıyorum.

Yurt dışında bir tane sokakta köpek kedi filan görmedim. Bizde nedense kaynıyor. Bildiğim kadarıyla, köpekleri alıp iğnelerini yapıp kulağına bir numara bağlayıp gene aldıkları yere bırakıyorlar. Ama bence olmamalı, belirli çiftliklere toplanmalı, tabi köpek sahipleride hayvanlarını sıkılıp sokağa terk etmemeli.

Ama genede bir yerlerde yanlış var, sahil yolu köpek kaynıyor arkadaş...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cruiser76

beykoz köpek barınağını ziyaret etmiştik sonra beykoz köpek barınağındaki köpekleri bir güzel zehirlediler ....şimdi burda beykoz belediyesine dava açılmalı hemde öyle bir dava ki milyon yuro cinsinden ondan sonra ödiyemiyecekler tabi bütün beykoz belediyesinin araç ve gereçlerine el koyacaksın hukuk budur ...bizde kanun var işleten yok danimarka kritelerine uymuyoruz avrupa bize diyorki arkadaş evini iyi yap temiz tut.. nerde hocam nerde ..cuvaldızı avrupalılara batırmadan önce kendimize batırmalıyız bizim adam olmamız lazım ....
ülkemin avrupa insan hakları mahkemesinde kaç tane dava dosyası olduğunu biliyormusunuz ...
bu ülkede insan hakları ezilmekte bunları biliyormusunuz ..sacece sabah antremanında olan lisanslı bisikletçiye çarpıp kaçan adamı hala emniyet yetkilileri bulamıyorsa burda bir sorun var demektir bu olay insan hakları mahkemesine götürülecek bir olaydır burda emniyet yetkilileri işlerini yapmamaktan dolayı yargılanırlar katil elini kolunu salllaya sallaya gezerken emniyet ne yapıyor bizim vergilerimizle polisler maaş alıyor o vakit çağatayın katilini ben mi bulacağım emniyet bulacak cinayet masası bulacak böyle rezillik olmaz tüm emniyet makamlarını göreve çağırırım...

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
cruiser petinfo ve infovet dergilerini çıkaran gruptayım.Hal böyle olunca bütün heyvanlar alemiyle içli dışlıyım.Türkiyede insanlarımız pet alıp daha sonra bakamayıp sokağa atıyorlar bunlar çiftleşiyor çoğalıyorlar haliyle heryan pet oluyor.Şimdi evrupalılar bunu kısırlaştırma ve özel barınak devlet barınagı ve yardımlaşma kuruluşlarıyla çözüyorlar çünkü okumuşluk ve milli gelir yüksek.Bizde her ikiside zambiyanın biraz üstünde.o bakımdan sen o köpekleri kedileri görüceksin ne yazıkki.Kısa vade çözüm ırkların zayıf olanlarını kısırlaştırıp güçlülerinide mevcut barınaklarda bakmak.Ama buda yürek ister :) oda insan oldugumuz için ozr.Hoş tayyip babayı ısırırsa bir köpek geirisini bilemem :)

• Beğen
Tepkiler: LEVVENTSAHINER

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2009 İnsan Hakları Savunucuları İçin İyi Geçmedi`

İnsan Hakları Gözlem Örgütü, insan hakları savunucularının geçen yıl, sicili kabarık ülkelerde kötü muameleyle karşılaştıklarını açıkladı. Raporun Türkiye bölümünde ifade özgürlüğünün geçen yıl da sağlanamadığı vurgulanıyorhttp://st2.tumgazeteler.com/t/2/img/spacer.gif

(link), insan hakları savunucularının geçen yıl,

sicili kabarık ülkelerde kötü muameleyle karşılaştıklarını açıkladı.

Örgüt, 20`nci yıllık raporunda tüm dünyada insan haklarının durumunu

ele aldı. Raporda, 2009 yılında tüm dünyada insan hakları

savunucularının kötü muamele gördüğü, gözaltına alındığı ve hatta

öldürüldüğü belirtiliyor.

`(link)`de (link)`

(link)`de insan haklarına ilişkin durum da ele alınıyor.

Örgüt,

Türkiye`de insan hakları ve temel özgürlüklerin genişletilebilmesi için

anayasa değişikliğine ihtiyaç bulunduğu belirtiliyor. Türkiye`de ifade

özgürlüğünün geçen yıl da sağlanamadığı, gazeteci, yazar, yayıncı,

akademisyen ve insan hakları savunucularının, cezai takibata maruz

kaldığı vurgulanıyor. Raporda gazetelerin geçici olarak kapatılmasına,

internette video paylaşım sitesi Youtube`un hala yasaklı işaret

ediliyor.

(link)`na verilen vergi cezasına da değinilen

raporda, (link)`nın, verilen büyük cezaların basın özgürlüğünü

engelleyebileceği yönündeki endişesi de dile getiriliyor.

Türkiye`ye ilişkin bölümde Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni (link)

(link)`in ölümünün Hrant Dinkardından 3 yıl geçmesine rağmen, bazı önemli

ayrıntıların hala açıklığa kavuşturulamadığı da vurgulanıyor. Örgüt,

Türkiye`de gözaltı, tutuklama ve gösteriler sırasında polisin kötü

muamele uyguladığını da belirtiyor.

Raporda, kötü muamelenin

Burma ve Çin`deki otoriter hükümetlerle sınırlı kalmadığı da

vurgulanıyor. Rapora göre, (link), (link), (link), (link), Sudan

ve Çin insan hakları gruplarının faaliyetlerini düzenli olarak sona

erdiriyor. (link) ve (link) ise eylemcileri gözaltına alıyor. (link)`de ise insan hakları gruplarının, (link) operasyonundan sonra, en zor dönemden geçtiği belirtiliyor.

insan haklarından sınıfta kalan bir ülkede hayvan hakları sizce ne olur varın siz düşünün bakalım beykoz belediyesi köpekleri zehirler
biz hepimiz suçluyuz ....

mathman

Üye
Tepki
61
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi bence sen yüksek sesle telaffuz etme ne olur ne olmaz. Polis katilleri veya gerçek suçluları yakalama özürlü olabilir ama doğru konuşan insanları helede kendisine kral çıplak diyenleri anında buluverme ve anında yoketme yetenekleri var.:Skull-175

• Beğen
Tepkiler: Cem Şentin
Tepki
21
@derşan sezer

bizim memlekette ben artık alıp topladıkları köpekleri ücra köşelerdeki büfe lokanta işleten akrabalarına dostlarına yenmelik et olarak verdiklerini bile düşünüyorum o kadar güvenim yok..bunu düşündükçe gözümüzün önünde sokak ta dolaşmaları daha iyidir.kaldı ki yanında durduğunuz zaman onlarda duruyor önce bisikleti sonra sizi kokluyorlar olay kapanıyor sakın daha da gaza gelip korkmayın diyeceğim ama beslemeyen kimseler otomatikman bu sevimli dostlarımızın hal ve hareketlerinden hangi ruh halinde olduklarını tabiki bilemiyorlar..