3 Bisikletten hangisi?

Tepki
24
Biliyorum arkadaşlar sizleri bu aralar biraz yordum. İgman alıcağım demiştim ama maddi durumum yetmedi. Şimdi şu 3 bisiklete gönül verdim. Bu bisikletlerden benim için fiyat önemli değil zaten hepsi birbirine çok yakın. sizce hangisi olmalı?

1. ASTRO M
529 TL

● 26” MTB
● Shimano STEF-60/RD-M310 (Altus) 24 Vites
● Shimano Aynakol ve Fren Takımı
● Double Butted 6061 Aluminyum Kadro
● SUNTOUR XCT V2 Sertlik Ayarlı Amortisörlü Maşa
● Zoom Ahead TDS-D345 3D Forged Alüminyum Boğaz
● SALCANO X-PRO2 2x12 Özel Örüm Tekerlek Seti
● MICHELIN COUNTRY MUD Lastik
● Kadro Ölçüleri 16”, 18”
● Ağırlık 13.0 KG

2. ASTRO SR
514 TL

● 26” MTB
● Sram X4 24 Vites
● Sram XCT V3 Aynakol Ve Tektro V Fren
● Suntour XCT V2 Sertlik Ayarlı Amortisörlü Maşa
● Zoom Ahead Tds-D345 3d Forged Alüminyum Boğaz
● Salcano X-Pro2 2x12 Özel Örüm Tekerlek Seti
● Miıchelin Country Mud Lastik
● Ağırlık 13.0 KG

3. ASTRO L
529 TL

● 26” MTB
● Shimano STEF-60/RD-M310 (Altus) 24 Vites
● Shimano Aynakol ve Fren Takımı
● SUNTOUR XCT V2 Sertlik Ayarlı Amortisörlü Maşa
● Zoom Ahead TDS-D345 3D Forged Alüminyum Boğaz
● SALCANO X-PRO2 2x12 Özel Örüm Tekerlek Seti
● MICHELIN COUNTRY MUD Lastik
● Kadro Ölçüleri 16”
● Ağırlık 13.0 KG

Scudo

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Astro M ile L zaten aynı. Tek fark L'nin bayan modeli olması.

SR'ninde M/L'den bir farkı yok. Tek fark dişli aksam olarak Shimano değilde Sram kullanmış olmaları. SR'de sanırım SRam'dan geliyor.

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
sram mı kalitelidir shimano mu bilmiyorum ama astro sr daha guzel gözüküyor hem nakit alırsan 500 bile yaparlar .. ama yine kendi tercihin :)

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
2. ASTRO SR
514 TL

● 26” MTB
● Sram X4 24 Vites
● Sram ( Bu sr suntour olacak srem değil ) XCT V3 Aynakol Ve Tektro V Fren
● Suntour XCT V2 Sertlik Ayarlı Amortisörlü Maşa
● Zoom Ahead Tds-D345 3d Forged Alüminyum Boğaz
● Salcano X-Pro2 2x12 Özel Örüm Tekerlek Seti
● Miıchelin Country Mud Lastik
● Ağırlık 13.0 KG

Bende o aynakoldan almak istiyordum. Sram xct v3 diye başlık açtım hatta. Ama o aynakol sr suntour markaymış. Yanlış yazılmış :) Ben olsam bu bisikleti tercih ederdim. Neden mi? Çünkü içime bu sindi :) Başlangıç ve orta kalitedeki parçalarda, parçanın işleyiş özelliğinden çok içinize sinmesi daha iyi sanırım. Bende 1 - 2 haftadır forumda bir kaç parça için sorular sordum. Ondan sonra genel düşüncem bu yönde :) Kolay gelsin....

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bu seviyede aralarında fark yok. üst seviye parçalar olsa hadi neyse ama bunlar alt- hadi ortaya geçiş diyelim. o yüzden bu parçalar için shimano mu sram mı diye sormaya gerek yok. ha verirsin 300-500 bir frene o zaman sor. ama bunlarda gerek yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Buğra Celayir

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Arkadaşımın dediği gibi. Bu fiyatlardaki orta kalite parçalarda yukardaki mesajımda da yazdığım gibi göz beğenirse elde cebe giderse kaçırmadan alın :)

• Beğen
Tepkiler: Levent Kırça

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben Salcano 650 ile başladım 3 ay sonra Salcano 303 srd ye geçtim sram hiç kullanmadım hatta Shimanodan başka bir sistem kullanmamıştım saunda sramdayım :) manyak ötesi diyebilirim.

bence paranı biriktir peşin paraya 750 tl ye kadar alabilirsin. 303 srd'deyi.

yasin emre erdoğan

Aktif Üye
Tepki
92
olaya birde şu açıdan bakmak lazım,shimano da bir sıkıntı yaşadığınızda (ayar gibi) herhangi bir bisikletçide halledebilirsiniz ama sram in çok da yaygın olduğunu düşünmüyorum ufak bir arızada olayı halletmek daha zor olabilir,en azından benden size farklı bir bakış açısı....

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bence salcano bayisine git adamlarla konuş onlar sana isteğine göre önerirler

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@yasin emre erdoğan

en alt modelden en üst modele kadar hepsinin ayarının nasıl yapıldığına dair dökümanlar resmi sitelerinde yayınlanıyor. olmadı youtube'a yazıyorsun çıkıyor :)

bu shimano içinde sram içinde geçerli.

@emircan başbuğ

bayi adı altında satış yapanların hepsi işi biliyor diye bakmamak lazım. bende bursa bayisinden almıştım ama adamın mağazası asıl klima vantilatör tarzı beyaz eşya dükkanıydı.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fazla atma baş yararsın :) Sonucta 2side aynı mantıkla calısıyor egerki bisikletci Deore xt zart surt u cözüyorsa sram'ıda cözer kamyon vitesi degil ya? ben ögretcekde degilim parasını alır yapar. sonucta bisiketci görevini yapar bilmiyorsa anlamı nedir?

yasin emre erdoğan

Aktif Üye
Tepki
92
@SerkanNamazcı
valla arkadaşım olaya bu kadar sert girmeye gerek yok,benim verdiğim alacak olan arkadaşa farklı bir bakış açısı vermek,yoksa herkes bisiklet den senin kadar veya senin bulunduğun yerdeki bisikletçi kadar anlamıyor olabilir ve bu da bence gayet olağan bir durum...

Tepki
25
Arkadaş görünen o ki, içine hangisi siniyorsa, hangisi daha çok hoşuna gitmişse onu alıp geçeceksin. Daha çok araştırırsan daha çok kafan karışacak ve strese gireceksin. Madem daha üst seviyeleri için bütçen uygun değil ve istediğin, içine sinen hangisi ise al ve kurtul sıkıntıdan bir an önce. Çünki seni bekleyen çok keyifli turlar ve organizasyonlar var, onları kaçırma derim :):in:

Tepki
28
Bence üçünün arasında pek fark yok. Hangisinin rengi hoşuna gittiyse onu al. Başka alternatifler var aslında marka olarak ama madem kararını vermişsin, kafanı karıştırmaya gerek yok.

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Hevesi kaçırmamak lazım :) Acele etmek lazım. Sıcağı sıcağına alıp km' lerce gezmek bisikletten sıkılmamak lazım :)

derim....