2pistonluyla 4 pistonlu frenlerin arasında fark varmı fren mesafesi olarak

Konu, 'Frenler' kısmında ibt1994 tarafından paylaşıldı.

1. ibt1994

ibt1994 Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar genelde enduro downhill üzerinde gördümüz 4. 6 ve8 pistonlu fren sistemleri var normal mtb bisiklete 4 pistonlubir fren sistemi taksak bi fark yaratırmı tabi bide arka çatalı kırarmı ? bilgiler için teşekürler şimdiden :D

2. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Canım hiç gerek yok. Sen beni dinle :)

kefallica ve phrygian bunu beğendi.
  3. ipek yetginer

ipek yetginer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Downhill hollerde daha ziyade kullanıyorlar çünkü aşınma ve bisikletin ağırlığını tartmak zorunda frenler...

4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    fark kesinlikle yaratır emin olabilirsin.fakat o farka ihtiyacın var mı.çünkü 2 pistonlu hidrolikler bile en dik inişlerde mükemmel derecede performans sağlıyor 4 pistonluyu kullanmadım fakat performansını hayal edebiliyorum.çatalı kırar mı sorusuna gelince ona yorum yapamayacağım daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır...

5. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Iyi bir downhill kadrosu 5kg ve üstü bunlara kullanılıyor. Bizim kadrolarımız 1.5 kg =) tak istersen

6. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    merhaba, fren mesafesi olarak oldukça iyi ancak güçlü olduğu için de daha hassas. kadroyu kırma konusuna gelince, 1 sene kadar 4 pistonlu saint frenleri sabit kadroda kullandım arkada 160mm rotor ile önde 180mm ile, ben bir sorunla karşılaşmadım. ancak sabit bir kadroda arkada daha büyük bir rotorla sorun yartabilir.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...
fatman_1591.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
8.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...