29 mtb yardım.

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar herkese merhabalar,uzun zamandır bisiklet arayışı ve bilgi edinme içerisnde bulunuyordum,bisiklet forumu gördüm epeydir okuyorum bakıyorum,bilgi edinmeye çalışıyorum,bisiklet arayışı içerisndeyim inetrneten bir bisiklet beyendim fikirlerinizi,öneri ve tavsiyelerinizi rica ediyorum,artık gece gündüz okuyup araştırmaktan yoruldum,bisikleti seçtim aslında beyendiğim bir canyon var idi ama yurt dışından nasıl alırım nasıl getiririm,kaç paraya elime ulaşır bilemediğim için çelişkide kaldım, şu an için şu linkteki bisikleti almayı hedefledim,bana yardımıcı olurmsunuz lütfen fikir ve önerilerinizi dikate alıcam.

(link)

aslında almayı istedğim bisiklet bu hata bana yardımcı olucak birisi varsa sevinrim (link)

Scudo

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
çalıştığım için sık sık güncelleyemiyorum 1 saat önce bakmışdım yardımı olan olmamış umarım yorum yazan olur.

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
Bisikletler çok hoş. Canyon'da Türkiye'ye kargo ücreti 200 Euro görünüyor. 1500 Euroya kadar yurtdışından siparişlerde %20 gümrük vergisi doğuyor. Yani 1000 Euroluk malzeme 1400 Euro olacak, bilginize..

• Beğen
Tepkiler: emre özgür

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Bir 29er kullanıcısı olarak uzun zamandır da ilgimi çeken marka olan Canyon'u öneriyorum size. Bileşenleri Meridaya göre daha üst bence. Ben olsam direkt Canyon alırım. Crankbrothers ürünlerinin bazılarını da kullanmış olması kararımı pekiştirdi. Getirtme imkanım olsaydı bir karbon modelini alacaktım. Acaba canyon'dan getirten var mı? Tecrübelerini dinlemek isterim. Siz alırsanız paylaşın ltf.

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@cenktamay

ilginiz için çok teşekkür ederim,yaklaşık 10 gün canyonu alabilmek için uğraştım yabancı dilim ve bilgim yetersiz olduğu için vede bu iş için ayırdığım bütçem beli bir sınırda olduğu için temkinli ve net sonuçlara varmamam gerekiyordu bir çok dükandan yardım istedim sonuçsuz kaldı hep bende 10 gün boyunca kafa patlatmaktan çok yoruldum artık en sonunda merida adlı mtb yei gördüm beyendim gönlüm kanyonu almayı istiyordu ama 200 Euro kargo masrafı 14 Euro paket ve gümrük için kdv ödeme olayı felan astarından pahalıya patlıyor vede net somut bir rakama ulaşmadığımız için çok düşündürdü beni yinede yardım edebilicek birilerine baktım ama kimseden ses çıkmayınca başka arayışa girdim meridayı buldum sonunda sanırım yüzde 95 oranında meridayı alıcam yarına kadar kota koymuşdum kendime yarın merida için kaparo yolayıp ürünü almayı düşünüyorum satan kişi çok ilgili duyarlı olmasıda beni ayrıyeten,çok memnun eti reklam olmasın ama izmirden bir bisiklet dükanından alacağımı söylüyorum Bülent bey çok ilgilendi,herkese teşekkür ederim merida ile ilgili yorum da yaparsanız çok sevinrim öneri ve tavsiylerinizi dikate alıcam lastik olsun iç dış,diğer ekipmanlar olsun her türlü bilgiye ve tavsiyeye ihtiyacım var akşamları bisiklet forumu iyice takip ederek daha çok bilgi edinmeye çalışıyorum...

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@yiğithan kemaneci

evet sedona 729 ve 759 olması lazım sanırm ikisinide yakından görme inceleme fırsatım oldu ama kadro açıları hoşuma gitmedi hiç onuda düşünmüşüdüm. canyon olmasını çok istiyordum meridada karar kıldım umarım üzmez beni.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
beni iyi dinleyin eğer meridayı alırsanız hiç memnun kalmayacaksınız çünkü aklınız canyonda ben olsam biraz daha bekleyip ve biraz daha bütçe yaratıp gönlümün istediğini alırdım ve merida (bence) sizi kesinlikle üzecek

• Beğen
Tepki
11
Bisiklet
Cannondale
eski merida tfs 500 kullanıcısı olarak kesinlikle merida diyorum.
bende cannondale trail sl1 ve merida tfs bignine 900 arasında kalmıştım.
sırf ön maşa ve renk yüzünden cannondale aldım.
bu arada MERİDA sizi kesinlikle üzmeyecek..

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@Ali Ç.

ali bey iyi güzelde ben almak istediğim biisklete ulaşamıyorum yardımcı olucak kimsede bulamadım 10 gün kadar uğraştım,elimden bişey gelmiyor yapacak bişey kalmadı gönlüm istiyor canyonu almayı istedğim bir model vardı,ama nasıl olucak yol bilmiyorum dil bilmiyorum,sizler kadar zaten bilgiye sahip değilim meridayı tesadüfen gördüm zaten internete bakarken bisikletlere ama canyonu almayı çok isterdim.

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
(link) bu bisikleti almayı çok istiyorum keşke yardımcı olucak birileri çıksa içimde bir ukte kaldı yav of, mecburen meridayı alıyorum varya çok kafam karışık inanın arkadaşlar.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Etrafınızda İngilizce bilen birileri yok mu? Onlardan destek alın. veyahut sormak istediğiniz şeyler ne ise sıralayın size çevirip yollayayım sizde adamlara yollayın.

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@cenktamay

benim öğrenmek istedğim kesin,net,tam olarak kaç para ödicek olmam tam kaç para tam olarak bu en öncelikli öğrenmek istedğim almanyadan buraya 1300 Euro burda kdv gümrük felan toplam kaç para olucak kesin bir sonuca varamıyorumki

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
1300€ + %18 Gümrük Vergisi + 65TL Ardiye ücreti = 3591.86 TL
(link)

(link)

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@Edip Dinçer

edip bey tam net olarak bumudur çok teşekkür ederim.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
1500€'yu geçmediğiniz sürece aşağı yukarı budur..
O günün kur farkı, kredi kartından TL'ye çevirme kuru fiyatı aşağı veya yukarı (muhtemelen yukarı) oynatabilir.
Bağlantısını verdiğim Kürşat Bey'in konusunu okuyabilirsiniz..

Ardiye ücreti özel kargo şirketlerinde yüksektir.
Eğer PTT ile gelirse ardiye ücreti olarak daha az bir ücret ödersiniz..

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
@emre özgür
Canyon'un web sitesine göre €1305 zaten bisiklet+paketleme+kargo ücreti olarak gözüküyor. İlaveten yukarı da bahsedildiği gibi de %20 vergi ilave ederseniz ( bu vergi Türkiye'ye geldiğinde gümrükten çekerken ödenecek) €1566 gibi bir maliyet gözüküyor. Siz buna ortaya çıkabilecek (gümrük esnasında) ek maliyetleri de eklerseniz €1600 gibi bire rakam kapı maliyeti olarak gözüküyor. Web sitelerinden adım adım ilerleyince DHL ile yollayacakları anlaşılıyor. Bence DHL Türkiye ofisi ile konuşursanız sanırım çok faydası olacaktır. Zira paraları verdikten sonra onlar kapınıza kadar getiriyorlar. Siz gidip te gümrük işleriyle falan uğraşmıyorsunuz. DHL in telefonunu da buldum size 444 00 40. Bence aramakta fayda var. Gelişmelerden haberdar edin ltf.

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
çok teşekkür ederim herkese,az sonra arıyacam vala burda böyle yarıdmcı olumlu mesajlar yazdınızya,gözüm canyondan başkasını ksımen görmez oldu,hatta alacağım modelin bir alt seviyesinde olanı tercih edebilirm hatta canyon outlet kısmında tam benlik L kadro 8oo küsür eurluk bir bisiklet var maşasında çizik yüznden kadroda bir çizik yüznden ürün outlet olmuş,hemen bir bisikleti net belirliyorum sonra bakıcam verdğiniz telefonu arıyacam herkese çok teşekkür ederim,istedğim ürüne kavuşurum umarım olmasa eyer dedğim gibi,meridayı alıcam