29 kasım carsamba kaza

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
merhaba arkadaslar dıkkatsız bır yaya yuzunden 5 gunden berı hastahanede yattım bugun cıkmak nasıp oldu.ilkkez kaskı almadan bısıkletle dersaneye gıttım ders sonrası cıktım.bursa dakıler bılır,fomara meydanından garaja dogru hafıf bır yokus var,orda emnıyet mudurlugunun karsısında adamın bırı yaya gecıdınden karsıdan karsıya gecerken arabanın geldıgını gormus,gecerım demıs gecmıs ama arabadan sonra sankı normal kaldırımda yurur gıbı yavaslamıs zaten ben bısı hatırlamıom gozlerı hastanede actım. sonra adamın anlattıgına gore ben ona carpmamak ıcın gidonu kırmısım adamda panıkle benım kacma alanıma dogru hareketlenınce benım on teker onun ayagına carpıp benım takla atmama sebep oldu dıyor.adamda bırsey yokmus sadece bacagında morluklar ve kafasında 1-2 sıyrık varmıs.bende ıse elmacık kemıklerım kırıldı,ust cene kemıklerım kırık,basımın arkası hafıf bır acılma var,yuzum sıstı sol gozum mor,bıde olay hakkında bırsey hatırlamıyorum.olay adlı bır vaka oldugu ıcın adam davacı olursa butun suc bende gozkuyor,yaya gecıdınde oldugu ıcın.tek korkum tekrar bısıklete bınıp bınememem. bınmek ıstıyorum ama o gucu bulabılecekmıyım bılemıyorum. bu arada gecmıs olsun hedıyelerınızı beklıom :D

Scudo
Tepki
212
Çok geçmiş olsun.. Yine de şanslıymışım diye düşünün bence..
Umarım bisikletten uzaklaştıracak kadar kötü etkilemez bu kaza seni..
Dikkat ve her zaman dikkat lütfen..

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
aaa cok gecmis olsun, inanki bukadar kirik olucagini tahmin etmedim ilk satirlarda ama simdi anladim kask nekadar onemli!
insan boyle bir olaydan sonra gunluk yasantisinda bil kask kullanma geregi duyuyo sanki...
tekrar cok gecmis olsun
bol dikkat herkeze

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
aci da olsa kaskin faydalari cikmis ortaya.. cok cok gecmis olsun kiriklarina uzuldum umarim kisa zamanda iyilesirsin;)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Çok geçmiş olsun arkdaşım,acil şifalar diliyorum..

Gerçekten kaza geliyorum demiyor neticeler kötü olabiliyor, her zaman Dikkat dikkat...;)

noktalivirgul

Forum Demirbaşı
Tepki
246
çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin inşallah enkısa zaman da pedaallamaya başlarsın

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Geçmiş olsun, kaskın önemi belli, kaza anında ya kafanızdadır ya da değildir, umarım en kısa zamanda iyileşirsin.

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
çok geçmiş olsun.kaskın önemi birkez daha anlaşılıyor

burcii

Üye
Tepki
9
çok geçmiş olsun... trafikte arabadan çok yayadan korkmak lazım galiba.. ben de bikaç defa kazanın ucundan dönmüştüm.. kaskın önemini başınıza geleni okuyunca tekrar anladım ve hemen kendime bir kask almaya karar verdim. yarın yeşil bisiklete gidip artık Mesut beyin tabiriyle ister "kek" gibi olsun ister "karpuz" gibi ;) alacağım birtane...
tekrar geçmiş olsun..

• Beğen
Tepkiler: bulentesk

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
geçmiş olsun hep derim ne kadar iyi kullanırsak kullanalım karşımızdaki kişinin ne yapıcağını bilmedikden sonra gözümüzü dört açmadığımız sürece böyle kazalar kaçınılmaz oluyor

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Çok geçmiş olsun. Çok ucuz atlatmışsın, kazayı. Verilmiş sadakan varmış.Böyle bir kazada kaskın takılı olması, seni mutlaka koruyacaktı. Kask takmak şart.

Amaaa, senin ve senin gibi her arkadaşın, bu kazadan çıkaracakları o kadar çok ders varki.
Demek ki trafik kurallarına mutlaka uymamız gerekir. Madem yaya geçidi, o zaman yavaşlayacaksın. Hele yanında veya önünde giden aracın, rüzgarına kapılıpta tam gaz geçmeyeceksin, yaya geçidinden.
Sen çok şanslıymışsın ki yetişkin birisine çarpmışsın. Eğer bu geçen, küçük bir çocuk olsa, sanıyorum, senin anlattığın gibi bir kazada, çocuğu öldürmen işten bile değildi.

Nasılsa altımızdaki bisiklet, motorlu araç, değil diye hiç bir zaman düşünmemek lazım. Kavşaklarda, yaya geçitlerinde, kırmızı ışıklarda trafik kaidelerine uymamız gerekir.

Sanırım , çarptığın kişi senden davacı olmaz. Çünkü o da şu anda senin durumunu görünce, kendisi de bu kazaya karıştığı için korkuyordur.
Söylenecek o kadar çok şey varki, şu yaralı hasta halinle seni daha çok üzmeyeyim diye , başka birşey demiyorum.

İnşallah iyileşip kalktığında, bisikletine yeniden binebilirsin. Alışman uzun bir süre alacak. Ama trafik kurallarına uyarak, çok dikkatli bir şekilde, her zaman tam konsantre olarak, bisikletini kullanırsan, bu korkunu yenersin.

Ama her zaman, bu olayı hatırla. Her an önüne küçük bir çocuğun da çıkabileceğini göz önünde bulundur. Çok dikkatli ve yavaş sür bisikletini.

Sana geçmiş olsun der. En kısa zamanda iyileşmeni arzularım.

Sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakal.

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Geçmiş olsun.
Dünkü İzmir BSD açılışındaki akrobasi etkinliğinde de bir arkadaşımız 170cm civarındaki rampadan zemine atlarken dengesini kaybetmesi sonucu, zemine kötü şekilde çarptı ve kask takmayan bir arkadaşımızdı.
Sonuç: Alnına dikiş atıldı, kolu da kırılmış.Kask takıyor olsaydı en azından alnında ömür boyu o izle dolaşmayacaktı.

Yazın bisikletli turist rehberliği yaptığımda da onca turist verdiğimiz kaskları takarken (hatta bazısı kendi bavulunda dünyanın öbür ucundan kendi kaskını getiriyordu) Amerika'da yaşayan bir vatandaşımız kask yerine kendi şapkasının daha rahat olduğunu söylerek, ısrarlarıma rağmen kaskı takmamıştı.
Yolda 5.km de duran Anadol kamyonetin kasasına kafasını çarptı, düştü.
Yolda 20.km de düşen şapkası yüzünden aniden sıktığı ön fren yüzünden zemin de çakıllı olduğundan kafasına 5 dikiş atılmıştı.

Kaskın önemini vurgulamaya gerek yok, keşke öyle bir teknoloji olsa da, bisikletler kasksız ilerleyemeseler.

• Beğen

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Arkadaşım bende bir Bursalı olarak o yolu biliyorum.V ebenimde genelde ve sürekli kullandığım bir yol.O yolda yayalar çok fazla o yüzden ne zaman ordan gitsem çok tedirgin oluyorum.Geçmiş olsun.İnşallah kısa zamanda iyileşir ve Bursa yollarında pedal çevirmeye devam edersin.Belkide karşılaşabiliriz.Ne güzel olur....:D :D :)

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
arkadaşım cok gecmiş olsun acil şifalar

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Kron
Çok geçmiş olsun kardeş üzüldük bizde valla acil şifalar diliyorum...

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
arkadaslar hepınııze cok tesekkur ederım. zaten bırdaha kasksız markete bıle gıtmem

Tepki
17
cok gecmis olsun. bisiklet diyerek kucumsemmek lazim. bazen ufacik hizlarda giderken bile buyuk tehlikeler atlatabiliyoruz. O yuzden ozellikle sehir icinde bisiklete binmekten cok tirsiyorum, spdlerden dolayi iki sefer durdugum yerde yere cakilmistim. canim oyle yandiki. kasksiz biisklete binmeyi dusunmek bile istemiyorum, acil sifalar. moralini yuksek tut. o moral senin tekrar bisiklete binmene yardimci olacaktir. bol sans.

spawnx

Üye
Tepki
1
valla fena olmus gecmıs olsun.ama korkma bende kaza yamıstım ama senınkı kadar degıl fena dusmustum.1 kac gun bısıklete bınmek ıstemdım sonra bındım herzaman kaza olacak dıye bırsey yok ama unutmamalı kı bısıklete bınmenın yarısı dusmek.