29 Haziran Pazar, Foça Yeniköy Gezisi, Gencelli Çıkartması

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında izmir_bisiklet tarafından paylaşıldı.

 1. izmir_bisiklet

  izmir_bisiklet Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Sevgili bisiklet dostları,

  Eylül 2007’den bu yana devam eden haftasonu bisiklet turlarımıza Temmuz-Ağustos döneminde ara verilecektir. Temmuz-Ağustos aylarında İzmir’de havanın sıcak olması ve yaz tatili sebebiyle düzenli olarak yaptığımız Pazar turlarımıza ara veriyoruz. Göztepe’den başlayan Perşembe akşamı turları ve yakın zamanda Karşıyaka İskeleden başlayacak Salı akşamı turları yaz boyunca devam edecektir. Türkiye’de düzenli olarak her haftasonu tur yapan tek bisiklet derneği olan İzmir Bisiklet Derneği yıl boyunca turlarımıza katılan bisikletseverlerle önümüzdeki sezon görüşmek üzere kısa bir tatile giriyor.

  Temmuz ayı içerisinde yapılması düşünülen dernek yemeğinde sizlerle görüşmeyi ve eğlenceli bir gece geçirmeyi planlıyoruz. Bunun yanında geçen sene katıldığımız festivaller ve fuarlara bu sene de katılmak için hazırlıklarımız devam ediyor. (Didim Barış Festivali, Sığacık Festivali, Çeşme Sağlık Günleri, İzmir Enternasyonel Fuarı, Otomobilsiz Kent Günü ve diğerleri)

  Etkinliklerde ve turlarda dernek üyelerinin giyebileceği uygun fiyatlı bisiklet forması basılması için firmalar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın zamanda dernek logolu bisiklet forması basımı tamamlanacak ve internet sitemizden duyuracağız.

  Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

  İyi tatiller…


  29 Haziran Pazar, Foça Yeniköy Gezisi, Gencelli Çıkartması

  Parkur : Karşıyaka İskele-Bostanlı-Seyrek-Maltepe-Bağarası-Yeniköy-Gencelli
  Toplanma Saati : 08:30 (Konak İskele 07:45 buluşma, 08:00 Vapuru ile Karşıyaka’ya hareket )
  Toplanma Yeri : Karşıyaka İskele Önü

  Harika gözlemeleri,katmeri,yayık ayranı ve şekerpare tatlısıyla ünlü Foça Yeniköy’e gidiyoruz. Doğal güzellikler içerisindeki köyde bu mevsim her yerde dolup taşan dutların tadına bakacağız. Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Bostanlı-Sasalı yolu-Seyrekköy üzerinden Maltepe-Gerenköy’ü geçerek Bağarası’na varacağız. Buradan Gencelli'ye geçerek sivil toplum örgütlerinin organize ettiği "Termik Santrallere Karşı Gencelli Çıkartması" eylemine katıldıktan sonra Yeniköy'e geçeceğiz. Yeniköy’de verilecek yemek molası ve dinlenme sonrasında İzmir’e dönüş.
  http://www.izmirbisiklet.org/index.php?option=com_content&task=view&id=202&Itemid=2


  BİSİKLET YOLLARI DOSYAMIZDAKİ AKSAKLIKLAR GİDERİLİYOR !!
  Derneğimiz tarafından hazırlanan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne şikayet dilekçesi olarak verilen "İzmir'deki Problemli Bisiklet Yolları ve Park Yerleri Dosyası " 'ndaki aksaklıklar giderilmeye başladı.
  Bisiklet yollarında düzeltilen ilk problemli yer Konak İskelesi'ne 1 km mesafedeki toprak geçiş noktası oldu. Beton yolun gelip 30-40 cm'lik yükseklik ile toprak zemine geçiş yaptığı 3 metrelik bozuk satıh Belediye Ekipleri tarafından beton atılarak düzeltildi.
  İzmir Büyükşehir Belediye'sine yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyor, problemli diğer noktaların gözden geçirilmesi ve aksaklıkların giderilmesi için çalışmalarına devam etmelerini istiyoruz.
  Sahil yolu toprak geçiş önceki hali (9 Mart 2008)

  Sahil yolu toprak geçiş sonraki hali (19 Haziran 2008)  KÜRESEL ISINMAYA KARŞI EGE KIYILARI BİSİKLET TURU

  Küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında kamuoyunu bilgilendirmek ve bisikletin bu sorunlara alternatif ulaşım aracı olduğunu halka anlatmak için çalışmalarına devam eden derneğimiz bu sene yeni bir bisiklet turu için yola çıkıyor. 2007 yılında İzmir'den Atina'ya yapılan "Küresel Isınmaya Karşı Ege'nin iki Yakasında Buluşma" turunun ardından 2008 Haziran ayında yeni bir tur planladı.

  Tur 28 Haziran 2008 Pazartesi günü İzmir'den başlayacaktır.

  Turun amacı son yıllarda dünyanın en büyük çevre problemlerinden biri haline gelen Küresel Isınma ve İklim değişikliği hakkında kamuoyunun dikkatini çekmek ve tur rotasında geçilecek güzergahlarda insanları bu konuda bilgilendirmektir. Ayrıca bu turda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yapılan çalışmalara destek verilecektir.

  ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ :
  İzmir’den olan bisiklet turu Kaş’da sona erecektir. Yaklaşık 600 km’lik güzergah boyunca sunumlar ve söyleşiler yapılacaktır. Turun yaklaşık 9 gün sürmesi planlanmaktadır. 8 kişilik bisikletli ekip günde ortalama 70-80 km yol katedecektir.

  Tur güzergahı boyunca konaklanacak merkezlerde “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği” hakkında sunumlar düzenlenecek, kamuoyunun ilgisi bu konulara çekilecektir. Çevre dostu bir araç olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması, insanların yaşam boyu spor alışkanlığı kazanması, sağlıklı nesiller yetişmesi için bisikletin önemi vurgulanacaktır. Konaklanacak merkezlerde kent içinde yerel bisiklet sürücülerinin katılımı ile şehiriçi bisiklet turları düzenlenecektir.


  TUR ROTASI

  Gün Tarih Başlangıç Bitiş Mesafe
  1. GÜN 28 Haziran İzmir Selçuk 73 km
  2. GÜN 29 Haziran, Selçuk Didim 80 km
  3. GÜN 30 Haziran, Didim Milas 90 km
  4. GÜN 1 Temmuz, Milas Bodrum 40 km
  5. GÜN 2 Temmuz, Bodrum Datça Feribot ile
  6.GÜN 3 Temmuz Datça Marmaris 69 km
  6. GÜN 4 Temmuz, Marmaris Dalaman 98 km
  7. GÜN 5 Temmuz, Dalaman Fethiye 50 km
  8. GÜN 6 Temmuz, Fethiye Patara 80 km
  9. GÜN 7 Temmuz, Patara Kaş 26 km


  Tur Sorumlusu
  Mehmet Savaşçıoğlu telefon 0 505 393 95 13

  savascimehmet@hotmail.com
  gezi@izmirbisiklet.org

  KATILIMCILAR
  Mehmet Savaşçıoğlu 45 Öğretmen
  Ramazan Yıldız 25 Edebiyat Öğretmeni
  Engin Katırcı 23 Üniversite Öğrencisi (İktisat)
  Engin Kılıç 25 Üniversite Öğrencisi (Maliye)
  İlhan Şahiner 21 Üniversite Öğrencisi (End.Müh.)
  Barış Akdere 28 Coğrafya Öğretmeni
  Oğulcan Köken 17 Öğrenci

  http://www.izmirbisiklet.org/index.php?option=com_content&task=view&id=197&Itemid=2

  İzmir Bisiklet Derneği,2008

  www.izmirbisiklet.org
  bilgi@izmirbisiklet.org
   
  Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
 2. Mr.Devran

  Mr.Devran Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ocak 2008
  Mesajlar:
  125
  Beğeniler:
  65
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Volkan Devran
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Yanınızda olmayı öyle çok isterdim ki.. Çok güzel bir gezi olacak, katılan herkese iyi eğlenceler diliyorum.. Bir de bu sıcaklarda dikkatli olmanızı öneriyorum, gerçi eminim her türlü tedbiri almayı düşünürsünüz. Pedalınız rahat, Tanrı yanınızda olsun :)
   
 3. Batum23

  Batum23 Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  29 Haziran Pazar, Foça Yeniköy Gezisi'nde
  büyük ihtimal Size eşlik edicem inş bi problem çıkmaz..
  bu arada www.izmirbisiklet.org site açılmıyor :(