29 ağustos - 6 eylül samsun - batum gezisi

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Merhaba arkadaşlar,

Bir sıkıntı sorun olmazsa 29 Ağustos sabahı Samsundan başlayıp 6 Eylül Pazar günü Batum' da son bulacak bir gezi planı yaptım kendime, uzun zamandır bu gezinin hayalini kuruyorum. Tur zaman sorunu sebebiyle sadece Karadeniz sahil şeridi üzerinde yapılacaktır. Günlük ortalama 100 km sürüş yapacağım, yanımda fazla bir yük almayı düşünmüyorum. Ortalama 550 - 600 km yapmış olacağım. Beğendiğim şehir yada köylerde 1 gün konaklama yapacağım.

Daha öncesinde bu rotaları pedallayan ve burada yaşayan arkadaşlardan yol hakkında, nerede ne yenir ne içilir, nerelere gitmek lazım ve bunun gibi bilgileri söylerlerse sevinirim. Rota hakkında da önerilere açığım.

Benimle gelmek isteyen arkadaş olursan seve seve beklerim.

https://i.hizliresim.com/1kNYPj.jpg

https://i.hizliresim.com/Eq3YrB.jpg

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
genel itibariyle çok zorlamicak bir tur ben trabzonda yaşıyorum trabzona girdiğinizde kolay çıkamayabilirsiniz uzungölü sümelası yaylası ... :)

nerelerde konaklamayı düşünüyorsunuz ? hocam ekleri bi kontrol etseniz @FatihC.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@ziyainal

öncelikle uyarın için teşekkürler

9 günde 600 km benim için çok bir km değil, günlük 200 km yi devirdiğim turlarımda oldu. O sebeple bir gün yol bir gün gezi olacak şekilde turu bitirmeye çalışacağım. Konaklama ucuz yer bulursam kalırım, bulamazsam çadıra devam :) Bende Karadeniz' liyim o yüzden oraların havasını tahmin edebiliyorum. Gün içinde yağmura maruz kalabilirim fakat sıcaklık ve nem oranı sebebiyle en güzel tarihini eylül ayının ilk haftası olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ziyainal

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
6 günde 600 km zorlamaz evet zaten önceki mesaj da da çok zorlamicak bi tur olduğunu yazmıştım yol güzel gerçi tüneller biraz can sıkıcı olabilir onları da bazen çevre yolundan değil de iç yoldan geçerek halledebilirsiniz.
rota güzel kimi zaman içerlere dalarsanız çok güzel yerler görebilirsiniz trabzonda konaklama konusunda seve seve yardımcı olabilirim. @FatihC.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@ziyainal çok teşekkür ederim. Özelden telefon numaranızı yazarsanız sizi arayabilirim.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@Kadir AYINTAP uyarısı ile samsun batum arası deniz hep solumda kalacak, çoğu yerde bölünmüş yollar sebebiyle denizi göremeyebilirim de, ben bu ince detayı düşünememiştim. Gezerken deniz manzaralı gitsek fena olmaz diil mi :) Rotayı bu sebeple tekrardan gözden geçirmekte fayda olduğuna inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kadir AYINTAP

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
evet deniz hep solunuzda kalacak ama yine de deniz göz mesafenizde olacak bence yine de güzel bir rota olabilir.

@FatihC.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@ziyainal Sarp Sınır Kapısından başlayıp Sinop'a kadar gitmek sence nasıl olur ? İlk rotaya göre daha iyi mi ?

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@FatihC.
bu rota da denizin hemen yanından gideceksiniz ilkine göre daha güzel olabilir ama , ben de bir alternatif sunayım madem sarpa kadar geliyorsunuz o zaman artvinden başlayın biraz çoruh manzaralı şekilde hopaya kadar gelin sonra karadenizi sağınıza alıp devam edersiniz

MertAhci35

Üye
Tepki
134
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Aslında benimde böyle bir tur yapasım var.İzmir'den samsun'a gelsem beraber pedallasak fena olmaz hocam :)

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar Kuruluştan Kurtuluşa Turuna katılacağımdan dolayı şimdilik bu turumu ileri tarihe erteliyorum.