29/04/07 Muğla-Gölcük-Karabörtlen-Portakallık-Elmalı-Yeşilova-Gökova-Akyaka Gezimiz.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Değerli forum dostlarım 29 Nisan Pazar günü öğleden sonra saat 13:00 de Mustafa hocam,Kürşat ve ben buluşarak 60 km'lik çok güzel bir gezi yaptık.Gezimiz mis gibi kokan çam ve portakal ağaçları eşliğinde oldu.En kısa zamanda bu güzergehı tekrarlamak istiyoruz.Hemen foroğraflara geçiyorum.
Muğla'dan Denizli karayoluna çıkıp 13 km sonra Kent ormanı girişinde mola veriyoruz.Fotoğraf makinasının tarihi yanlıştır bilgilerinize.
(link)

Kürşat ve Mustafa hocam.
(link)

(link)

Gölcük köyüne varıyoruz.Birden yağmur bulutları çıktı ve hava yağmura döndü.Ancak kararlıyız yolumuza devam ediyoruz.
(link)

Gölcük'te kahvede kısa bir çay molası.
(link)

Göcük'te ekinler ve yağmur bulutları.
(link)

Karabörtlen-Ula yol ayrımına doğru çam ağaçları arasında yola devam ediyoruz.
(link)

(link)

İnişli çıkışlı yolda manzaranın tadını çıkararak ilerliyoruz.
(link)

(link)

(link)

(link)

Ula-Karabörtlen yol ayrımında çeşme başında kısa bir mola veriyoruz.Bisikletlerimiz dinlenirken.:)
(link)

Bulutlar peşimiz sıra bizi takip ediyor.
(link)

Yol ayrımından Karabörtlen'e doğru ilerliyoruz biraz önceki yağmur bulutları buraları ıslatarak geçmişler.Kontrollü bir şekilde inişe geçtik.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Devam edecek...

Scudo

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Aşağıda Karabörtlen karşıki dağlara yağmur yağıyor.
(link)

Karabörtlen girişi köprüden sağa Portakalllık'a saparak yolumuza mis gibi kokan poratakal bahçelerinin içerisinden devam ediyoruz.
(link)

Portakallık köyü girişi.Bizleri daha köyün girişinde keskin bir portakal çiçeği kokusu karşılıyor.Derin derin nefes alarak ciğerlerimizi bu mis gibi kokuyla dolduruyoruz.
(link)

Sağlı sollu portakal bahçelerinin içerisinde ilerliyoruz.
(link)

(link)

Elmalı köyüne geliyoruz.Köy meydanında köylülerle sohbet ederek çaylarımızı yudumlayıp biraz dinleniyoruz.
(link)

(link)

Kısa bir moladan sonra Yeşilova'ya doğru devam ediyoruz.
(link)

Adı gibi her taraf yemyeşil sizler için durup fotoğraf alıyoruz.
(link)

(link)

Yeşikova ve Gökova köylerini geçerek Akyaka'ya ulaşıyoruz.İyice acıktık vakit kaybetmeden balık ekmek yemağe sahile iniyoruz.
(link)

(link)

Arkadaşlar toplamda 60 km'lik harika bir gezi oldu.Umarım sizlerde beğenirsiniz.Dönüşü Akyaka belediye otobüsü ile yaptık.Muğla bisiklet platformu olarak sizlerin huzurlarınızda analayışlarından dolayı Akyaka belediye başkanlığını kutluyor ve teşekkürler ediyorum.
Bir dahaki gezimizde buluşmak üzere...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Can'cım merhaba

Aynen bizim Ekşili göleti gezimiz gibi, yağışsız bir havada yola çıkıp , yolda yağmura yakalanmışsınız. Bizde aynen yakalandık, ama gruptan tek kişi bile hadi dönelim , yağmur yağıyor demedi.
Sizin gezide süper yerlerde ve çok güzel geçmiş.

Geziye katılanları kutluyorum, sanada bu kadar emek çekip bizlerede bu gezinizi yansıttığın için çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

Tepki
49
Can selam,

Cok guzel bir tur olmus ayagınıza saglık. Yakın zamanda bir Akdag tırmanıs turu daha yapmak niyetindeyiz. Mugla dan arkadasları da bekliyoruz artık.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Ender Alıcıoğlu

Ender abicim merhaba,

Elimden geldiğince gezilerimizi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Arkadaşlarım olmasa tek başıma bu gezileri yapamam.Onlarında katkısını inkar edemem sağolsunlar varolsunlar.Yağmur altında bisiklet sürmeninde ayrı bir zevki var.Abicim iyi dileklerin ve desteğin için bende teşekkür ederim...

@aykut fethiye

Aykut merhaba,

Evet çok güzel bir gezi oldu.Mis gibi çam havası ve portakal çiçeği kokusuna doyduk.Bende seni buralara bekliyorum...

eristi

Üye
Tepki
53
Can Abi eline sağlık, tabi sen kısa geçmişsin bu turu aslında sayemde oldukça uzun bir tur oldu :) Fotolardan da anlaşılacağı üzere hava çok güzeldi ne sıcaktan bunaldık ne de üşüdük, ısmarlama gibiydi. Çok güzel bir gezi oldu. En kısa zamanda tekrarı umuduyla

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@eristi

Rica ederim Kürşat,seninde eline sağlık.Haklısın hava çok güzeldi.Daha çok geziler bizleri bekliyor...

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Ayağınıza sağlık. Güzelim narenciye bahçelerinin arasında yol almak ayrı bir zevk.
Fotolar için teşekkürler.

Esen kalın

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
Can Abi süper bi tur olmuş.daha önce gördügüm yerler olunca pek mutlu oldum.a ben burayı biliom diye:D :D .teşekkürler paylaşım için...

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ayaklarınıza sağlık çok güzel olmuş gittikçe açılıyorsunuz bu sanki daha uzun bir yolculuğun antrenmanı gibi hadi hayırlısı

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
can kardeşim merhaba yine süper bir gezi ile baharı karşılamışsınız katılan herkese ve size paylaşımınız için teşekkürler

kemal tecimen

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
Can bey, Musatafa bey ve Kürşat bey,
çam ve portakal ağaçlarının mis gibi kokusunu bizlerde koklar gibi olduk.
bu güzel gezi ve fotoğraflar için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
abi ne diyeyim ki:)
harika bi gezi olmuş sizleri kutlarım pedallarınıza kuvvet.
bi sonraki gezilerinizi bekliyoruz,sizleri takip etmeye dewam edeceğiz:)

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Cevap yazan,abrean,deryak,felis911,k.tecimen,Lütfü Çolak ve elman_Temel hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim:) Siz değerli dostlarla zaman ve fırsat buldukça gezilerimizi paylaşmaya devam edeceğim...

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Can, sizin bu tur çok güzel olmuş. Fotoğraflara baktıkça canım çekti valla. Keşke gelebilseydim ama malum sezon hazırlıklarına başladım, günler çok yoğun geçiyor. İnşallah sezon sonunda bu turu beraber tekrarlıyalım. Paylaşım için teşekkürler...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Can Abi muhteşem bir gezi olmuş. BU seferkine bittim hakikaten. Paylaşım için teşekkürler...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@tırt kaptan

Fırat kardeşim inan benimde bu gezi çok hoşuma gitti:) Hava ve doğa mükemmeldi.En kısa sürede bu rotayı tekrarlıyacağız.Mutlaka sende olacaksın.Zira senin olduğun turlar çok neşeli oluyor...

@KevSerSeri

Kevser iyi dileklerin ve ilgin için bende teşekkür ederim...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
slm can bey,

hem geziniz hem o fotoğrafları izlemek büyük keyif. siz gezin biz izleriz inanın.

tüm geziye katılanları kularım..
sevgiler...

Sümer

Forum Demirbaşı
Tepki
66
harika gezi ve bir o kadar güzel paylaşım

inşallah Muğla ve diğer güzel tatil beldelerinde bisiklet sürme şansımız olur, anadolunun güzelliklerini yaşamak bambaşka olsa gerek

yüreğinize, ayaklarınıza ve pedalınıza sağlık

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
cancım fotalar güzel , gezi güzel , herşey çok güzel
yaşadığınız yer de harika . insanın ....keşeke bende orada olsaydım ... diyesi geliyor. :(
içinize sinsin ....:)
izin ekip daha çok gezer . bize de şimdilik buradan seyretmek düşer
sağlıcakla kalın.