28"'lik dişsiz lastik

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar geçenlerde bir bisikletin üzerinde gördüm çok hoşuma gitti hani bu yarış motorlarinin lastikleri gibiydi dişsiz acaba bu lastikler ne olarak geciyor?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Yol tutuşunu etkileyen bircok faktör vardır.Lastiğin yapısı,hamuru,ustundeki agırlıga gore hava basıncı,bisiklet ustunde virajda duruş pozisyonunuz,karonuzun açıları vs.Öyle bir soru sordun ki Oguzhan :) deneyimli abilerimiz arkadaşlarımız buna gerekli cevabı verecektir.

• Beğen
Tepkiler: Buğra Otaklı

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Şimdi ben sadece lastik açısından sormuştum. :) Siz çok açtınız konuyu. Yani mantık yürütürsem eğer dişleri olmadığı için daha stabil ve daha hızlı olur bisikletiniz heralde. Dişlilerde dişler yere daha çok tutunduğu için bi miktar daha yavaştır ve yol tutuşu biraz daha artabilir. Tabii bunlar sadece varsayım. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yol tutuşu daha iyi alacağınız lastiğe göre yanal performansı dişli lastiğe göre daha kötü

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Dişli lastiğin slick lastiğe göre yol tutuşu daha fazla degildir.Aksine dişsiz düz yani slick lastik hem içerdiği basınçlı hava hem de dişsiz oldugu için bütün lastik dokusunun yere temas etmesi nedeni ile zemine daha çok yapışma eğilimi gösterir.Bununla ilgili atölyemiz kısmında tekerlekler bölümünde bi yazı olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Edip D. ve ihtiyar

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
asfalt pist yarışı yapan araçlarda da dişsiz lastik kullanılır. oradan pay biçin dişli dişsiz lastiğe