28 jant lastiğe 700x32 mi 700x35 mi? öneri?

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
merhaba arkadaşlar 28 jant şehir ve tur bisikletime yeni lastikler takacağım iki lastik kalınlığı arasında kararsız kaldım 700x35 mi yada 700x32 mi almalıyım? geçmişte bu iki lastik grubunu da kullanmış olan arkadaşların bu lastiklerle ilgili eksileri ve artılarıyla görüşlerini bildirirlerse sevinirim selamlar..

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 yıl continental sportcontact 700*35 lastik kullandım. Lastik desensiz lastikti yaklaşık 550 gram ağırlığı vardı. Sonradan maxxis overdrive 700*32 lastik aldım. Ağırlığı 400 gram (teki) gelen lastikle herhangibir sürüş ve denge bozukluğu yaşamadım. Üstelik bisikletin arkasında römork kullanmama rağmen bisiklet oldukça stabil gidiyor. Hem lastik ağırlığını azalttım hemde sürüş konforu bozulmamış oldu. Şunu anladımki tur bisikleti için en uygun lastik kesinlikle 32 ebat olanları. bundan sonra başkasınada bakmam.

• Beğen
Tepkiler: levent koç

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
seçim tamamen kullanıma bağlı, asfalt üstünde günlük kullanım ve günlük turlarda hafif yük ile kullanırsanız 32c daha akıcı ve keyifli olur, ben şuan 35c kullanıyorum ama değiştireceğim zaman kesinlikle 32 ye geçerim. yol tutuşu frenleme gibi durumlarda kaliteli lastik hamurundan 32c lastiği naylon 40c lastiğe tercih ederim :D

• Beğen

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
bizim turlarımız genelde arkadaşlarla şehir içi ve şehire yakın köylere oluyor bu anlamda minimum 30 maximum 80 km. yapıyoruz yükümüzde max.2-3 kg'yu geçmiyor.. bu anlamda mehmetsunu ve utkusener arkadaşların yazdıklarına katılıyorum.. bencede 700X32 lastik işimi görecek diye düşünüyorum.. bu arada bu lastiklerin sonundaki c harfi ne anlama geliyor? ör:700x35c

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@levent koç

c değerinin terim anlamını bilmiyorum fakat göz alışkanlığı olarak yazdım bende :D ama 700 değeri jant büyüklüğü 35 ise lastik kalınlığı anlamında c harfini jant ve lastik ölçüsü için kullananlar oluyor

• Beğen

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
bende 40 vardı 32'ye geçtim. Akıcılık olarak çok farketti, dönüşlerde de daha rahat, hafif yatarak dönebiliyorum. Denge gibi bir problem olmaz. Bir keresinde çok yüklemiştim bisikleti yavaş hızlarda iken biraz tedirgin etti ama pek sorun olmadı. Yani 32 al.

• Beğen

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
merhaba arkadaşlar 28 jant şehir ve tur bisikletime yeni lastikler takacağım iki lastik kalınlığı arasında kararsız kaldım 700x35 mi yada 700x32 mi almalıyım? geçmişte bu iki lastik grubunu da kullanmış olan arkadaşların bu lastiklerle ilgili eksileri ve artılarıyla görüşlerini bildirirlerse sevinirim selamlar..

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
kararsız kalacak bir şey yok. ikiside birbirine o kadar yakınki...
konfor-bozuk yol kalın lastik seçin. hız-asfalt yol ince lastik seçin.
uzun tur kalın lastik, kısa tur ince lastik