28" Cant Bisiklete 29" Maşa Uyar Mı ?

onur koç

Üye
Tepki
5
Bisiklet
JBC
Değerli dostlar,
Ghost Cross 1800 marka 28" bisikletimin maşasını geliştirmek istiyorum fakat 28" maşa seçenekleri bir elin parmaklarını geçmiyor. Bilindiği üzere 28" bisikletler şehir olarak geçtiği için maşalar genelde 63mm, ben 100mm lik daha performansa dayalı bir maşa almak istiyorum. 29" maşaları kullanabilirmiyim bilgisi olan arkadaşlarımdan destek bekliyorum.
İkinci olarakta 29" mtb dış lastikler 28" canta takılabilirmi?
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zaten 28 ile 29 lastiklerin jant çapı aynı. Sadece lastik büyük. Eğer lastik, mevcut jant için fazla geniş veya dar ise olmaz, değilse olur. Maşanın da aynı sebepten uyacağını tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: onur koç

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Sıkıntı olmaz takabilirsiniz fakat çok ağırlar :) havalı bir şey almaya kalkarsanız da çok pahalılar... Tur bisikleti için 100mm çalışma mesafesine gerek duyulmaz MTB yarışlarında bile 80mm kullanılıyor... Tabi tercih sizin :)

onur koç

Üye
Tepki
5
Bisiklet
JBC
@Kürşat AKINCI

anladım, bende mtb yarışlarına katılmayı düşünüyorum, derece amaçlı değil keyif amaçlı bir katılım amacındayım, yeni bir mtb almaktansa ilk etapta lastikleri değiştirmem işimi görecek. Zira cross 1800 mtb sitiline uygun gibi geliyor.

bu arada maşaların fiyatı benimde dikkatimi çekmedi değil :D

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Onur Koc

Dostum ; Cross kadro ile MTB yarışına katılmaz. Kadroyu çatlatırsın...