28" Bisiklete 29" MTB Jantı Takabilirmiyim ?

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Bisiklet
Ghost
Forumda lastikler ile ilgili bilgi mevcut 28" - 29" lastikler birbirine uyuyorda jantlarla ilgili bilgi bulamadım.Merak ettiğim Ghost Cross 1300 bisikletim var 29" MTB jantını takabilirmiyim
şu an takılı olan janttan memnun değilim biraz o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.28" jant aratınca doğru dürüst bişey bulunmuyor bu yüzden deneyen bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
5.278
Evet takılabilir. 29er bisikletlerin jant çevre ölçüsü aynı 28'' bisikletlerinki gibi. Dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var.
Öncelikle sizin bisiklet V frenli. Alacağınız jant da V fren uyumlu olmalı. Disk frenlisi olmaz.
Sonrasında, şu an kullandığınızın jantın ertro ölçüsü 622x19. Alacağınız jantın ölçüsü 622x21'i geçmemeli, ki ince lastik takabilesiniz.
Son olarak vites uyumu durumu var. Alacağınız jantı bilmeden bir şey söyleyemem. Genelde uyar.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Bisiklet
Ghost
teşekkürler bilgi için ölçü konusunda dikkat ederim uyumda sıkıntı olmamasını öğrendiğim iyi oldu kadroda ön maşada hd fren uyumlu geçmeyi düşünüyorum benim işimi biraz daha kolaylaştıracaktır.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
151
Bisiklet
Sedona
Aynı şeyi ben merak ediyordum hatta gözüme kestirdim. Rst neon rl maşa var sedona 341 kullanıyorum. Maşadan sorun çıkar mı bilmiyorum.

Yukarı Alt