27 Subat / Pazar - Avrupa Sahil

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Tarik, Kadikoy sahil yolu konusunda sen deneyimlisin, gecen sene birlikte binmistik.
Onemli olan sizin yakadaki arkadaslara bu konuda bilgi aktarabilmek, ben daha onceki yazimda bahsetmistim, araclarin olmadigi bir yolda stressiz vede keyifle surus imkanimiz var kadikoy pendik sahil yolunda. Pendik Tuzla koftecileri arasi max. 8 km. caddede gidiyoruz. Burada arac yogunlugu cok az oluyor, korkmadan rahatca binebiliyoruz, birde bisikletci gibi giyindigimizden, cogu arac bizi ezip gecmek yerine pesimizden yavaslayarak "-anaaa bunlar uzayli herhalde, bi bakalim nasil gidiyorlar" dercesine hareket ediyorlar :)
Sabah bulusmak icin de sabahin korunde hareket etmenize gerek yok, sabah 9 daki kadıköy-beşiktaş vapuruna binseniz rahat rahat 10,30 bostancidaki bulusma yerinde olabilirsiniz ki kadikoy bostancı arasını da cok guvenli bir sekilde geçmek mumkun, büyük bir bölümü araçların olmadıgı sahil yolundan gidiliniyor Bostanciya kadar. Bunun yanı sıra daha erken bulusmamız da mümkün tabiiki.
Amacimiz okul yada is yerindeki stresli gecen zamanimizi birlikte guzellestirmek. :p

Scudo

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
gelin gelin avrupadan bızım oraya. Beklerız. 10 30 da bulusur gec kahvaltı yaparız haha

ama onemlı olan gunes olsun :)

TARIK

Üye
Tepki
7

Cevap veriyorum, hayir Bostancı motor iskelesi :D
Ama aradaki yol hem cok uzun degil hemde oldukca keyifli bir parkur...
Yani korkulacak veya yorucu bir yol degil.
En kötü ihtimal Bostancı - Kabatas arasında deniz otobüsü var galiba...

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Tarık,karşıdan buraya gelen arkadaşlar olursa o kadarda vicdansızlık yapmayız,onları Kadıky'den karşılarız,en azından ben karşılarım.Yalnız buluşma saatinin gene 9 olarak kalmasında yarar görüyorum.10:30 gibi yaptığımızı düşünelim,buluşma noktasındaki tanışma faslı falan derken yarım satte öyle geçer,Kartal'a kahvaltıya gittiğimiz zamanda birşey kalmamış olur. :D .Bence gene 9 da buluşalım.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Merhabalar,
Once Ilgın'a cevap vereyim, her seyden once Avrupa yakasi bisiklet sever arkadasları organize etmek gerekiyor, bisiklet guzelligini bireysel dusunmemeliyiz. Orada, gelecek olan arkadaslar ortak karar verip ayni saatte ayni gemi de olmalari kendi menfaatlerine olacaktir. Cunku 2 kisi bisikletlerin başında durup sigara içerlerken ( :ci: ) diğer arkadaşların salonda oturma şansları var. Bunun yanı sıra ayakküstü birbirlerini daha fazla tanıma şansları olacak. Daha sonra Behcet arkadaşımın da dediği gibi bende Kadıköye gelip sizleri karşılayabilir ve birlikte Bostancıya geliriz.
En kötü ihtimal Bostancı - Kabatas arasında deniz otobüsü var galiba demis Tarik arkadasimız, ama, sanırım deniz otobüsüne bisiklet için ek ücret ödeniyor, şehir hatları vapurunda bisiklete para alınmıyor.
Ola ki geldiniz, ama hava yağışlı geçicek gibi. Tuzla şart değil, heleki ilk tanışmamızda,
öyle ya , bisiklete iyi binen de var binemeyende, birde bütün kış binmeyip hamlayan arkadaşlarımız da var. :mad:
Biz Caddebostan_sahil_grubu olarak bu tip durumlarda uzun süreli bisiklete binmek yerine Kartal civarında bisikletlerimizi gözümüzün önüne park ederek güzelce kahvaltı yapabileceğimiz bir yere gidiyoruz. Nasıl olsa her gün olmasada bütün yaz bisiklete mutlaka bineceğiz. Bu yüzden bisiklet üzerinde terleyip hasta olmak yerine, güzel pazar sabahı kahvaltısını tercih ediyoruz.
Kişi başı 12,500,000 TL olan kahvaltımızda aklınıza gelen herşey limitsiz.
Yani bu seferlik buluşmamızda Tuzlaya kadar giderek sürünmek yerine 1,30 saat süresince beraber pedallayalim, ve yorulmaya başlamis olacagimizi düşündüğümden direk grubumuzun kahvaltı yerine gidelim. Kahvaltı sürecimiz yeni tanışıyor olduğumuzdan ve yapacak olduğumuz gırgır+şamatadan dolayı yaklaşık 2-2,30 saat sürer.
Akabinde büyümüş olan göbeklerimizin durumuna göre ( :p ) yine pedallarımıza asılırız, isterseniz daha ileriye gideriz, yada dönüş yoluna geçeriz. :rolleyes:
Ne dersiniz ?
Sewgiler

TARIK

Üye
Tepki
7
Turhan Abi ne güzel dedin.
Daha öncede dedigim gibi ben varım.
Hadi arkadaslar bi ses verinde gidelim hepberaber....

sevgiler

Tarık

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Evet arkadaşlar,Avrupa Yakasındaki kişilerlede tanışmak bize mutlulıuk verecektir.Lütfen kimse ilk başlarda bizlerinde düşündüğü gibi,'' bunlar bizi aşar,biz bunlarla gidemeyiz'' diye düşünmesin.Kimseyi arkada bırakmıyoruz.

T

Tuğrul

Misafir
Evet arkadşlar Anadolu yakasında buluşalım.
Gezi hızımız gurubumuzdaki en yavaş arkadaşa göre ayarlanacaktır.

Selamlar

ilgin

Üye
Tepki
12
avrupa yakasina sunu söyleyim eger basiktasta bulusup karsiya gececeksek 8:15 vapuruna binersek
8:35 ya da 8:40 da, eger 8:45 vapuruna binersek 9:05 ya da 9:10 da kadiköy de oluruz

EEE? avrupa grubu ses verin? Besiktas uygun mu ? Uygunsa hangi vapura binicez?

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
valla beşiktaş'tab sultanahmet sonra eyüp sultan sahil yoluna gelirseniz.ben ve arkadaşım kesin geliriz.nede olsa eyüp sultanlıtyız.sizi sahil yolu benim ise tek anterman sahama.götürebilirim.gerekirse gözü alan varsa pier lotiye çıkabiliriz.ama etrafından bisiklet'le dolaşarak.yukarı çıkıp.bi çay içelimderim.manzara gayet guzel.güneşli havadan kayış dağı gözüküyoo.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
evet bence beşiktaş'ta buluşup hepberaber karşıya geçelim.böylece karşıya geçene kadar kaynaşırız.eğer gelebilirsem.beşiktaş'ta buluşalım derim.avrupa yakası bence biraz sesini çıkarsın

TARIK

Üye
Tepki
7

Selam Ilgin ve bize katılacak olan tüm Avrupa yakası bisikletcileri,
Düsünceme göre engeç 8:15 e binmemiz lazım. 7:45 aslında en uygunu olur. Ama saniyorum Bostancı hareketi 9:30 a alabilirse arkadaslar 8:15 vapuru gayet uygun olacaktır.
Pazar sabah 8:15 vapuru icin Besiktas, Kadıköy vapur iskelesinde bulusuyoruz o halde.
(Sagnak yagmur olmazsa tabii)

Sevgiler

Tarık

TARIK

Üye
Tepki
7

Selam Cagatay,

Eger Besiktas sana ters olacaksa Emiinönü Kadıköyde yapabilirsin. Sanırım orası daha kolay olur sana.En geç 8:30 da Kadıköy de olacak sekilde hareket edebilirsen sorun olmayacaktır.

görüsmek üzere

Tarık

ogun cavus

Üye
Tepki
0
selamlar pazar sabahı bir terslik meydana gelmezse beşiktaş vapur iskelesinde buluşmak üzere
sevgiler Ogün Çavuş

roadworms

Üye
Tepki
58
Selam tarik abi buluşma saatini ve yerini tam olarak bildirirmisin.Bende yagmur az olursa geliriyorum. :D

TARIK

Üye
Tepki
7
Merhaba Arkadaşlar,
Sabah eger sagnak halinde bir yagmur yagmıyorsa geziyi yapıyoruz.
Besiktas daki Kadıköy vapur iskelesinde 8:15 vapuruna biniyoruz. 8:30 gibi kadıköyde oluruz sanırım.
Bu arada Turhan Abi acaba bostancı bulusma saatini 9:30 yapabilirmisiniz ???

Sevgiler
Tarık