" 27 Nisan " Pazar....Poyrazköy Rampa + Ekşııın (:

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
Yokuşlar ve hava durumu düşündürüyo beni. Kondisyonum orta seviye. Sizi yavaşlatırsam olmaz.. :)

Scudo
Tepki
29
Merhaba arkadaşlar...Belgrad gezisi bayağı güzel geçti...Fakat birbirini tanımayan yeniler,kaynaşmış eskiler arasında garip kaldılar...Ne yalan söyliyeyim,yolculuk dışındaki oturma zamanında biraz sıkıldık...Mesela şöyle aramızda oyunlar,yarışmalar gibi etkinlikler gerçekleştirseydik,piknik daha da şenlenirdi,gibi geliyor bana...
Ama
onun dışında her şey çok güzeldi...Bir de mangal kuyruğu çok bekletmese idi...
Fakat
yine de bu organizasyon ve yollardaki uzun bisiklet konvoyu,bize çok zevk verdi...Hele o seyircilerin yüzlerindeki;"helal olsun size,avrupai görüntünüzle,yavrularımıza iyi örnek oldunuz" ifadeleri,mutlaka hepimizi mutlu etmiştir...
İnşallah
bir mani olmazsa,Poyrazköy etabına,Bebekten Çengölköy'e geçerek katılacağım...Sizler,Kadiköyden gelerek,bir süre sonra,nasıl olsa beni sollayacaksınız...Ben ağır ağır giderken,siz bir müddet sonra bana yetişirsiniz...
Tekrar
görüşmek üzere...
P.S. Bu organizasyonda emeği geçenlere çok teşekkürler...

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Gezimize ilişkin son katılım listesiii...

1. Mert (sports-man) telsiz var
2. Kudret (Robocop)
3. Kemal
4. Mehmet
5. Koray
6. Haluk
7. Selçuk abi (gelcek inşallah)
8. Yiğit
9.brol
10. Şeref
11. Hakan (hasta,durumu düzelirse)
12. Hcyoldas + 1 veya +2
13. Muhammet (%50)
14. Okan
15. makaw (belki)
16. Kıvanç (düşünüo)
17. FERDIONAT
18. Evren
19. Victory
20. Ömer
21. ahmetkomurcuoglu
22. ....

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Way be baya kalabalık oldu.Ben bu kadar bile beklemiyodum walla.

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Walla rampalarını bilemiyorum ama kilometre olarak çokda uzak değil.Üsküdar - Baykoz arası 10 km (?) Beykoz-Anadolu Kavağı arası 10 km, Kavak-Poyrazköy arası 6 km imiş haritada öle gösteriyo.Üsküdar -Beykoz arasını tahimini söledim.ilen varsa düzeltilebilir.

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Poyrazköy, Beykoz ilçesinin en meşhur köylerinden birisidir. Tipik bir balıkçı köyü olan Poyrazköy turistlerin de uğrak yeridir. Kuruluş tarihi altı yüzyıl öncesine kadar giden Poyrazköy'e ilk yerleşenlerin Cenevizlilerin olduğu tahmin edilmektedir. Köye daha sonra Bizanslılar gelip yerleşmiş ancak köyün Osmanlı hakimiyetine geçmesinin ardından Trabzon ve Rize'den getirtilen insanlarla birlikte çehresi değişmiştir.

Köyün kuzey doğusunda, boğaz girişine hakim bir yerde bulunan gözetleme kulesi, ünlü Osmanlı tarihçisi ve devlet adamı Cevdet Paşa'nın kayıtlarına göre 1778'den sonra
Kaptan-ı Derya Cezayirli Hasan Paşa tarafından Fransız mimar Baron de Tott'a yaptırılmıştır. Bu gözetleme kulesinin giriş kapısının sağında ve solunda personelin kalması için inşa edilen mahsen girişleri oldukça özgün bir karakter arzetmektedir.

Köyde bulunan Poyraz Kalesi de yine aynı dönemlere aittir. Poyraz Kalesi'nin hemen karşısında Garipçe Kalesi bulunmaktadır. Kara kısmından çok az bir bölümü görülebilen kale askeri amaçlar için kullanılmıştır.

Eşsiz sahili ile nefes kesen bir manzaraya sahip olan Poyrazköy, birbirinden hünerli balıkçı lokantaları ile ünlüdür...

Gez-Gör-Öğren.:D:D

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
@hcyoldas

Hakkıcım köyün tarihçesi ve aydınlatıcı bilgileer için teşekkürler beaaa:D Pazar günü mutlaka ( yağmurluk,iç lastik,gerekli malzm ) yanınızda olsun:) Son hava raporunu 1 asssdan veriiyoruum,Üsküdar'da görüşmek dileği ile;) ........sevgilerrr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

• Beğen
Tepkiler: ahmetkomurcuoglu

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Gezimize ilişkin hava değişim raporuu;)

Pazar
Yağmur Olasılığı. Kapalı. Yüksek: 59° F. / 15° C. Rüzgar KB 11 mil. / 18 KM/S. Chance of precipitation 20%.

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

Kıvanç Terzi

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
b'Twin
Mert abi sizlere katılmayı çok isterdim ama şu an bilgisayar başında bu mesajı yazarken bile zorlanıyorum.Çok kötü şifayı kaptım abi sizlerle birlikte olamıcağım için çok üzgünüm sözümü tutamıcağım içinde ayriyeten üzgünüm:( inşallah iyileşince sizlerle tekrar birlikte olucağım

• Beğen
Tepkiler: sports-man

hakany

Üye
Tepki
45
Selam arkadaşlar çok üzgünüm, yanınızda olamayacağım, malesef henüz bisiklet üstüne çıkabilecek kadar iyileşemedim. Sizlere iyi eğlenceler ve kazasız belasız bir sürüş diliyorum. :( :( :(

• Beğen

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Abi son hava durumu ve güncel liste ki durum nedir.?

victory

Daimi Üye
Tepki
174
yagmur müthiş:) turun ertrlrnme gibi bir olasılıgı olmaz inş... haftayada bi orgnz. olmadıgı takdirde katılcagm son tur :( görüşmek üzere..

ferrari360

Üye
Tepki
8
eger gripten kurtulursam yanınızda olmayı cok isterim..bu arada belgrat orman gezisi cookk güzeldi..tekrar görüşmek üzere

• Beğen

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
ewet mert bey yarin hava yagmurlu gozukmekte planlariniz nelerdir. :)

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
arkadaşlar met'in hafta sonu pc'ye bağlanma olanağı yok,ama isteyen olursa diye ilk sayfada verilen irtibat numarasından irtibata geçebilirsiniz.en azından görüşüp bilgi sahibi olan arkadaşımız olursa buradan gezi ile ilgili gelmek isteyen sporcularında bilgilendirilmiş olur.

mert arsan irtibat telf.
Complete
Sports*-Man
0533 263 21 69

• Beğen
Tepkiler: victory

victory

Daimi Üye
Tepki
174
camurluk yok yaklaşmayın sularım .. fazla camurlugu olan varmı :)

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Ozaman şimdiden dua etmeye başlayalım ki yarın yağmur yağmasın.

Okan71

Aktif Üye
Tepki
147
@msd_57

Yağmurda zor olacak ama , madem siz kararlısınız , o zaman ben de 9 da üsküdardayım. Arkadaşlar mutlaka su geçirmez birşeyler giyin.