27 Mart Pazar - Critical Mass İstanbul Avrupa

Tepki
46
Arkadaşlar selam..

İstanbul'da geçen seneden beri her ayın son cumartesi günü yapılan Critical Mass bisiklet turlarının sadece Anadolu yakasına hitap ettiğini düşünerek Mart ayından itibaren Avrupa yakasında yaşayanlara da hitap edecek bir Critical Mass buluşması tertiplemeye karar verdik. Düşüncemiz her ayın son Pazar günü saat 16:00 da düzenlemek. Yer ise : Beşiktaş Meydanı

İlk buluşmamızı 27 Mart Pazar günü saat 16:00 da İstanbul Beşiktaş Meydanında başlatıyoruz. İki tekere sahip olan herkes gelebilir.

Critical Mass nedir diye sorarsanız aşağıda;

(link)

(link)

Katılım, güzergah, saat vs. ile ilgili bütün önerilerinizi/yorumlarınızı bu başlık altında tartışabiliriz.

Scudo
Tepki
18
Sn. Uğur Gerger,

Tamam İstanbul'da ulaşım zor ama aynı şehrin farklı farklı yerlerinde hem de farklı bir günde CM yapmak CM'in ruhuna aykırıymış gibi geliyor bana. Böyle yaparsanız Avrupa yakasında olmasına rağmen Beşiktaş'a uzak semtlerde oturanlar da farklı bir gün ve saatte CM yapmaya kalkarsa ne olacak. 50'şer kişilik 10 grup mu yoksa 500 kişilik bir grup mu?

Şu anda bile diğer ülkelerdekiler kadar çoğalamıyoruz derken bir de bölünmek mi? İyi niyetinizden şüphem yok ama bir kez daha düşünün diyorum nacizane. Hatta bu önerinizi geri çekin.

Bol kalıtılımlı CM'ler görebilmek umuduyla sevgiler, saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın
Tepki
46
Evet dediğiniz mantıklı, hatta ruhuna da aykırı, ama bu şehir diğer şehirler gibi değil, aradan deniz geçen bir şehir..

Avrupa yakasında olup da Anadolu yakasındaki Critical Mass buluşmasına katılamak isteyen bir sürü katılımcı olduğunu düşünüyorum.

Ya da şöyle olabilir Critical Mass bir Avrupa'da bir Anadolu'da düzenlenebilir, çünkü hep aynı noktada buluşulması Critical Mass İstanbul oluşumunun büyümesinin önünde engel teşkil ediyor diye düşünüyorum. Amacım kesinlikle bölmek değil, farklı bir noktada başlatarak iki organizasyonu sonradan birleştirmek.

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Beşiktaş'a gelen adamın Göztepe Parkı'na gelmesinde öyle büyük bir sorun yok ki vapur + 4km-5km bi sürüş

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Avrupa tarafında oldugum için gelemiyordum ben, engel çıkmadıkça gelebilirim.

Anadolu yakasındaki arkadasların bu fikre neden bu kadar düşman oldugunu da anlayamadım pek :D

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Peki arkadaslar sonuc nedir

Tur nerede ne zaman yapiliyor ??

Tepki
270
Bisiklet
Geotech
İki ayrı şehir olması düşünülen bir kent için kaçınılmaz son olmuş ve bencede iyi olmuş! Bikaç buluşma sonunda her ay farklı bir semtte başlanırsa sorun kalmaz diye düşünüyorum...

Tepki
46
Bu haftasonu critical mass için Göztepe Parkına gideceğim, cumartesi saat 17de, oradaki ortama göre Critical Mass'i Avrupa kıtasına da atlatmaya çalışacağım.

Bu durumda pazar günü pek kimseden ses seda çıkmadığı için yapamayacağız gibi görünüyor..

Amacım farklı farklı ilçelerde bu organizasyonun düzenlenmesini sağlamak değil.. İstanbul büyük şehir, bu organizasyon her ay sonu Göztepe parkında düzenlenirse o bölgeye yakın semt sakinlerinin katıldığı bir organizasyondan öteye gidemez..

İleride belki belediyelerin de destek verdiği halk bisiklet günü organizasyonuna dönüşme potansiyelini neden kapatalım ki? İzmit, İzmir gibi illerin bir sorunu yok, onlarla karşılaştırmayalım, İstanbul arasından deniz geçen bir şehir, ayrıca bisiklet ulaşımı da gerçekten kolay değil.

İstanbul - Critical Mass'i bir ay Avrupa bir ay Anadolu şeklinde düzenlemeyi teklif edeceğim, bu şekilde sanırım en doğrusu yapılmış olur.

Anadolu için Göztepe Parkı, Avrupa için Beşiktaş.. Bir ay birinde, diğer ay öbüründe.

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cm nedir kritik çoğunluk ...
cumartesi herkes tur sonrası caddebostanda çimenlere serilir ,,,,,,
saat 17.00 de başlayacak ,,,,,,,
mayıs ,haziran ,tenmuz ve ağustos eylül aylarında muhabbet güzel olmakta....

Tepki
46
Ne kadar fazla kişinin katılmasını sağlayabilirsek başarı olur. Şimdilik yine Göztepe parkından devam.

(link)