26 jant mı, 20 jant mı?

Tepki
4
Merhaba herkese. Daha önce konu açtım fakat bunu sormamıştım.

İstanbuldayım ve her gün 30 km gidip 30 geleceğim. Bazen iniş , bazen çıkış.

Arkadaşım dahon 20 jant kullanıyor ve 15-20 km hızla gidiyor ortalama bu yolda. 26 jant katlanırla daha fazla hızlı gidebilir miyim, ne dersiniz? Çünkü yol uzun ve hızlı gitmek istiyorum.

Ulaşım araçlarında sorun olacağını sanmıyorum çünkü yoğun saatlerde binmeyeceğim. Zaten amacım o yoğun saatlerde binmemek. Psikoloji bozucu gerçekten o atmosfer.

Kilom 70, boyum 177. Yokuş çıkacak kondüsyonum var.

Kullananlardan yorum alabilirsem çok sevinirim. Araştırıyorum günlerdir ama aklım iyice, daha da karışıyor. 20 jantta karar kılmışken, 26 jant olup olmamasında kararsızım şimdi.

Katlanabilir almamın sebebi arada ulaşım araçlarına binebilmek ve mesela bir kafeye, sinemaya filan gittiğimde, dışarda kilitlemek istemiyorum (özellikle gece vakitleri, daha önce çalındı da bu şekilde- gerçi kilit çok inceydi onda). Yanımda güvende olması daha iyi.

GÖrüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Caner bence uzun vadede 20 jant daha ideal. Taşıma ve saklama açısından. Gittiğin oturduğun yerlerde rahatça yaninda muhafaza edebilirsin. 26 kaba olacaktir diye dusunuyorum hem katlanmaları hem de elde tasimasi. Katlanirin mantigina 20 ve 16 daha uygun. Sürüş hiz konusunda da kondüsyonun varsa endişe etme. Biraz fazla kadansla ortalama hizindan memnun kalirsin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşin içinde hız geçiyorsa bakılacak tek model yol bisikletidir.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yorumun konuya uygun değil ama ben de sana şunu söylemekten kendimi alamıyorum Berke;
Ortalama 9-10 kg bir yol bisikleti ile bence bu forumda takilacak kadar bisikletle ilgilenen çoğu kişi hız yapabilir.
Yüklü ağırlığı askari 30 kg olan bir tur bisikleti ile en az 100 km ilk bir menzilde ortalama 25 km/s yap bak bak bakalim kafandaki "hız" kavramının anlamlarına.
Bol pedallar...

Tepki
4
Yoğunluk sebebiyle araştırmaya ara vermek zorunda kaldım. Daha Saraçhane ve Sirkeciye uğrayıp fiyat alamadım. İnternette de istediğim 2. el ve uygun fiyat sıfır bulamadım hala. Yarın arkadaşımın bisikletiyle yolu test edeceğim çünkü sabahları çok trafik oluyor ve aralardan geçerken filan bayağı hız kaybedeceğim. Umarım çok vaktimi almayacaktır.

Teşekkür ederim yorum yapan, fikir belirten ve belirteceklere. Yazacağım gelişmeleri oldukça.

Tepki
2
Bisiklet
Kron
Merhabalar 20 inc kron fd500 sahibiyim sadece düz ve kısa mesafeli sürüşler içinse 20 inc alınız istediğiniz kadar kondisyon sahibi olun çevireceniz teker 20 inc olduğundan çok zorlanırsınız uzun mesafelerde yokuşlardan hiç bahsetmiyorum bile

• Beğen
Tepkiler: Caner Aydın

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Sonuç ne oldu acaba ne alındı?