26-30 temmuz 2014 tiran-albania

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Merhaba Bisiklet dostları :)

Kısmetse Şeker Bayramında Tiran'a gidiyorum. Maalesef bisikletimi götüremeyeceğim. Yalnız seyahat edeceğimden dolayı ve bayram kargaşasında bisikleti uçağa yüklemek istememekteyim.

Tiran için bisiklet şehri duyumlarını okudum. Şehir merkezinde bisiklet kiralayabileceğim istasyonlar da varmış.

Aranızda daha önce Tiran'a seyahat eden var mı? ve Bisiklet ile şehri ve civarını pedallayan var mı?
Tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Ayrıca Bisiklet Forum üyeleri arasında Tiran'da veya diğer şehirlerinde ikamet eden var mı?

İlginize şimdiden teşekkür ederiyorum.

Şeker tadında bir Bayram geçirmeniz dileğiyle :)

Esenklikler dilerim.
Nevres

Scudo
Tepki
8
Bisiklet
Kron
Merhaba muhtemel o tarihlerde oralarda olacagim çek cunhuriyeti turu icin hazirlik yapiyorum ve yunanistan ve makedonyadan sonra arnavutluga gececegim su an sehirler hakkinda bilgi topluyorum topladigim bilgileri yakinda paylasacagim fakat acikca soylemek gerekirse kiralik bisiklet icin bakmadim.

Daha once oralarda olursam sayet bir arkadas bulup deneyimlerimi paylasirim.

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Bisiklet kiralayın bence. İlk gidişiniz veya başka bir seyahat planınız yoksa bisiklet kiralayarak güzel bir tur yapabilirsiniz.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@osmankitay

Sevgili Kıtay :)
Kuru et bulupta getirebilecek olursam eğer size de tadımlık getiririm pedallamak için buluşacağımızda ;)

@Mustafa Güler.

Şimdiden iyi yolculuklar size..

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Gürkan Ç.

Zaten bisiklet kiralayacağım. O kısmını araştırdım. Hatta belediye başkanı bisiklet yolları da yapmaya başlamış. fazla değilmiş henüz ama benim için yakın çevredeki şehirlere rahat pedallanabiliyor mu onu merak ediyorum. Otel şehir merkezine 7 km. Belediye otobüslerine binmektense 4 günlüğüne bisikleti kiralayıp bu şekilde gezsem de yeterli sanırım. Gidince göreceğim artık..

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Nevres hanım, kendim için istediğim bir şey yok. Sadece benim gezi ve tur mantığım hala iyi yemek üzerine olduğundan dolayı gidilecek yerleri hep öyle planlarım.
Kuru et ihtiyacımı üsküp' e giden arkadaşlardan ya da Küçükköyden hallediyorum. Büyük bir ihtimal oralarda da iyi yapılıyordur. Tadına bakın güzelse kesin kaçırmayın. Şimdiden iyi eğlenceler.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@osmankitay

Sayın Kıtay :) merak etmeyiniz ben taşımaktan yorulmam :) Fakat şu varki benim bakış açım yiyecekler üzerine değil. Siz hatırlattınız bende bulursam gerekeni yapacağım :) Üsküp'e de gittiğimde aklıma bile gelen birşey değildi :)
Bu arada sizin Bodrum turu nasıl geçti

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Bodrum turumuz bol performanslı, çok yorucu ve bir o kadar keyifli geçti. 1-2 hafta sonra yazılarımızı ve fotoğraflarımızı paylaşacağım. Özetle 1.gün 135 km. 2.gün 115 km. 3.gün 130 km. 4.gün 62 km. 5.gün 83 km. 6.gün 152 km yol yaptık. 6200 metre irtifa çıkışı yaptık. Bol bol çiçek kokularıyla gittik. Her rampada küfür ettik :) yani güzel bir tur oldu.

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@osmankitay

Pedalınıza sağlık. Güzel olmuş. Ben de Bursa da 100 yıllık macera turuna katıldım 4 gün. 250 km pedallandı. Mutlu döndüm. Yazımı ve foto paylaşacağım. Fakat foto çekenlerden yollamalarını bekliyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Evet biletimi aldım.. :)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Fırsat buldukça seyahatim için ders çalışıyorum.

Tiran'da bisiklet kiralama saati 2 TL civarı imiş. Yaklaşık 1- 1,5 Euro ve 100-150 LEK arası.

Şimdi Karadağ başkenti Podgorica da ki fiyatlara ulaşmaya çalışıyorum...

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Tiran'dan sonra Karadağ'a geçeceğim. Başkenti Podgorica. Şehir merkezinde bisiklet kiralama günlük 5-10 euro imiş. Böylelikle benim kızı götüremesem de pedallamaktan uzak olmayacağım :)

Evettt bu bayram Balkanlar'da pedallamak isteyen olursa buyursun :)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
iki pedaldaşımdan ses çıktı :) yarın durumları netleşecek. Kısmetse yalnız pedallamayacağım...

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Pedaldaş Yaşar Erkoç, biletini aldı :)

Albania, Makedonya ve Karadağ turu yapacağız.

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Nevres selamlar
Tiran Arnavutluk ve Makedonya tecrübem var.Buralarda defalarca bulundum.Yollara dikkat diyorum.Özellikle Tiran dışına cıkacaksan yol kalitesi felaket.Ancak sürücüler genel olarak buralardan daha saygılı.Eger Adriyarik kıyısına yakın bir yerler yolun düşerse kesinlikle balık ye.Osmanlı dan kalam çok sayıda eser var.Koruma altına alınmış Berat diye bir şehir var gidersen keyif alırsın.Ama biraz uzak ve yollar berbat.Onun haricinde Druse ve Elbansan da gidilebilecek yerler.Makedonya için ayrıca yazarım istersen.

• Beğen

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Eren Tublek

Merhaba Eren,
Çok naziksin. İlgine teşekkür ederim. Balkan tecrübem var. Yaz kış fırsat buldukça oralara kaçıyorum. Sadece bisikletle tecrübe etmemiştim. Tek isteğim çevreyi bisiklet ile turlayabilmek zaman el verdikçe.
Tiran ve Podgorica ya ilk ziyaretim. Makedonya ya bu 3. gidişim olcak. Ohri gölünü yazın yaşamak güzel oluyor.

Yolların kötü olması maalesef tüm Balkanlar için geçerli. Geçen yaz Kosova da gitmiştim. Her yer köstebek yuvası gibiydi. Tiran için de aynı olduğunu tahmin ediyordum. Bu yüzden bisikletle gezmek istiyorum. Nasılsa yolların kötü olmasından dolayı ulaşım pek zahmetli oluyor..

Tiran'dan Podgorica ya geçişte hangi sınır kapısını kullandın??? Hangisi daha rahat?? Ulcinj mi yoksa Shkoder mi?

Yoldaş ve pedaldaş ta oldu bu arada turumda. Keyifli olacak inşallah.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Eren Tublek

Eren, yardımını bekliyorum..