26.10.2012 Üsküdar kilyos turumuz

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
Bir önce ki Rumeli feneri turumuzdan sadece bir zahiyat vererek ikinci Kilyos turumuzu OZAN UTKU ve BEN kazasız belasız lakin imanımız gevreyrek tamamladık.Sabah 06.30 Üsküdar meydanında Utkuyla buluştuk henüz hava karanlık ve sabah ayazı fena yakıyor.kaşarlı tostaları yuttuk şöyle bir kendimize geldik ve Beşiktaş motoruna zıpladık. Hisar üstüne gidiyoruz Ozanla buluşacağız köprü ayağında=) sakallı vatandaş ben türbanlı arkadaş utku türban değil o buff demeyin maksat geyik olsun.

Beşiktaş da motordan indikten sonra Hisarüstü ne gidene kadar nerede ise hiç trafik sendromu yaşamadık hem bayramın ikinci günü olması hemde istanbulun boş olması sebebiyle pedal kesmeden kısa sürede Ozanla buluştuk ve işte buradayız.sabahın ayazında açık bir büfeden de sıcak çayları kaptık sorma süper gitti demiş olayım ben sana helal olsun osaatte açık mekan vallahi bravo arkadaş.

O vakit çayları gömdük den sonra Tarabya üzerinden Hacı osman bayırını tırmandık ve Sarıyer tepelerine ulaştık yolda Tarabya nın hali sabah vakti keyfimizi kaçırsa da yapacak bir şey yok arkadaş burası Türkiye denizlerimizin haline bakın.bir önceki Rumeli feneri turumuzdan dönerken burda ağustos sıcağında denize girmiştik vallahi şaka gibi.

mekanın adını tam hatırlamasam da Bahçeköy de sunduğu hizmet fiyat politikası ve böreğin lezzeti aklıma gelince tek kelime ile mükemmel bir ara kahvaltı yaptığımız mekandan bir fotoğraf geliyor ve hemen yanındaki su kemerleri. Bu noktadan itibaren artık durmak yok!!!!! "21341654968 km Kartepe hadi aslanlarım" atıfta bulundum sadece.Ama durmak yok tek seferde Kilyosa varacağız yollar muazzam yeşil ağaçlar ormanlık yol kuru yapraklar güneş de gösterdi yüzünü sonunda akıyoruz bildiğin o güzel manzaradan bir iki fotoğraf koyalım.

Ve işte tabelayı gördük sonunda sessiz sakin hali ile kilyos gerçekten güzel doğası temiz havası ile bizi kendine aşık etti. Gürültü yok araba sesi az mekanlar küçük ama samimi.İstanbullu arkadaşlar zaten bilir hiç gelmeyen varsa yada yolu bu tarafa düşen olursa bir uğrasın gerçekten bir kaç saat geçirip kendinizi bulabileceğiniz bir güzellik burası.ama bitmedi =) Buraya kadar iyi güzel spor sağlık gezi bundan sonra şeytana uyduk bildiğin bekle anlatıcam=)

tabeladan sonra bir iki pedal attık ve köyün içinden geçerek bize kement atacak sahile ve dik kayaların rehavetine kapıldık ve sonrası...

Bu yukarıdaki resimlerin iki tanesinde görünen yamaç bizi maymun etti bir çıkalım dedik ve çıktık boş çıkmayalım dedik ne alıyoruz cin tonik limon suyu olm ne ayaksınız siz demeyin...Dedim ya şeytana uyduk diye rüzgar efil efil esiyor birde müzisyen adamız aramızda boş yok keyifçi adamlarız oturup Eşek saatinde bir miktar cin kestik =)ve sonrası....güle oynaya kazasız döndük merak etmeyin sıkıntı yok buyurun manzara hakkında bir iki resim ve hikayemizin kahramanları. Hepinize saygı ve sevgilerimizi iletiriz vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederiz. Anlatılacak çok şey var tabi ki ama bir daha ki sefere beraber olmak dileği ile şimdilik hoşça kalın.

Scudo
Tepki
72
Havada güzeldi bayramda . Size bir sorum olacak. Brooks sele sizinmiydi arkadaşın mı ? Yorumunuz var mı ? Satın almaya değer bir farkı var mı ? Soru çok oldu :)

• Beğen
Tepkiler: utku bayburt

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
sele benimdi.ancak su an 300 km falan yaptim seleyle.okudugum butun yorumar bu selelerin cok rahat oldugu yonunde.uzun turlar yapan bisikletciler genelde bu seleyi tercih ediyorlar.ancak selenin bir alisma donemi var.bu donemde sele derisi kalcanin seklini aliyor.ve oturma pozisyonunuza gore ufak ayarlar yapip en uygun sekli buluyosunuz.su an eski selemden daha rahat diyebilirim.ancak deneyimli insanlarin soyledigi en az 2000 km falan yapmak gerekli.yani surekli uzun turlar yapan birisiyseniz tercih edebilirsiniz.daha kotu bir yorum duymadim ben bu seleler hakkinda.ancak daha uzun suredir kullanan deneyimli insanlar var forumda.onlarin yorumlari daha saglikli olur bence.benim 300 km lik izlenimim olumlu yonde.ancak bunu soyleyebilirim.bekleyip gorecegim ben de:)

• Beğen
Tepkiler: murat dönmez

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
güzel zevkli bir tur olmuş,rotanızı çizermsiniz...

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@bülent samsunlu
Şöyle ki tarif edeyim rotayı size beşiktaştan tarabya istikametine doğru sahilden ilerledik tarabyayı biraz geçince hacıosman bayırını çıktık ve bahçeköy istikametine saptık oradan zekeriya köyden saldık aşşağıya kilyosa kadar sorunsuz bir güzergah tavsiye ederim.

Tepki
72
@utku bayburt

teşekkür ediyorum. reklam yerine gerçek kullanıcılardan fikir almak daha iyi.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@murat dönmez
bence de oyle.kimse kendi kullandigi bisikleti ya da herhangi birseyi elestirmiyor bizim ulkede.herkesin kendi mali en iyisi nedense.sele olayi da biraz bireysel bir durum sanirim.brooks seleler hakkinda olumlu yorumlar cok fazla.(yabanci forumlar da dahil)ancak gene de net bir fikir bu seleyi kullaninca olusur sanirim.siz de bisikletten beklentileriniz dogrultusunda bir sele secimi yapin derim ben.bu sele uzun turlar yapan,agirlikla ilgili sorunu olmayan kisilerin tercih ettigi bir sele.bu dogrultuda arastirip karar verin bence.ben de 1000 km sonra memnun kalmazsam baska sele deneyecegim.bakalim artik:)deneyip gorecegim...