250-300 TL Şehir Bisikleti (Önemli yarın alacağız)

Tunç*

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar, bisiklet konusunda pek bilgiye sahip değilim, bana ve 15 yaşındaki kardeşime bisiklet almayı düşünüyorum.
Toplamda ortalama 500-600 tl miz var, iki bisiklet almayı düşünüyoruz.
Malesef bütçeyi daha fazla arttıramayız, bisikleti şehir içinde sürmeyi düşünüyoruz.
Asfalt yollarda, gezmek için kullanacağız, maksat can sıkıntısı.
Tavsiye edebileceğiniz 300 tl lik bisiklet hangileridir?

Bu arada; Boyum 1.68-1.70 arası. Kilom ise 63. Kadro boyu 16" düşünüyordum, 17" mi alsam diye arada kaldım.
Jant olarakta 24 yada 26" arasındayım, şuan kafama yatan 26" ama siz daha iyi bilirsiniz.

Kardeşimde tam hatırlamıyorum ama sanırım 1.60 idi boyu. Ona da 15" düşünüyoruz. 24" te jant.

Bu arada vereceğiniz cevaplar için de şimdiden çok teşekkür ederim.

Scudo

hsnbky

Üye
Tepki
21
Sizin araştırma fırsatınız oldu mu. Yani aklınızda bir bisiklet var mı ?

Tunç*

Üye
Tepki
2
Hocam kardeşime söyledim gidip sordu, şuan markası tam aklımda değil ama bir bisiklet önermişti.
Amasörsüz ve çift amasörlü bisiklet olduğunu, tek amasörlü bisiklet istememe rağmen ellerinde hiç amasörlü bisiklet olmadığını söylemişler.
Belli bir marka değil, her markanın olduğu bir yerden sormuşlar.

Onların tavsiyesi, şehir içinde bile olsa çift amasörlü almamdı. Daha konforlu olacağını söylemiştiler.
Modeli kardeşim telefonu açarsa eğer sorup öğreneceğim.

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
kesinlikle çift amortisörlü almayın pedala vereceğiniz gücü yaylanmaya verirsiniz. Bu da sizi çok yorar. 300TL*2=600TL'ye iki bisiklet almak yerine bir tane kaliteli bisiklet almak daha mantıklı. Sırayla kullanırsınız. 300TL'lik bisiklet size her daim sorun çıkaracaktır. Ve pişmanlıklar...

hsnbky

Üye
Tepki
21
Kadro boyu olarak bir şey diyemem ama kadro boyu hesaplamaya yardımcı olan tablolar var nette. Ancak şehirde dolaşacaksanız çift amortisörlü bisiklet almayın, zaten forumda da pek tavsiye eden yok. Nedenine gelince hem bisiklet ağırlaşıyor hemde kullanırken daha çok enerji harcıyorsun. Yani bisiklet insan gücüyle çalışan bir makine olduğu için fazladan amortisör gücünü emiyor. Çift amortisörlü almayın, sanırım ellerindeki malı satmaya çalışıyorlar. Marka tavsiye edemiyorum çünkü hangi fiyat diliminde hangi markanın hangi modeli var bilmiyorum.

Tunç*

Üye
Tepki
2
Cevaplarınız için teşekkür ederim, tek amasörlü bisiklet almak istiyorum, oda ellerinde bulunmuyordu.

Çift amasör veya tek amasör bulunuyormuş, mtb dağ bisikleti mi oluyor acaba?

Ayrıca, Muhammed bey, ben kardeşim ve arkadaşımla beraber gezmek için bisiklet almak istiyorum.

Tek başıma gezersem canım sıkılır, ayrıca 300 tl yeterli benim için, öyle çok fazla lüx ihtiyacım yok, bisiklette hareket falan da yapmayı düşünmüyorum.

Yada yarışlara, turnuvalara falanda katılmayı düşünmüyorum.

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
MounTain Bike=Dağ bisikleti
Birkaç arkadaşım benim bisikleti görüp hevesle dediğiniz gibi bana ucuzu yeter gezeriz beraber diye 250TL-300TL gibi fiyatlarla aldılar çift amortisörlü veya tek amortisörlü ama kalite çok kötü. Şimdi ellerinden çıkarmak istiyorlar. Gezdiklerinden hiçbir şey anlamıyorlar. Böylelikle de bisiklet tutkuları başlamadan bitiyor. O yüzden dedim alırsınız biraz daha kalitelisini keyifle, sırayla kullanırsınız.
300TL yukarısı için lüks demişsiniz de, lüks sınıf birkaç bin TL'den sonra başlıyor. :)
Şimdiden hayırlı olsun. Tercih sizin.

Tunç*

Üye
Tepki
2
Hocam zaten fazla binmeyi düşünmüyorum, sadece bu yaz tatili boyunca.
Ayrıca kardeşime de almak istiyorum ki, canım sıkıldığında arkadaşlarım olmasa bile onu alıp gezintiye çıkabileyim.

Ümit bisikleti önerdi bana bir arkadaşım fakat şehir bisikletlerinin tipi de hoşuma gitmiyor nedense, mtb bisikletler görsel olarak daha göze hitap ediyor.

Kafam çok karıştı of ya ne zor işmiş :(

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
o paraya mtb ye bulaşma derim myb sınıfı en az 1000 tl den sonra zevk verir (kaliteli maşa -kaliteli fren -kaliteli kadro...) tahminim şehirde ve hafif bozuk arazide bisiklete bineceksin o yüzden bu bütçeye tipine çok takılmadan rahat bir şehir bisikleti almanı tavsiye ederim marka veremeyeceğim çünki bu fiyata alacağınız her marka hemen hemen birbirine yakın kalitede olacaktır saygılar...

Tunç*

Üye
Tepki
2
@strongyucelHocam kendim için 350-400 tl ye çıkıp, kardeşime 200-250 tl lik bisiklette alabilirim.

Sizce sıkı bir pazarlıkla kron xc 250'yi 400 tl ye alabilir miyim?

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
o paraya alabilirsen yerinde bir seçim olur çin malı çift amorsitörlü sırf görüntüden ibaret basit bisikletlere hiç bulaşma kron iyi tercih

Tunç*

Üye
Tepki
2
@strongyucelHocam haklısınız da, 400 tl ye alabilirmiyim ki kron xc 250?

500 tl küsürat diye biliyorum, 400 e ve nerde bulabilirim Mersin'de orası da muamma.

400 Tlye tavsiye edebileceğiniz bisikletler neler acaba?

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
400 tl bütçeye alabilirsen kron güzel seçim ama çift amorsitörlülerden uzak dur.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
kardeş bütçe durumunu bilmiyorum fakat biraz daha zorla 500 lere çıkar ve o istediğin kron u kap derim sonuçta bir kere kullanmalık birşey almıyorsun

Tunç*

Üye
Tepki
2
Malesef zaten maddi durumumu olabildiğince zorluyorum, 600 tl toplam maddi durumum var, hatta o kadar bile yok.

Ailemden isteyeceğim o sınıra varmak için.

Fakat ailemde bisiklet konusuna sıcak bakmıyorum. O yüzden çok fazla da fiyat harcayamıyorum, ayrıca yaz alışverişi de yapacağım, kıyafet ayakkabı falan ona da bütçe ayırmak zorundayım.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Sadece bu yaz bineceğim demişsin ve sanırsam öyle 100+kilometrelerde yapmayacaksın.Bu yüzden iki tane bianchi scorpion işinizi görür.kolay kolay sorun çıkartmazlar.Çift amortisörde uzun binmeyeceksen sıkıntı yaratmaz hatta zevkli bile olur arada yaylanırsın:)Ama ben olsam ikinci ele yönelirdim.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
bianchi speed 1000 alabilirsin bunlar alınır.com 400 tl

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
bu bisiklet sana uyar en azından basit mekanik disk fren yerine v fren kullanmışlar rengi iyi artı tek amortisör sakın çift amorsitör alma hiç bir anlamı yok seni çok yavaşlatır sonuçta hard trail kullanmıyacaksın beni dinle pişman olmazsın

Tunç*

Üye
Tepki
2
@strongyucel
Hocam bende çift amortisör istemiyorum, gözüm tek amortisör de.
Ayrıca araştırmalarım sonucunda aradığım özellikler :
Ön kısımda amortisör (Sebebi : Çukurlara girdiğimde en azından direksyonu yumuşatması).
Aleminyum kasa, 26" jant, 16-17" bisiklet kadrosu, V Fren (Mutlaka).

NG650 önerenler var, bianchi speed 1000 de güzelmiş, nedense içimde bi Kron XC 250 hevesi başladı fakat fiyat çok çok yüksek. :(